Robey Cup 2016

 

Robey Cup 2016

Orient Cup bliver i 2016 sponsoreret af sportsgear og cuppen vil derfor hedde Robey Cup

Link : issuu.com/robeysportswear/docs/robey_teamwear_catalogue_2015-2016_

Orient Byder for tredje år d.3-4 September på stævne i Rødovre (kbh).

over 120 hold deltog i 2015 så vi håber at gentage succen.

Det foregår på Orient Hjemmebane :

Islevbrovej 44

2610 Rødovre

Der vil være mulighed for masser af leg på Hoppeborg og hastighedsmåler

Gratis Popcorn og flødebollemaskine til deltagerne.

Orient klubhus holder åbent med salg fra Grill,kaffe,vand,is,Slushice,lækker sandwich osv til flotte priser

kom og hver med til en dejlig dag.

Medaljer til alle deltagende spillere.

der spilles i:

U5-U6-U7-U7P                                                 ( 3mands)            pris 250kr

U8-U9-U10-U9p                                                (5mands)             pris 385kr 

5 Holdspuljer Min 4 kampe til hver

Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.

Vi stiller med dommere til rådighed vi kan Dog kan nogle af  kampene kan være
”døm-selv-kampe”.
 

Spilletid:
3-mands: 1 x 12 min. / 5-mands: 2 x 7 min.

Program :

ikke fastlagt

kontakt person : Micki Strømlund mob. 27123407

Email: Mickistroemlund@gmail.com.

Tilmelding via Staevner.dk og  først gældende ved betaling på konto:

Reg 2252
Konto: 8128 511 564

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Klubbens hjemmeside: http://orientexpressen.dk/

pengene sendes ikke retur når kampprogrammet er sendt ud (omkring 1/8).

der er ingen tilmeldingsfrist men ens deltagelse er først sikker når betalingen er gennemført

Håber at se jer

Link Facebook : https://www.facebook.com/orientcup?ref=bookmarks

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 årgang 2012 Mixed 5 250 Lørdag 5 0
U10 årgang 2007 Mixed 8 385 lørdag + Søndag 40 0
U9 årgang 2008 Mixed 8 385 Lørdag 25 3
U8 årgang 2009 Mixed 8 385 Lørdag + Søndag 35 3
U7 årgang 2010 Mixed 5 250 Søndag 34 0
U6 årgang 2011 Mixed 5 250 Lørdag 22 0
U7 Pige årgang 10-11 Mixed 5 250 Lørdag 7 0
U9 pige Årgang 08-09 Mixed 8 385 Lørdag 8 2
Ekstra U7 årgang2010 Mixed 10 250 Lørdag 12 0

Signetud teams

U5 årgang 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 årgang 2007 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag + Søndag

Teamname LVL Logo Club
Mikkels Drenge B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Kastrup3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Roskilde KFUM hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B73 Herlev hvid B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev sort B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev gul B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bjæverskov 2 IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient Micki B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold

U9 årgang 2008 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Solrød 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
B73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Orient 2 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B73 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U8 årgang 2009 20 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag + Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Bk. Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B1903 4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Ejby IF 1968 B Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Dragør 10 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hareskov HIF 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov HIF 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Glostrup 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U7 årgang 2010 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Orient 4 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Farum Boldklub 4 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lyngby 4 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngb y 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum 3 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Orient 5 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HIF3 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HIF2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HIF1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Slagelse B&I
Fremad Amager 1 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vallensbæk 5 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Holte Drengene 2 B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Drengene B FC Holte Logo FC Holte
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U6 årgang 2011 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B 73 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
RB1906-1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Løveungerne 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne 1 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Vallensbæk IF 39 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 39 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold

U7 Pige årgang 10-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orienttøserne B Orient GI
Orientpigerne C Orient GI
Hellas bedste Piger C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
brøndby gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 pige Årgang 08-09 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 B Orient GI
De Seje Tøser C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby supertøzer B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

Ekstra U7 årgang2010 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup Boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Orient 6 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
FC Intersport A
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BS72-2 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72-1 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - September 4 2016

Organisation
Orient Fodbold
Place
Sportspladsen
Address
islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview