TRESU CUP

TRESU CUP 2015

For 19. gang afholder Bjert IF dette stævne, som er kendt for:

1. Vandrepokal til det vindende hold.

2. Store flotte pokaler til ALLE

3. Præmier til nr. 1 og 2 i hver række

3. Masser af spurtpræmier under hver kamp.

4. Ved flere end 9 hold i hver række, spilles der om 3. - 4. pladsen, 

4. Byens største TOMBOLA

BINDENDE TILMELDING 1. November 2015.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 2006 Drenge Mixed 7 400 22. november 2015 8 1
U13 2003 Piger Mixed 6 400 28. november 2015 3 0
U11 2005 Drenge Mixed 7 400 14. november 2015 14 0
U13 2003 Piger Mixed 6 400 28. november 2015 5 0
U14 2002 Piger Mixed 6 400 28. november 2015 6 0
U11 2005 Drenge Mixed 7 400 14. november 2015 11 0
U11 2005 Drenge Mixed 7 400 14. november 2015 9 0
U12 2004 Drenge Mixed 7 400 15. november 2015 2 0
U12 2004 Drenge Mixed 7 400 15. november 2015 12 0
U12 2004 Drenge Mixed 7 400 15. november 2015 14 0
U12 2004 Piger Mixed 7 400 15. november 2015 11 0
U12 2004 Piger Mixed 7 400 15. november 2015 13 0
U15 2001 Drenge Mixed 6 400 21. november 2015 1 0
U15 2001 Drenge Mixed 6 400 21. november 2015 7 0
U15 2001 Drenge Mixed 6 400 21. november 2015 0 0
U11 2005 Piger Mixed 7 400 21. november 2015 5 0
U11 2005 Piger Mixed 7 400 21. november 2015 11 0
U10 2006 Piger Mixed 7 400 22. november 2015 2 0
U10 2006 Piger Mixed 7 400 22. november 2015 12 0
U10 2006 Drenge Mixed 7 400 22. november 2015 7 0
U14 2002 Piger Mixed 6 400 28. november 2015 7 0
U15 2001 Piger Mixed 6 400 28. november 2015 7 0
U15 2001 Piger Mixed 6 400 28. november 2015 10 0
U13 2003 Drenge Mixed 6 400 29. november 2015 5 0
U13 2003 Drenge Mixed 6 400 29. november 2015 9 0
U13 2003 Drenge Mixed 6 400 29. november 2015 3 0
U14 2002 Drenge Mixed 6 400 29. november 2015 5 0
U14 2002 Drenge Mixed 6 400 29. november 2015 6 0
U14 2002 Drenge Mixed 6 400 29. november 2015 5 0
U10 2006 Drenge Mixed 7 400 22. november 2015 11 0

Signetud teams

U10 2006 Drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 22. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
TSIF C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
SHIF C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF

U13 2003 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. november 2015

Teamname LVL Logo Club
TSIF 1 A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U11 2005 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. november 2015

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De seje Hedenstedgutter C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK A A Stensballe IK Logo Stensballe IK
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF
Sub A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U13 2003 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. november 2015

Teamname LVL Logo Club
FC KOLDING NORD B Kolding FC Logo Kolding FC
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

U14 2002 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. november 2015

Teamname LVL Logo Club
seje piger A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
De glade Piger A
TSIF 1 A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
JM Malerfirma A

U11 2005 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. november 2015

Teamname LVL Logo Club
TP-Montage1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Banditterne B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
KLG-1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Stensballe B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet IF Skibet IF Logo Skibet IF
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
HIF boys 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 2005 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Rødderne C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
KLG-3 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG-2 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Sub 1 c B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Christiansfeld IF C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
HIF boys 3 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF boys 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF

U12 2004 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 A Højby S&G Logo Højby S&G
SUB Sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 2004 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 Strib IF Logo Strib IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Fredericia fF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Lethal Disease Warriors B Horsens FS Logo Horsens FS
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 2004 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 3 C Højby S&G Logo Højby S&G
Gittes Drenge B Gauerslund I. F
HFK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
resenbro ruif 2 C
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
resenbro ruif 1 C
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
Hejnsvig IF C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening

U12 2004 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
ATI A
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Hatting/Thorsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ejby/Gelsted/Brenderup Ejby IK Logo Ejby IK

U12 2004 Piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 15. november 2015

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team Haksed B
Harte B Harte
ATI B
Hviding IF 2 B Hviding IF Logo Hviding IF
Hviding IF 1 B Hviding IF Logo Hviding IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Strib if B Strib IF Logo Strib IF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U15 2001 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF

U15 2001 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Erritsø 1, Erritsø 2, Erritsø 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Team hængeløg B
FC Kolding Syd B
FC Kolding Syd B
Erritsø 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U15 2001 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21. november 2015

Teamname LVL Logo Club

U11 2005 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21. november 2015

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Garant A
KB1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U11 2005 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
KB3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hornsyld 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 2006 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U10 2006 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22. november 2015

Teamname LVL Logo Club
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lund if Lund IF Logo Lund IF
VB 2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10 2006 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Seest 1 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ravn Arkitektur A
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kolding IF 1 Kolding IF Logo Kolding IF
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U14 2002 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. november 2015

Teamname LVL Logo Club
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

U15 2001 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. november 2015

Teamname LVL Logo Club
AVGIF A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Fredericia Eliteidræt A Ullerup bæk skolen
Næsby United A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
AVGIF A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF

U15 2001 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28. november 2015

Teamname LVL Logo Club
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Næsby Rovers B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF
Bjert Dream Team B
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Brumbasserne B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bierne B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U13 2003 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF

U13 2003 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. november 2015

Teamname LVL Logo Club
EV Metal B Hedensted IF Logo Hedensted IF
The Boys B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Egif drenge 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif drenge 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U13 2003 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Isenvad FC C Isenvad Fodboldklub
Hejnsvig IF C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening

U14 2002 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 2 A Brande IF Logo Brande IF
Brande IF1 A Brande IF Logo Brande IF
Vest-Jyderne A
Sportigan Hedensted A
De blå mænd A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U14 2002 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 3 B Brande IF Logo Brande IF
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
FC Kolding Syg B FC kolding Syd
FC Kolding Syd B FC kolding Syd
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U14 2002 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 4 C Brande IF Logo Brande IF
FC Kolding syd C FC kolding Syd
FC Kolding Syd C FC kolding Syd
christiansfeld IF C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld IF C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U10 2006 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22. november 2015

Teamname LVL Logo Club
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Taulov/Skærbæk IF B B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Kolding IF 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
prima stilladser B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Dalum iF U9 B Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - November 29 2015

Organisation
Bjert IF
Place
Bjert hallen
Address
Engløkke 7
Postalcode
6091
City
Bjert
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview