Flügger Farve Cup - Christiansfeld

Christiansfeld Idrætsforening Fodboldafdeling
Inviterer til indendørsstævne i Cuben Christiansfeld

I weekenden den 17. og 18. oktober samt i weekenden den 24. og 25. oktober afvikles Flügger Farve Cup i Cuben Christiansfeld, som et hyggeligt opstartsstævne for indendørs sæsonen 2015/2016, hvor årgange fra U6 til U15 kan få nogle kampe og vende sig til indendørs spillet inden det for alvor går løs...

Stævnet afvikles lørdag den 17. oktober for U9 og U10 drenge, søndag den 18. oktober for U6, U7 og U8mix, lørdag den 24. oktober for U11 drenge og U13 piger samt søndag den 25. oktober for U11, U12 og U14 samt U15 drenge.
Der er præmier til 1. 2. og 3. pladsen.
I U6, U7 og U8 årgangene er der præmier til alle.


STÆVNET ER FOR B- og C-HOLD. Ingen A-Hold vil blive accepteret.

Pris pr. hold 350,- kr. som skal overføres til konto: 9743 0390009097
Tilmelding inden den 27. september 2015.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Spiller 18. oktober 2015 4 0
U7 Mixed 5 350 Spiller 18. oktober 2015 7 0
U8 Mixed 5 350 Spiller 18. oktober 2015 10 0
U9 Mixed 6 350 Spiller 17. oktober 2015 8 0
U10 Mixed 6 350 Spiller 17. oktober 2015 12 0
U13 Mixed 6 350 Spiller 24. oktober 2015 6 0
U11 Mixed 6 350 Spiller 24. oktober 2015 12 0
U12 Mixed 6 350 Spiller 25. oktober 2015 5 0
U13 Mixed 6 350 Spiller 25. oktober 2015 3 0
U14 Mixed 6 350 Spiller 25. oktober 2015 2 0
U15 Mixed 6 350 Spiller 25. oktober 2015 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U14 Mixed 6 350 Spiller 24. Oktober 2015 4 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 18. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 18. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Sommersted 2 C Sommersted i.f.
Sommersted 1 C Sommersted i.f.
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Haderslev FK Blå Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK Grøn Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 18. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUI U8, 2 Broager UI Logo Broager UI
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vojens BI 1 B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
BUI U8, 1 B Broager UI Logo Broager UI
Vojens BI 2 B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 17. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Harte U9 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
kb B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Christiansfeld IF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld IF 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
U9 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 17. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Den nye friskole B
C C Løjt IF Logo Løjt IF
Bredballe IF B1 B
Bredballe IF B2 B
prima stilladser B Vejle FC Logo Vejle FC
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Compass Conference Center piger B
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 24. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Ejby/Gelsted/Brenderup A Ejby IK Logo Ejby IK
CIF Girlpower 2003-Y B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF Girlpower 2003-X B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Garant U11 piger B

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 24. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 1 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 4 B Ikast FS Logo Ikast FS
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Vejle BK B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ikast drengene 3 C Ikast FS Logo Ikast FS
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Felder SuperKids C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Felder SuperKids B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Almind U11 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 25. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
kb C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Haderslev FK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 25. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 25. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Christiansfeld IF C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Løjt IF Pigerne Løjt IF Logo Løjt IF

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 25. oktober 2015

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller 24. Oktober 2015

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
CIF Girlpower 2002 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - October 25 2015

Organisation
Christiansfeld IF
Place
cuben
Address
østprøven 1
Postalcode
6070
City
Christiansfeld
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Flügger Farve Cup - Christiansfeld map

Tournament overview