Taastrup FC - Breddestævne 2015

Stævnet er kun for spillere der er vant til sekundære placeringer
De bedste hold/spillere er altså IKKE velkomne!

Alle får enten præmie eller medalje
 
Der vil være SCORINGSPRÆMIER i samtlige rækker.

Afhængig af antal tilmeldte hold vil der blive lavet rækkeopdeling i B og C række  – oplys derfor niveau ved tilmelding.
Pigerækkerne er på forhånd slået sammen, men skulle det ske at der er mindst 8 hold i hver årgang, bliver de opdelt igen.

Alle hold får min. 3 kampe
Der spilles efter DFU’s regler for indefodbold til små mål inkl. særregler
Max. 6 spillere pr hold - U-8 og U-9 dog max. 7 spillere.
Kampe på mindst 7 min. - 2 hold går videre fra indledende pulje
Der spilles på håndboldbane med bander og håndboldmål.

Fredag d. 6. november 2015
U14 Drenge 02
U15 Drenge 01

Lørdag d. 7. november 2015
U8 Drenge 08
U9 Drenge 07
U10 Drenge 06
U9 Piger 07-08

Søndag d. 8. november 2015

U11 Drenge 05
U12 Drenge 04
U13 Drenge 03
 U11 Piger 05-06
  U13 Piger 03-04

Tilmeldingsgebyr 450,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 27. oktober 2015 via www.Staevner.dk
Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 590-9244-686

Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com
den 1. november

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Piger (07-08) Mixed 6 450 10 0
U11 Piger (05-06) Mixed 6 450 13 0
U13 Piger (03-04) Mixed 6 450 7 0
U8 Drenge (08) Mixed 7 450 8 0
U9 Drenge (07) Mixed 7 450 16 0
U10 Drenge (06) Mixed 6 450 24 0
U11 Drenge (05) Mixed 6 450 16 0
U12 Drenge (04) Mixed 6 450 18 0
U13 Drenge (03) Mixed 6 450 3 0
U14 Drenge (02) Mixed 6 450 10 0
U15 Drenge (01) Mixed 6 450 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 Piger (07-08) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B73 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vanløsepigerne C Vanløse IF Logo Vanløse IF
JIK B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

U11 Piger (05-06) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Altan.dk B
Taastrup FC Grøn B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC Sort C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC Orange C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vestia 1 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Virums seje piger Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AB Taarnby 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Taarnby 1 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U13 Piger (03-04) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
G77 Pige U13 1 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
G77 Pige U13 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
FHI pigerne B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U8 Drenge (08) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge (07) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
SkovTroldene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
DEFAK C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
BK Skjold (Jan) B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hundige C Hundige Boldklub
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tfc4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U10 Drenge (06) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
vi39 gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FIX Kickers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BKF 2 C BK Favoritten
vi39 sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TFF U10 drenge B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Brede u10c C Brede IF
"Løverne" C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Sengeløse gul C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse blå B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Messi´s drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Neymar´s drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U11 Drenge (05) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FHF 1 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
SUNDBY BK 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby BK 1 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Køge B HB Køge Logo HB Køge
KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bk Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK Frem 1 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U12 Drenge (04) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 6 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 5 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 4 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Aif B2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Aif B1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rodi's Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
De sorte djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF 3 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Fido B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U13 Drenge (03) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM Roskilde 03 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Smeden vi 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
3 kampe og i bad B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bumserne B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 hold2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
De 5 musketere B
Tfc Boys B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc Drenge B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U15 Drenge (01) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview