ALLESØ CUP 2015

Allesø Cup 27-29 november 2015 Så er det igen tid til at tilmelde sig Fyns bedste indendørs stævne udelukkende for hold der har spillet i B og C rækker i 2015 Fredag den 27.11 Lørdag den 28.11 Søndag den 29.11 Vi forbeholder os ret til at ændre dagene, afhængig af tilmeldinger Sidste år kom over 100 hold til vores hyggelige stævne i Allesø Hallen, nu har hallen gennemgået en omfattende renovering med nyt gulv og helt nye bander, endnu bedre forhold med nye toiletter. Pris 275,- pr. hold beløbet skal indbetales på konto nr 6865 102 99 25 for at kunne deltage , VI TAGER IKKE IMOD DANKORT !som betaling for tilmelding . så husk at betale i god tid :)senest den 11.11.2015 Vi glæder os rigtig meget til at se jer alle igen i år kim Kaare Hansen Formand Allesø Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 C Mixed 4 275 Søndag kl 10 9 0
U13 Mixed 4 275 Fredag kl 18 14 0
U6 Mixed 3 275 Lørdag kl 9 5 0
U13 Piger Mixed 4 275 Lørdag kl. ca 16 9 0
U12 Piger Mixed 4 275 Lørdag kl. ca 14.30 5 0
U9 B Mixed 4 275 Søndag kl. 10 0 0
U11B Mixed 4 275 Lørdag kl. ca 13 3 0
U12 B Mixed 4 275 Lørdag kl. ca 14.30 12 0
U14 B Mixed 4 275 Fredag kl 18 2 0
U7 Mixed 3 275,0 Lørdag kl 9 6 0
U8 B/C Mixed 4 275,0 Lørdag ca kl 11 12 0
U10 B Mixed 4 275,0 Søndag kl. ca 12 6 0
U10 C Mixed 4 275,0 Søndag kl. ca 12 0 0
U8 C Mixed 4 275 Lørdag ca kl 11 0 0
U11 C Mixed 4 275 Lørdag kl. ca 13 8 0
U12C Mixed 4 275 Lørdag ca kl. 14.30 11 0

Signetud teams

U9 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 10

Teamname LVL Logo Club
Heltene fra Vestfalen C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skårup IF C Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Sanderum Bk B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Søndersø C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Allesø U9 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl 18

Teamname LVL Logo Club
Søhusskolen B
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Banditterne B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Otterup 3 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby b Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 9

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby U6 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø U6 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. ca 16

Teamname LVL Logo Club
Dalum piger 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum piger 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ejby/Gelsted/Brenderup B Ejby IK Logo Ejby IK
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
OKS piger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. ca 14.30

Teamname LVL Logo Club
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby Boldklub U12 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum pigerne B Dalum IF Logo Dalum IF
søhus stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U9 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10

Teamname LVL Logo Club

U11B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. ca 13

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Allesø Gf Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U12 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. ca 14.30

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Gittes Drenge B Gauerslund I. F
Aarslev Boldklub C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vamdrup 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U14 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl 18

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fc Multiwood B FC Multiwood

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 9

Teamname LVL Logo Club
Bogense G & IF C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Faaborg 2 C Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Faaborg B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Allesø GF C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
I B Marienlyst Logo Marienlyst
II B Marienlyst Logo Marienlyst

U8 B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca kl 11

Teamname LVL Logo Club
veflinge B Veflinge G & IF Logo Veflinge G & IF
Billund IF - 2 B Billund IF Logo Billund IF
Vamdrup IF II B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF I B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
U8c C Langeskov IF Logo Langeskov IF
U8b B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Billund IF - 1 B Billund IF Logo Billund IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U10 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. ca 12

Teamname LVL Logo Club
Allesø Gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø Gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
TTIF C Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening
Bramming B. B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B. B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U10 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. ca 12

Teamname LVL Logo Club

U8 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca kl 11

Teamname LVL Logo Club

U11 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. ca 13

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Otterup B&IK C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Tpi 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø GF U11 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Tpi 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BK SYD C BK Sydlangeland
Gutterne fra Skeby C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening

U12C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca kl. 14.30

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup If u 12 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 1 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby b Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - November 29 2015

Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesøhallen
Address
Søhusvej 255
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
ALLESØ CUP 2015 map

Tournament overview