HOUNd Cup

Vi tilstræber som tidligere års indefodboldstævner at tilrettelægge så vi kan spille puljer og derefter A + B finaler. Derfor max 8 hold pr. gruppe. Max 6 spillere pr. hold. Der vil så vidt muligt være præmier til alle spillere. Der vil være medaljer til U10 og nedefter.
Program forventes udsendt medio uge 2 – 2016 Spørgsmål: Børge Andersen Tlf: 25 44 46 51 / dkban@icopal.com Tilmelding senest d.25. dec. Stævnegebyr kr. 350,- pr. hold. Skal indbetales senest 9. januar 2016 når deltagelse er bekræftet på: Konto: 6810 1107651 Husk at angive klub og hold/årgang
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U14 piger Mixed 6 350 4 0
U8 drenge Mixed 6 350 4 0
U9 drenge Mixed 6 350 13 0
U10 drenge Mixed 6 350 10 0
U11 drenge Mixed 6 350 0 0
U12 drenge Mixed 6 350 10 0
U11 piger Mixed 6 350 1 0
U13 piger Mixed 6 350 7 0
U13 drenge Mixed 6 350 10 0
U15 drenge Mixed 6 350 7 0
U16-17 drenge Mixed 6 350 11 0
U16-17 piger Mixed 6 350 4 0
U6-7 drenge/piger Mixed 6 350 1 0
U14 drenge Mixed 6 350 3 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U14 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marstal B Marstal IF
Nr. Lyndelse 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 2 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Hold 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Ringe BK B Ringe BK
FC Barcelona C Dalum IF Logo Dalum IF

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fodbolddrengene 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby - Orange B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - Blå B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fodbolddrengene B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dippedutterne B -
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
UIF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
NØRRELYN2 B NR LYNDELSE
NØRRELYN1 B NR LYNDELSE
Dalum legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Nr.Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse - Søby FC 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse - Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Kerteminde Boldklub C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS Bolcherpiger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
EGB B Ejby IK
Dalum piger 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum piger 4 B Dalum IF Logo Dalum IF

U13 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse/Søby 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Middelfart 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Sanderum Boldklub 3 B SB Sanderum Boldklub 3
Nr. Lyndelse/Søby 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U15 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK - hold 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
ssv højfyn B ssv højfyn
Nr. Lyndelse-Søby 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse-Søby 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U16-17 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Nordfyn B
Nr Lyndelse/søby Fc B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse/søby2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Korup/Ubberud B Korup IF Logo Korup IF
UIF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
UIF 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
UIF 3 B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U16-17 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Det lige meget
Nr Lyndelse/søby Fc B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Strib Idrætsefterskole A -
Nr.Lyndelse/søby2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U6-7 drenge/piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Nr. Lyndelse - Søby FC
Place
Carl Nielsen Hallen
Address
Lumbyvej 62, Nr. Lyndelse
Postalcode
5792
City
Årslev
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview