Farvelade cup 1.Del

Farvelade cup 2015/16.....1 Del(Tidligere Vibecup)

(Sponsoreret af Rami smede og malerfirma Dianalund)

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 8. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 1 del vil bliver afviklet i weekenden 20-21-22 November 2015 med følende årgange

 U10 Piger Niveau B (årgang 2006) Spilledag: Lørdag den 21. November 2015
 U11 Piger Niveau B (årgang 2005) Spilledag: Lørdag den 21. November 2015
 U10 Drenge Niveau A (årgang 2006) spilledag: Søndag den 22. November 2015                                              U10 Drenge Niveau B (årgang 2006) spilledag: Søndag den 22. November 2015

 U16/17 Drenge Niveau B (årgang 1999/2000) spilledag: Fredag  den 20. November 2015
 U15 Drenge Niveau A (årgang 2001) Spilledag: Lørdag den 21. November 2015                                              U15 Drenge Niveau B (årgang 2001) Spilledag: Lørdag den 21. November 2015

Kan du ikke finde din årgang...så kig under DFUS CUP 2. del eller 3. del

Præmier:
U9 piger er der statuetter/pokaler til alle deltagere 

Øvrige rækker er der Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang

Vi garanterer minimum 4 kampe.

Diverse info:

D-NIVEAU ER FOR DE SPILLERE DER HAR DET RIGTIGT SVÆRT....

Vi spiller 1 X 9 minutter

Max 7 spillerer på hvert hold  

Holdgebyr: 425 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Pige C (årg2007) Mixed 7 425,- Lørdag 21. Nov 2015 2 0
U10 Pige B (årg2006) Mixed 7 425,- Lørdag 21. Nov 2015 9 0
U11 Pige B (årg2005) Mixed 7 425,- Lørdag 21. Nov 2015 6 0
U10 Dr. B årg2006) Mixed 7 425,- Søndag 22. Nov 2015 11 0
U10 Dr. C (årg2006) Mixed 7 425,- Søndag 22. Nov 2015 7 0
U16/17 Drenge(99/00) Mixed 7 425,- Fredag 20. Nov 2015 8 0
U15 Dr. B (årg2001) Mixed 7 425,- Lørdag 21. Nov 2015 9 0
U15 Dr. A (årg2001) Mixed 7 425,- Lørdag 21. Nov 2015 10 0
U10 Dr. D årg2006) Mixed 7 425,- Lørdag 21. Nov 2015 0 0

Signetud teams

U9 Pige C (årg2007) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
Super pigerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10 Pige B (årg2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
The Best girls B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Brøndby U9 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tøløse BK 2 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tøløse BK 1 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK 65 Strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11 Pige B (årg2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
Guld pigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BSF Pigerne B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Benløse if C Benløse IF Logo Benløse IF

U10 Dr. B årg2006) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev 1 Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Jyderup BK B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
SIK Slagelse B Slagelse IK Logo Slagelse IK
DIFs Titaner B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Shell smedegade B
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF

U10 Dr. C (årg2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev 2 Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
DIFs Indianere C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Fuglebjerg C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Jyderup BK C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
DIFs Vikinger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIFs Banditter C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U16/17 Drenge(99/00) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 20. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Slagelse B73 3 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B73 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Car-center B
Vipbois Vipperød BK Logo Vipperød BK

U15 Dr. B (årg2001) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
O.P_GaMeRBoYs B
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Sønderbois B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre
Stenlille B Stenlille IF Logo Stenlille IF

U15 Dr. A (årg2001) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club
Vipperød BK A Vipperød BK Logo Vipperød BK
HB01
Holbæk sports akademi 2 A
Holbæk sports akademi 1 A
bomberne fra Fyn A
Stenlille A Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund 1 A Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 2 A Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10 Dr. D årg2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. Nov 2015

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - November 22 2015

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview