Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI

Indbydelse til 

Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI

 

for U5-U12 i Bellevuehallerne

14. – 15. nov. 2015

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold i Bellevuehallerne i Risskov.
Stævnet afvikles lørdag den 14. november for u5-u6-u7 MIX og u10-u11-u12 drenge og piger A og B rækker.
Søndag den 15. november for U8-U9 drenge og piger A og B rækker.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.

Årgang

U5-U7

U8

U9-U10

U11-U12

Max. spillere på hold

5

7

7

7

Antal spillere på banen

3

5

4

4

En spiller over midten

nej

nej

nej

nej

Målmand må tage med hænder

nej

ja

nej

nej

Niveauopdeling: U5, U6, U7 er ikke niveaudelt. U8-U12 spiller i A og B rækker.


Kamptid og kampantal:
U5-U6-U7 er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 6 minutter.
U8-U9-U10-U11-U12 spiller i 5 holds-puljer med placeringskampe. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 7-11 minutter.
U5 - U7 spiller 3-mands på tværs.
U8 spiller 5-mands med fast målmand.
U9 - U12 spiller 4-mands over hele banen.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmie-overrækkelse

Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere. Dog vil der i U12 drenge A, være autoriserede dommere.

Startgebyr: U5, U6, U7 300.-kr; U8-U12 450.-kr. Der betales ved tilmelding på 3627-11254691 HUSK at angive klubnavn, årgang og række.

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.
Sidste frist for tilmelding er 1. nov. 2015.
Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.

Præmier: Der er fodboldstatuetter til alle i U5–U6-U7-U8-U9-U10. Udover statuetter vil der også være pokal til 1 og 2 pladsen for U9 og U10 rækkerne. I U11-U12 er der præmier og pokal til 1. og 2. pladsen.


Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der præmieoverrækkelse og mulighed for at spille på pannabane

Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.
Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 Mixed 3 300 6 0
U6 Mixed 3 300 12 0
U7 Mixed 3 300 28 0
U10KA Mixed 4 450 1 0
U10KB Mixed 4 450 12 0
U10MA Mixed 4 450 4 0
U10MB Mixed 4 450 16 0
U11KA Mixed 4 450 1 0
U11KB Mixed 4 450 6 0
U11MA Mixed 4 450 1 0
U11MB Mixed 4 450 12 0
U12KA Mixed 4 450 5 0
U12KB Mixed 4 450 11 0
U12MA Mixed 4 450 10 0
U12MB Mixed 4 450 10 0
U8KA Mixed 5 450 0 0
U8KB Mixed 5 450 0 0
U8MA Mixed 5 450 9 0
U8MB Mixed 5 450 29 0
U9KA Mixed 4 450 1 0
U9KB Mixed 4 450 11 0
U9MA Mixed 4 450 6 0
U9MB Mixed 4 450 22 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Basserne05 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
skødstrup 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF 1 Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
Basserne05 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand if 1 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Stautrup (2) C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup (1) C Stautrup IF Logo Stautrup IF
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VRI 3
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Sabro if (1) Sabro if
Ry fodbold 1 Ry fodbold
Brabrand if 1 U7 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 U7 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
PFU05 B Fårup
Ry fodbold 3 Ry fodbold
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
PFU05 C FSI
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vri4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ry fodbold 2 Ry fodbold
Vri5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TST 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Sabro if (2) Sabro if
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TST 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro

U10KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10KB 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U10 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng- U9 piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ry fodbold 2 Ry Fodbold
Hornsyld C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Solens piger 2 asa
Ry fodbold 1 B Ry fodbold
Lystrup if C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting Torsted 2 B Hatting Torsted
Hatting Torsted 1 A Hatting Torsted
VRI U10 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
solens piger asa

U10MA 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 3 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
GIF A Grenaa IF
Danseal A jelling fs

U10MB 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fuglebakken 1 C KFUMs Fodboldklub Århus
Fuglebakken 2 C KFUMs Fodboldklub Århus
prima stilladser B vejle fc
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Team Pa B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Viby 1 Viby if
Viby 2 B Viby if
TST 2 B TST
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TST 1 B TST

U11KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11KB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Tigerne C Aarhus Tigers
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U11MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11MB 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ingemans drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vistisens drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng U 11 Drenge B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VIK/Skovbakken 2005 1 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK/Skovbakken 2005 2 B
Richardos drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Mortens drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Kristians drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12KA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Lyseng pigerne A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dronningborg 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Ejby/Gelsted/Brenderup A Ejby IK
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12KB 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lysengpigerne B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dronningborg boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brabrand IF pigerne B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12MA 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng Orange A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng Sort A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting/Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
IF Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U12MB 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gfs2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Stilling IF A Stillinge IF Logo Stillinge IF
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Automatic Syd El-tavler B -
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
De seje fra Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
U12 drenge B B -
Gfs 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U8KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8MA 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB A A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hog Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ASA A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Fc Horsens1 A FC Horsens Logo FC Horsens
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Virup IF A Virup IF Logo Virup IF
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
VRI's de blå A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8MB 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI's de blå B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
VFB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
FRC KFUM hold 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FRC KFUM hold 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Viby B Viby IF
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
ASA B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HSK(3) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
SMIFF B smiff
FRC KFUM hold 3 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Hou IF B Hou IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
VRI's de Gule B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Tst B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9KB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib B Strib IF Logo Strib IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
GFS pigerne B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
www.kattegatcup.dk B Grenaa IF
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
ØBG, Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brøgger tøserne A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U9MA 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA 1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TRIF 1 A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

U9MB 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 B HOG Hinnerup
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bad boys B ST70
Firehøje drengene B Firehøje IF
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Randers Freja 2a B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
TRIF 2 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Randers Freja 1 og 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Stautrup IF B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Lystrup IF U9B 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne - VRI
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview