Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI

Indbydelse til 

Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI

 

for U5-U12 i Bellevuehallerne

14. – 15. nov. 2015

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold i Bellevuehallerne i Risskov.
Stævnet afvikles lørdag den 14. november for u5-u6-u7 MIX og u10-u11-u12 drenge og piger A og B rækker.
Søndag den 15. november for U8-U9 drenge og piger A og B rækker.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.

Årgang

U5-U7

U8

U9-U10

U11-U12

Max. spillere på hold

5

7

7

7

Antal spillere på banen

3

5

4

4

En spiller over midten

nej

nej

nej

nej

Målmand må tage med hænder

nej

ja

nej

nej

Niveauopdeling: U5, U6, U7 er ikke niveaudelt. U8-U12 spiller i A og B rækker.


Kamptid og kampantal:
U5-U6-U7 er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 6 minutter.
U8-U9-U10-U11-U12 spiller i 5 holds-puljer med placeringskampe. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 7-11 minutter.
U5 - U7 spiller 3-mands på tværs.
U8 spiller 5-mands med fast målmand.
U9 - U12 spiller 4-mands over hele banen.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmie-overrækkelse

Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere. Dog vil der i U12 drenge A, være autoriserede dommere.

Startgebyr: U5, U6, U7 300.-kr; U8-U12 450.-kr. Der betales ved tilmelding på 3627-11254691 HUSK at angive klubnavn, årgang og række.

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt.
Sidste frist for tilmelding er 1. nov. 2015.
Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.

Præmier: Der er fodboldstatuetter til alle i U5–U6-U7-U8-U9-U10. Udover statuetter vil der også være pokal til 1 og 2 pladsen for U9 og U10 rækkerne. I U11-U12 er der præmier og pokal til 1. og 2. pladsen.


Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der præmieoverrækkelse og mulighed for at spille på pannabane

Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.
Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 300 lørdag den 14. november 6 0
U6 Mixed 3 300 lørdag den 14. november 12 0
U7 Mixed 3 300 lørdag den 14. november 28 0
U10KA Mixed 4 450 lørdag den 14. november 1 0
U10KB Mixed 4 450 lørdag den 14. november 12 0
U10MA Mixed 4 450 lørdag den 14. november 4 0
U10MB Mixed 4 450 lørdag den 14. november 16 0
U11KA Mixed 4 450 lørdag den 14. november 1 0
U11KB Mixed 4 450 lørdag den 14. november 6 0
U11MA Mixed 4 450 lørdag den 14. november 1 0
U11MB Mixed 4 450 lørdag den 14. november 12 0
U12KA Mixed 4 450 lørdag den 14. november 5 0
U12KB Mixed 4 450 lørdag den 14. november 11 0
U12MA Mixed 4 450 lørdag den 14. november 10 0
U12MB Mixed 4 450 lørdag den 14. november 10 0
U8KA Mixed 5 450 søndag den 15. november 0 0
U8KB Mixed 5 450 søndag den 15. november 0 0
U8MA Mixed 5 450 søndag den 15. november 9 0
U8MB Mixed 5 450 søndag den 15. november 29 0
U9KA Mixed 4 450 søndag den 15. november 1 0
U9KB Mixed 4 450 søndag den 15. november 11 0
U9MA Mixed 4 450 søndag den 15. november 6 0
U9MB Mixed 4 450 søndag den 15. november 22 0

Signetud teams

U5 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
Basserne05 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Basserne05 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF 1 Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
skødstrup 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Brabrand if 1 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Stautrup (1) C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup (2) C Stautrup IF Logo Stautrup IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
Sabro if (1) Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro if (2) Sabro IF Logo Sabro IF
Ry fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TST 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Brabrand if 1 U7 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 U7 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Ry fodbold 3 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
PFU05 B PFU05 Logo PFU05
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vri4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
PFU05 C PFU05 Logo PFU05
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U10KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club

U10KB 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
VRI U10 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U10 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornsyld C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Ry fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lystrup if C Lystrup IF Logo Lystrup IF
solens piger ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Solens piger 2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng- U9 piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10MA 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
Danseal A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
VRI 3 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
GIF A Grenaa IF Logo Grenaa IF
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U10MB 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
prima stilladser B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Fuglebakken 1 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken 2 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TST 1 B TST
TST 2 B TST
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Viby 1 Viby IF Logo Viby IF
Viby 2 B Viby IF Logo Viby IF
Team Pa B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U11KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club

U11KB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Tigerne C Aarhus Tigers
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U11MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club

U11MB 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VIK/Skovbakken 2005 1 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK/Skovbakken 2005 2 B
Richardos drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Mortens drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vistisens drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ingemans drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng U 11 Drenge B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Kristians drenge B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U12KA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ejby/Gelsted/Brenderup A Ejby IK Logo Ejby IK
Lyseng pigerne A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dronningborg 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U12KB 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lysengpigerne B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dronningborg boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Brabrand IF pigerne B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U12MA 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng Orange A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng Sort A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hatting/Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U12MB 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag den 14. november

Teamname LVL Logo Club
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De seje fra Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Automatic Syd El-tavler B
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Stilling IF A Stillinge IF Logo Stillinge IF
Gfs 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Gfs2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
U12 drenge B B

U8KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club

U8KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club

U8MA 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
VRI's de blå A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fc Horsens1 A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup IF A Virup IF Logo Virup IF
Hog Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VFB A A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U8MB 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club
FRC KFUM hold 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FRC KFUM hold 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FRC KFUM hold 3 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
VRI's de blå B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Tst B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HSK(3) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Viby B Viby IF Logo Viby IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
VRI's de Gule B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VFB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hou IF B Hou IF
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U9KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club

U9KB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club
Strib B Strib IF Logo Strib IF
Brøgger tøserne A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
ØBG, Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup if B Lystrup IF Logo Lystrup IF
www.kattegatcup.dk B Grenaa IF Logo Grenaa IF
GFS pigerne B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U9MA 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA 1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9MB 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag den 15. november

Teamname LVL Logo Club
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA 2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Randers Freja 1 og 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2a B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lystrup IF U9B 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Firehøje drengene B Firehøje IF
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Stautrup IF B Stautrup IF Logo Stautrup IF
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ikast FS 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vri4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bad boys B ST70 Logo ST70

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - November 15 2015

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne - VRI
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview