Høje Kolstrup Stævne 2015

Høje Kolstrup Boldklub, Aabenraa afholder indendørs fodboldstævne for drenge og piger i rækker U6-U14.

Det foregår i vores hal Agoraen i weekenden 21-22. november 2015.
Der vil være personlig præmie til alle i rækkerne U6-U7-U8. Fra U9 til U14 vil der være præmie til nr. 1 og nr. 2.
Derudover vil der undervejs i rækkerne U9 til U14 være spurtpræmier for flotte mål, gode redninger og fine detaljer.
Der vil være en lille forfriskning til alle spillere og trænere. :-)

VI garantere alle minimum 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler.

Kampprogram bliver sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.
Holdgebyret betales på dagen enten kontant eller via mobilepay. Ønsker man at overføre beløbet til bankkonto inden stævnet, så kontakt undertegnede.

Vi har i år valgt at hæve holdgebyret i U13 drenge & piger samt U14 drenge & piger, da vi bestiller sort dommer til disse rækker.

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er ind til nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægning af rækker hvis nødvendigt.

Sidste år var vi så heldige at have besøg løradg af Andreas Oggesen fra SønderjyskE's superligatrup - vi arbejder på at få besøg af en spiller eller to igen i år. Mere info følger.

NB: Ved udeblivelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.

 

VI GLÆDER OS TIL AT TAGE I MOD JER!

Stævneansvarlig: Line Bruhn Jørgensen - 61435338.

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 - mix Mixed 5 250 5 0
U7 - mix Mixed 5 250 6 0
U8 - mix Mixed 5 250 12 2
U9 piger Mixed 7 250 0 0
U9 drenge Mixed 7 250 13 0
U10 piger Mixed 7 250 1 0
U10 drenge Mixed 7 250 6 0
U11 piger Mixed 7 250 2 0
U11 drenge Mixed 7 250 1 0
U12 piger Mixed 7 250 0 0
U12 drenge Mixed 7 250 7 0
U13 piger Mixed 7 280 5 0
U13 drenge Mixed 7 280 2 0
U14 piger Mixed 7 280 5 0
U14 drenge Mixed 7 280 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 - mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF

U7 - mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF

U8 - mix 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Øif 2 Øsby if
ØIF 1 Øsby if
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK Blå Løver B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Blå Tiger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Stjernerne B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Løjt If B Løjt IF Logo Løjt IF
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ensted IF C -
Planeterne B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
Ulvene C Øsby IF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBI/Saxburg
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Toftlund drengene B Toftlund IF
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
BUI - Broager C Broager UI Logo Broager UI
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Hammelev B Hammelev SUF

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl IU 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U14 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Højer/Tønder A Tønder SF Logo Tønder SF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 1 A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U14 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Vest B Skærbæk Ungdoms Boldklub
Felsted if C felsted if
Løjjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 Løjt IF Logo Løjt IF
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løjt Pigerne C Løjt IF Logo Løjt IF
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Agora
Address
Nyløkke 4
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview