VIF Vinter Cup

 VIF afholder indedørsstævne d.5-6-7 feb i Gladsaxe Sportshal, Vandtårnsvej 55  2860 søborg.

U7 til U9 spiller 5-mands med niveau opdeling A/BC og min 3 kampe på 7 min pr. kamp.

U10-U11  spiller med 4-mand på banen og 7 min pr. kamp.

VIF stiller dommer til rådighed fredag - lørdag og søndag.

 

Begrænset kapacitet, først til mølle princippet.

U7A -  Maks 8 Hold     U7 BC- Maks 8 Hold     U8 A- Maks 12 Hold     U8 BC - Maks 12 Hold

U9 A - Maks 8 Hold     U9 BC - Maks 12 Hold  U10 A - Maks 8 Hold    U10 BC - Maks 12 Hold

U11 A - Maks 8 Hold   U11 BC - Maks 16 Hold

 

Programmet sendes ud senest 5 dage før.

Betaling ved tilmelding til stævnet.

Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"

Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen.

 

Eventuelle spørgsmål besvares af:

Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11A-(2005) Mixed 6 500 Søndag ca. kl.17-22 8 0
U10A-(2006) Mixed 6 500 Lørdag ca. kl.17-22 5 0
U7BC-(2009) Mixed 7 500 Lørdag ca. kl.08-11 22 0
U7A-(2009) Mixed 7 500 Lørdag ca. kl.10-13 16 0
U8BC-(2008) Mixed 7 500 Søndag ca. kl. 08-11 16 0
U8A-(2008) Mixed 7 500 Søndag ca. kl. 11-15 8 0
U9BC-(2007) Mixed 7 500 Søndag ca. kl. 14-18 19 0
U10BC-(2006) Mixed 6 500 Lørdag ca. kl. 15-19 16 0
U11BC-(2005) Mixed 6 500 Fredag 17-22 19 0
U12-(2004) Mixed 6 450 0 0
U13-(2003) Mixed 6 450 0 0
U14-(2002) Mixed 6 450 0 0
U9A-(2007 Mixed 7 500 Lørdag ca. kl. 12-16 6 0

Signetud teams

U11A-(2005) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl.17-22

Teamname LVL Logo Club
Vinter holdet A
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
TEAM KULEK
VIF værebro A V-i-f

U10A-(2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl.17-22

Teamname LVL Logo Club

U7BC-(2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl.08-11

Teamname LVL Logo Club
FA2000(1) B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(2) B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(3) C FA 2000 Logo FA 2000
Gladsaxe Hero 1 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI BC. C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Slangerup A Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B93 - Suarez' Snappere B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7A-(2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl.10-13

Teamname LVL Logo Club
RBK 1 A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vestia U7A A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B93 - Ronaldos Rødder A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
JB2 A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8BC-(2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 08-11

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hekla Kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bayern München B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklub Grønt hold. C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Rosenhøj 3 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
FB 08 Hvid Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
e-takeaway.dk
TFC drengene Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8A-(2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 11-15

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM Hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TFCs grønne drenge. A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Tottenham A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
e-takeaway.dk
KB Blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9BC-(2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 14-18

Teamname LVL Logo Club
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virum Sorgenfri Boldklub B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve B2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hareskov IF (C) C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB Piraterne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U10BC-(2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 15-19

Teamname LVL Logo Club
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TPS 2 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Turbo-drengene 3 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Turbo-drengene 2 Vanløse IF Logo Vanløse IF
Turbo-drengene 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B93 hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnbys drenge B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tuse IF Tuse IF Logo Tuse IF
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
Sort C FA 2000 Logo FA 2000

U11BC-(2005) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 17-22

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Værløse Nord B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
FB-Lions B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB-Tigers B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1973 Herlev 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vanløse IF E&N B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1973 Herlev 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
B1973 Herlev 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Værløse Syd C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
TEAM KULEK
Martins hold C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93 combo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VIF Værebro b B V-i-f

U12-(2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13-(2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14-(2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9A-(2007 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 12-16

Teamname LVL Logo Club
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Bk Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Citykøreskolen Næstved A
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - February 7 2016

Organisation
No Club
Place
Gladsaxe Idrætshaller
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview