Sparekassen Bredebro Cup

Sparekassen Bredebro Cup er et hyggeligt julestævne.

 

Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger.

 

Der er personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker.

 

I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle spillere.

 

Vi glæder os til at se jer i Bredebro

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 5 250 Søndag formiddag 4 0
U7 Mix Mixed 5 250 Søndag formiddag 7 0
U8 piger Mixed 5 250 Søndag 1 0
U8 drenge Mixed 5 250 Søndag 8 0
U9 piger Mixed 6 250 Søndag 3 0
U9 drenge Mixed 6 250 Søndag 6 0
U16 drenge Mixed 6 250 Fredag 6 0
U17 drenge Mixed 6 250 Fredag 5 0
U17 piger Mixed 6 250 Fredag 5 0
U19 drenge Mixed 6 250 Fredag 3 0
U19 piger Mixed 6 250 Fredag 5 0
U10 drenge Mixed 6 250 Lørdag 11 0
U10 piger Mixed 6 250 Lørdag 2 0
U11 drenge Mixed 6 250 Lørdag 9 0
U11 piger Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U12 drenge Mixed 6 250 Lørdag 6 0
U12 piger Mixed 6 250 Lørdag 7 0
U13 drenge Mixed 6 250 Lørdag 7 0
U13 piger Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U14 drenge Mixed 6 250 Søndag 6 0
U14 piger Mixed 6 250 Søndag 4 0
U15 drenge Mixed 6 250 Søndag 4 0
U15 piger Mixed 6 250 Søndag 6 0

Signetud teams

U6 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Team Vest Team vest

U7 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aabk C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Team Vest Team vest

U8 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Ø. Højst Ø. Højst
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Tønder2 Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder1 Tønder SF Logo Tønder SF
Bredebro 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U9 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rødding if Rødding if
Team Vest B Team Vest
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK Blå løver B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Ø. Højst Ø. Højst
Muif B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U16 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brenderup B Brenderup IF Logo Brenderup IF
FC Peter
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
BONDESTORM B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U17 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Prut's drenge B
FC Hygge
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U17 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Højer/Tønder 2 Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Højer/Tønder 1 Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
varde Varde IF Logo Varde IF
Mor's frygtindgydende kaniner

U19 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Løjts Elite Løjt IF Logo Løjt IF
FC Sydvest 2 FC Sydvest
FC Sydvest 1 FC Sydvest

U19 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro/Højer Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Højer/Tønder Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Bredebro oldgirls Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bolbro Bolbro GIF Logo Bolbro GIF

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løjt Drengene 2006 B Løjt IF Logo Løjt IF
Team Vest 3 Team Vest
Team Vest 2 Team Vest
Team Vest 1 Team Vest
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hviding 2 Hviding IF Logo Hviding IF
Hviding 1 Hviding IF Logo Hviding IF
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF

U10 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF

U11 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
05erne B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Sub 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Middelfart G & BK C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rødding Rødding if
Højer/Møgeltønder Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF

U12 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Blåbjerg A Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Team Vest C Team Vest
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Krogaspe Krogaspe

U12 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hejnsvig I.F C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Højer/Møgeltønder Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U13 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Solitwork A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Die Grynes A
Krogaspe Krogaspe
Tønder SF 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Lord FC A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Tønder/Højer Tønder SF Logo Tønder SF
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U14 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MiniMinions A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
FC Frede A
Too fame for a name A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dj Pabst A
Team Vest team vest

U14 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Højer/Tønder B Tønder SF Logo Tønder SF
Højer/Tønder B Tønder SF Logo Tønder SF
Visby Visby if
Bramming Boldklub B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U15 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
2 goals 1 cup A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
Tøsedrengene B Tinglev IF
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U15 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Højer/Tønder 2 Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Højer/Tønder 1 Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Visby Visby if
Kolding Q U15 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - December 20 2015

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej 64
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview