Gladsaxe / Din Tøjmand Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING

(BREDDESTÆVNE)

Bagsværd Hovedgade 130, 2880 Bagsværd

Mangler et U10 C og U15 BC hold. Resten på venteliste indtil evt. afbud

VB 1968 afvikler Gladsaxe / Din Tøjmand Cup fra fredag den 20. november til søndag den 22. november 2015 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/16 drenge og U14 piger.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau C. Rækken U12/16 drenge afvikles på niveau BC. Rækken U14 piger afvikles på niveau BC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/16). Man må tage to reserver med.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækken. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest torsdag den 28. november 2015

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding og turnering: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U00 (FEJL) Mixed 7 400 6 0
U07 C (2009) Mixed 7 400 Søndag morgen 23 1
U08 C (2008) Mixed 7 400 Lørdag morgen 16 0
U09 C (2007) Mixed 7 400 Søndag frokost 18 0
U10 C (2006) Mixed 6 400 Lørdag frokost 20 0
U11 C (2005) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 14 0
U12 BC (2004) Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 11 0
U13 BC (2003) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 15 1
U14 BC (2002) Mixed 6 400 Lørdag aften 4 0
U15 BC (2001) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 17 0
U16 BC (2000) Mixed 6 400 Fredag aften 8 0
U14P BC (2002) Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U07 AB (2009) Mixed 7 400 Søndag frokost 13 0

Signetud teams

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U07 C (2009) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
VB C VB1968
BFC Lundegården Rød C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCLundegården Hvid C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
GVI 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Gladsaxe Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Ulvene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Løverne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gladsaxe Hero 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
FC Holte Piraterne C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Banditterne C FC Holte Logo FC Holte
B.93 1 - Trisserne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
West Ham C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U08 C (2008) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI - Real C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B93 OD C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI - Barca C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
stjerneholdet C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
TIF U8 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Skjolderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U09 C (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
B93TT C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Rudersdal Boldklub C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
Drenge 09C C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Skovshoved 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FIX 1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold (Jan) C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla United C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 C (2006) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VB C VB1968
B93 hold 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B1903 Sort C B1903 Logo B1903
TPS 1 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
TPS 2 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
"Løverne" C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
tif u10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Skjold rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HIK 06-2 B
KB Lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 C (2005) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Dynamo Spiro C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Spiro C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nivaagaards Malerisamling C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Bording C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HVB City C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Haslev fc 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC BOBEK

U12 BC (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Real Madrid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
ØIF2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Helsingør C Helsingør IF Logo Helsingør IF
ØIF3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC BOBEK
VB 1968 C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Kr. Eskilstrup C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub

U13 BC (2003) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
B93 ØF 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ØF 1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AMG B FC København Logo FC København
FCK 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Værebro C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SB501 SB50
KFUM 03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kattinge Caravan B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FCK4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U14 BC (2002) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
RB1906 hold2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Prespa C Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
B1903- hold 1 B B1903 Logo B1903
B1903 - hold 2 B1903 Logo B1903

U15 BC (2001) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Listorps IF B Listorps IF
Snake City Boys C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
The Tractor Boys C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Estate Eldrup og Nilsson Slangerup A/S B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
KB2001 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team easy on B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Prespa C Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
JB - Y C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB - X C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jersie Drengene B Jersie Drengene
AC Faloga Hillerød B
Doktorens Zuwizos B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BUSSEN FC C
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre

U16 BC (2000) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Alkoholdet B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vb6 M C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb1 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb5 M C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb3 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb2 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U14P BC (2002) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VB gul C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
VB grøn C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U07 AB (2009) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
GVI 3 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HI2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 - Ronaldos Rødder A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Suarez' snappere B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HI 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - November 22 2015

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup map

Tournament overview