BlicherCup 2015 Indendørs

BLICHERCUP 2015
Byder igen i 2015 Velkommen til Blichercup for piger spillere fra U-12 til U-17 med præmier for over 75000 kr.
Weekenden uge 50


Blichercup er et meget populært stævne,med deltagelse fra det meste af Jylland og Fyn. I år spiller U-12, U-13 og U-14 Spiller 4 mands med A og B niveau opdeling.U-15 og 17 spiller om 2500 kr til vinderen og 1200 til nr 2.

 I U-12-13-14 spilles der om guld, sølv og Bronze,og en flot pokal,en lækker Secelt fodbold til alle spiller på de vinder hold.


VI glæder os meget at se jer til en fantastik dage Spentrup Hallerne .


Læse mere på blichercup.dk

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 A Mixed 6 400 Lørdag d.12/12 Formiddag 1 0
U-12 B Mixed 6 400 Lørdag d.12/12 Formiddag 1 0
U-13 A Mixed 6 400 Lørdag d.12/12 Middag 1 0
U-13 B Mixed 6 400 Lørdag d.12/12 Middag 4 0
U-14 A Mixed 6 400 Søndag d.13/12 Middag 8 0
U-14 B Mixed 6 400 Søndag d.13/12 Middag 12 0
U-15 Mixed 6 600 Søndag d.13/12 Eftermid 3 0
U-17 Mixed 6 600 Lørdag d.12/12 Aften 11 0

Signetud teams

U-12 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.12/12 Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive Frugt A

U-12 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.12/12 Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sif assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U-13 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.12/12 Middag

Teamname LVL Logo Club
REMA 1000 Grenaa A Grenaa IF Logo Grenaa IF

U-13 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.12/12 Middag

Teamname LVL Logo Club
Ålsrode Smede & Maskinfabrik B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Mama Mia Pizzeria B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U-14 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.13/12 Middag

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Lyseng II A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng I A IF Lyseng Logo IF Lyseng
SSH 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SSH 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
JM Malerfirma A

U-14 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.13/12 Middag

Teamname LVL Logo Club
Rebild syd B Rebild syd
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Lyseng III IF Lyseng Logo IF Lyseng
SSH 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SSH 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Team Vivild C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sif assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SSH 5 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.13/12 Eftermid

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Fredericia Q A

U-17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.12/12 Aften

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Fortuna A
Team aalborg A
Team Aalborg A
Mariager Efterskole 3 C
Mariager Efterskole 2 B
Mariager Efterskole 1 A
Team Viborg A
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
SAGAN A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - December 13 2015

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup Hallerne
Address
Skaldhøjvej 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview