Gladsaxe / Din Tøjmand Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING

(BREDDESTÆVNE)

Bagsværd Hovedgade 130, 2880 Bagsværd

Mangler et U10 C og U15 BC hold. Resten på venteliste indtil evt. afbud

VB 1968 afvikler Gladsaxe / Din Tøjmand Cup fra fredag den 20. november til søndag den 22. november 2015 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/16 drenge og U14 piger.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau C. Rækken U12/16 drenge afvikles på niveau BC. Rækken U14 piger afvikles på niveau BC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/16). Man må tage to reserver med.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækken. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest torsdag den 28. november 2015

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding og turnering: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U00 (FEJL) Mixed 7 400 6 0
U07 C (2009) Mixed 7 400 23 1
U08 C (2008) Mixed 7 400 16 0
U09 C (2007) Mixed 7 400 18 0
U10 C (2006) Mixed 6 400 20 0
U11 C (2005) Mixed 6 400 14 0
U12 BC (2004) Mixed 6 400 11 0
U13 BC (2003) Mixed 6 400 15 1
U14 BC (2002) Mixed 6 400 4 0
U15 BC (2001) Mixed 6 400 17 0
U16 BC (2000) Mixed 6 400 8 0
U14P BC (2002) Mixed 6 400 3 0
U07 AB (2009) Mixed 7 400 13 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U07 C (2009) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB C VB1968
BFC Lundegården Rød C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCLundegården Hvid C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
GVI 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Gladsaxe Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Ulvene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Løverne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gladsaxe Hero 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
FC Holte Piraterne C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Banditterne C FC Holte Logo FC Holte
B.93 1 - Trisserne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
West Ham C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U08 C (2008) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK B1 B HIK
HUI - Real C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B93 OD C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI - Barca C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
stjerneholdet C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
TIF U8 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Skjolderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U09 C (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
B93TT C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Rudersdal Boldklub C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
Drenge 09C C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Skovshoved 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FIX 1 C Fix
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold (Jan) C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla United C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 C (2006) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VB C VB1968
B93 hold 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hundige C Hundige Boldklub
sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B1903 Sort C B1903 Logo B1903
TPS 1 C TPS
TPS 2 C TPS
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
"Løverne" C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
tif u10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Skjold rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HIK 06-2 B
KB Lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 C (2005) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Dynamo Spiro C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Spiro C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nivaagaards Malerisamling C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Bording C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HVB City C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Haslev fc 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC BOBEK

U12 BC (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Real Madrid C Hekla Boldklub
Barcelona C Hekla Boldklub
ØIF2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Helsingør C Helsingør IF
ØIF3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC BOBEK
VB 1968 C Værebro Boldklub
Kr. Eskilstrup C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub

U13 BC (2003) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
B93 ØF 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ØF 1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AMG B FC København
FCK 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Værebro C Værebro boldklub
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SB501 SB50
KFUM 03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kattinge Caravan B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FCK4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U14 BC (2002) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB1906 hold2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Prespa C Fodboldklubben Prespa
B1903- hold 1 B B1903 Logo B1903
B1903 - hold 2 B1903 Logo B1903

U15 BC (2001) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Listorps IF B Listorps IF
Snake City Boys C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
The Tractor Boys C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Estate Eldrup og Nilsson Slangerup A/S B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
KB2001 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team easy on B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Prespa C Fodboldklubben Prespa
JB - Y C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB - X C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jersie Drengene B Jersie Drengene
AC Faloga Hillerød B -
Doktorens Zuwizos B Virum
BUSSEN FC C
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre

U16 BC (2000) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Alkoholdet B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vb6 M C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb1 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb5 M C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb3 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb2 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U14P BC (2002) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB gul C Værebro boldklub
VB grøn C Værebro boldklub

U07 AB (2009) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI 3 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HI2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 - Ronaldos Rødder A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Suarez' snappere B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HI 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup map

Tournament overview