Hvissinge United cup 2015

Vil gerne byde jer velkommen til Hvissinge united cup 2015.

Vi er en nyopstartet fodboldklub som gerne vil gi vores børn og unge medlemmer en masse gode og sjove oplevelser. Så vi holder et julestævne d 19-20 dec. for u6, u7, u8, u9 og u10.

 

Der vil også være meddajler til alle fra u6-u9 og til u10 der er der finale pokaler både til nr. 1 og nr.2 i begge niveauer.

Betaling skal betales på reg. nr. 5326 konto nr. 0000246865

Husk at skrive jeres id-nr. og klubnavn og hvad årgang og niveau når i betaler.

Har i spørgsmål så kan i kontakte mig på Hufodboldklub@gmail.com eller på tlf. 22244244

 

Mvh Formand Hvissinge United Fodboldklub

Kim Sommer

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
u-6 Mixed 4 300 9 0
u-9 Mixed 7 400 7 0
u-9 Mixed 7 400 8 0
u-10 Mixed 7 500 3 0
u-10 Mixed 7 500 6 0
u-6 Mixed 4 300 12 0
u-7 Mixed 4 300 15 0
u-7 Mixed 4 300 13 0
u-8 Mixed 7 400 5 0
u-8 Mixed 7 400 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

u-6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndby A Brøndby
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

u-9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bk Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
KB sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

u-9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bk Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Taastruo FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 Striber B B1903 Logo B1903
BSIF B Bringstrup Sigersted idrætsforening
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF

u-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Boyz FC A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

u-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
TPS 2 C TPS
Hundige C Hundige Boldklub

u-6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 B Brøndby
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bk Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hvissinge United B Hvissinge united
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Brøndby 2 B Brøndby
Brøndby 1 B Brøndby
Kastrup Boldklub 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000

u-7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB JUVENTUS A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve D B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup FK 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Messi A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

u-7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Brøndby 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tigerne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Løverne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ulvene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Glostrup FK 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Ronaldo B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB2 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

u-8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla Kyoto A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
e-takeaway.dk -
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

u-8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Navidoc
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hold C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
HIK B1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Nødebo B Nødebo IF Logo Nødebo IF
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GFK Glostrup FK Logo Glostrup FK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Hvissinge Hallen
Address
Egeskoven 25
Postalcode
2600
City
Glostrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Hvissinge United cup 2015 map

Tournament overview