Farvelade cup 2.Del

Farvelade cup 2015/16.....2 Del(Tidligere Vibecup)

(Sponsoreret af Rami smede og malerfirma Dianalund)

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 8. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 2 del vil bliver afviklet i weekenden 22-23-24 Januar 2016 med følende årgange:

U8 Drenge Niveau B (årgang 2008) Spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)
U8 Drenge Niveau C (årgang 2008) Spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)
U9 Drenge Niveau B (årgang 2007) Spilledag: Søndag den 24. Januar 2016(1 PLADS TILBAGE)
U9 Drenge Niveau C (årgang 2007) spilledag: Søndag den 24. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)                    U13 Piger Niveau B (årgang 2003) spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)
U15 Piger Niveau B (årgang 2001) spilledag: Lørdag den 23. Januar 2016(3 PLADSER TILBAGE)

U14 Drenge Niveau B/C (årgang 2002) Spilledag: Fredag den 22. Januar 2016(IKKE FLERE PLADSER)

Kan du ikke finde din årgang...så kig under FARVELADECUP 3. del


Præmier:
I U8 og U9 Drenge er der statuetter/pokaler til alle deltagere
Øvrige rækker er der Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang
Vi garanterer minimum 4 kampe.

Diverse info:
Vi spiller 1 X 9 minutter

Max 7 spillerer på hvert hold

Holdgebyr: 425 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)
Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Dr. B (årg2008) Mixed 7 425,- 8 0
U8 Dr. C (årg2008) Mixed 7 425,- 12 0
U9 Dr. B (årg2007) Mixed 7 425,- 14 0
U9 Dr. C (årg2007) Mixed 7 425,- 11 1
U13 Pige B (årg2003) Mixed 7 425,- 9 0
U15 Pige B (årg2001) Mixed 7 425,- 2 0
U14 Dr. B/C(årg2002) Mixed 7 425,- 14 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Dr. B (årg2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Mørkøv IF B Mørkøv IF
Ringsted BLÅ B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Vemmelev 1 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub

U8 Dr. C (årg2008) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rørvig Drengene C Rørvig IF Logo Rørvig IF
dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Ringsted HVID C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dianalund U9 Piger B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Vemmelev 2 C Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
sorø IF Freja C Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
Hvidebæk C Hvidebæk IF
Svinninge IF C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening

U9 Dr. B (årg2007) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Slagelse 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Rudi s Autocenter B
HGB X B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Slagelse 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B73 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sorø Freja 1 twi@flowcon.com
Kværkeby B B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Neuer B Tuse IF Logo Tuse IF
Lynge broby if B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Store merløse fodbold B Store merløse fodbold

U9 Dr. C (årg2007) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
HGB Y C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev 3 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Jyderup BK C Jyderup Boldklub
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Sorø freja 2 twi@flowcon.com
Kværkeby C C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Casillas Tuse IF Logo Tuse IF
Slagelse B73 3 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Store merløse fodbold C Store merløse fodbold

U13 Pige B (årg2003) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jyderup BK B Jyderup boldklub
Bjergby if B Bjergby if
Team Lewel B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Malerne B
DAlby Fodbold B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
B73 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Snorkepigerne I B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Snorkepigerne II B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U15 Pige B (årg2001) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B,73 PIGERNE B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U14 Dr. B/C(årg2002) 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC Orange B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC Grønne B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Viby 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby 2 C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Ringsted If C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Grå Giganter B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
MIF C Mørkøv IF
B,73 Slagelse 2002 pigerne C
Tysons Drenge B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview