Energi midt julecup

Stævneform: puljer med 5 hold (4 kampe pr. hold) Regler: DBU s regler Spilletid: 9 min. pr. kamp Mødetid: 20 min før kampstart Antal spillere: Max 6 spillere pr. hold(Dog 7 spillere pr. hold i U9, U10 og U11) Deltagergebyr: 300 kr. pr. hold i alle rækker Tilmelding og betaling sker på stævner.dk i tilfælde af udeblivelse tilbage betales stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke har nok tilmeldte og den bliver nedlagt, tilbagebetales stævnegebyret.Stævnegebyret indbetales på kontonr.7681-0007027311. Husk at påføre navn på holdet og række.Tilmelding: Senest d. 1 december 2015.Præmier: Række U-9, U-10, U-11: Medaljer til alle og penge præmier til 1 og 2 i hver række, Række U-12, U-13, U-14, U-15, U-16,U-17, U-19 : Pengepræmier til 1 og 2 i hver pulje Endeligt kamp program kan ses på www.kjellerupif.dk fra D.10/12 2015. Kontaktperson Jan Sørensen 40 13 41 83 Mail: silkeborgdommer@dbujylland.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 300 Søndag 6 0
U10 Mixed 7 300 Søndag 0 0
U10 Mixed 7 300 Søndag 9 0
U11 Mixed 7 300 Søndag 1 0
U14 Mixed 6 300 Søndag 4 0
U11 Mixed 7 300 Mandag 0 0
U11 Mixed 7 300 Mandag 2 0
U12 Mixed 6 300 Mandag 4 0
U12 Mixed 6 300 Mandag 5 0
U12 Mixed 6 300 Mandag 2 0
U13 Mixed 6 300 Tirsdag 5 0
U13 Mixed 6 300 Tirsdag 6 0
U14 Mixed 6 300 Tirsdag 9 0
U15 Mixed 6 300 Tirsdag 8 0
U15 Mixed 6 300 Tirsdag 9 0
U16 Mixed 6 300 Onsdag 10 0
U17 Mixed 6 300 Onsdag 6 0
U17 Mixed 6 300 Onsdag 6 0
U19 Mixed 6 300 Onsdag 3 0
U19 Mixed 6 300 Onsdag 0 0

Signetud teams

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HA851 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
KIF erik A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup if A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Kjellerup u10 C C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Nørremarken 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nørremarken 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Egebjerg IF A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Knejterne B Tjele Vest Sport
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tøserne B

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
JM Malerfirma A Billund IF Logo Billund IF
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal Q B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team2002 A

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Skive Frugt
NUGF 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Silkeborg if 2 Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg if 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
ATI Fodbold drenge Aalbæk Stations IF

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Martin`s Piger B Klejtrup Boldklub
FC Horsens Tøserne A FC Horsens Logo FC Horsens
substitutterne C SUB 88
substitutterne SUB 88

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Krudtuglerne A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Black Penguins A
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Løgstrup IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Ry Fodbold B
Spjald Drengene B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Team Knud B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Mourinhos dream team A
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Team Sportigan B
Skive Dynamite A Skive IK Logo Skive IK

U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 1 A Team 10
AC Silkeborg A AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
TEAM 10 A A Team 10
KIF 1 B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
TEAM 10 B Team 10
Botjek Center Trekanten A
KIF 2 B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
SUB 88 SUB 88
Gammel Ullits FC C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
skjern bank A
Team Minimum A Ikast FS Logo Ikast FS
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård IF A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Pink Pirates B
FC AArhus 3 A FC AArhus
FC AArhus 2 A FC AArhus
FC AArhus 1 A FC AArhus
De dårlige tabere A
Beast mode A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
FC DARLINGS A

U17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
Partner Biler A SUB 88
Rønde Efterskole - De Orange Skinker B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hald Ege Army B
Sønderager United A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U17 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Team Viborg A
KVIK/AIF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
AC Silkeborg A AC Silkeborg Logo AC Silkeborg

U19 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
Førsteholdet A

U19 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2015

Organisation
Kjellerup IF
Place
Kjellerup hallen
Address
Tinghusvej 6
Postalcode
8620
City
Kjellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview