Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016

DJURSLANDS BANK OG DAGLI` BRUGS CUP 2016 I ALLINGÅBROHALLEN Allingåbro if og Djurslands Bank og Dagli`Brugsen i Allingåbro indbyder igen i år til indefodboldstævne d. 4-6-2016 og d.11-13-2016 ( se under rækker for hvilken dato de forskellige årgange spiller). Stævnet er som sidste år for 4.gang blevet afviklet som et afslutningsstævne for indefodboldsæsonen, og havde deltagelse af over 200 hold, og spilles igen sidst på sæsonen. I u5-6-7 3mands bliver spillet på tværs af banen, og først nævnte hold leder kampen. I alle 5 mands og 4mands rækker, vil der være a-b-c slutspil ved mere ind 9 tilmeldte hold. Alle kampe ledes af personer fra Allingåbro if, og der spilles både efter Dgi og DBU,D.V.S at man kan have klassedispensation, eller være født i sidste kvatal. Fra u12 spilles der med en over stregen. Der vil være Masser AF Spurtpræmier,og Fra U5-U11 Præmier til alle og Fra U12-U15 Præmier til nr 1-2-3 i alle slutspil og Fra u12-U15 Personlig præmie til A slutspillets bedste spiller
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
u5 3mands Mixed 5 200 5 0
u5 3mands Mixed 5 200 1 0
u6 3 mands Mixed 5 200 8 0
u6 3 mands Mixed 5 200 5 0
u7 3mands Mixed 5 200 4 0
u7 3mands Mixed 5 200 4 0
u7 5mands Mixed 7 300 2 0
u7 5mands Mixed 7 300 1 0
u8 5mands Mixed 7 300 12 0
u8 5mands Mixed 7 300 3 0
u9 4mands Mixed 7 300 20 0
u9 4mands Mixed 7 300 12 0
u10 4mands Mixed 7 300 19 0
u10 4mands Mixed 7 300 14 0
u11 4mands Mixed 7 350 4 0
u11 4mands Mixed 7 350 14 0
u12 4mands Mixed 7 350 5 0
u12 4mands Mixed 7 350 4 0
u13 4mands Mixed 7 350 5 0
u13 4mands Mixed 7 350 3 0
u15 4mands Mixed 7 350 3 0
u15 4mands Mixed 7 350 5 0
u14 4mands Mixed 7 350 2 0
u14 4mands Mixed 7 350 2 0
U12 4mands Mixed 7 350 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

u5 3mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harlev Superstars C Harlev IK Logo Harlev IK
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF

u5 3mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u6 3 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK'erne B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hadsten SK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Trif 2 Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Trif 1 Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

u6 3 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if A Allingåbro IF
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

u7 3mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF

u7 3mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB1 B

u7 5mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if C Allingåbro IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

u7 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u8 5mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Allingåbro if C Allingåbro IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
B C Grenaa IF
IFA u7 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
KB U8B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

u8 5mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Grenaa if B Grenaa if
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

u9 4mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF/NBK A Allingåbro IF
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Bjerregarv B 2 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
KPI C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Bjerregrav B 1 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hornslet IF 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VIK2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
rougsø ff B rougsø ff
rougsø ff B rougsø ff
Østdjurs B Østdjurs 91
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

u9 4mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KHIF 2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
AIF/NBK B Allingåbro IF
AIF/NBK B Allingåbro IF
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Team Plus El A -
hei 1,2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Korsholmsdrenge B Korsholm IF
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

u10 4mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
kb C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI3 B HEI
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Minions C IF Trojka
Kolt Thunderstorm C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
VRI2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Mørke IF C Mørke IF

u10 4mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro B Allingåbro if
HEI2 B HEI
HEI1 A HEI
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Luksus Pleje
Freja 3 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
rougsø ff C rougsø ff
Freja 4 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Sif A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

u11 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Allingåbro if B Allingåbro IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

u11 4mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Harlev Superstars C Harlev IK Logo Harlev IK
AC Norddjurs B AC Norddjur Logo AC Norddjur
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VIK/Skovbakken 3 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
nørager b B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager b B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

u12 4mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU05 B PFU05
PFU05 A PFU05
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
allingåbro if C Allingåbro if
De seje fra Åbyhøj C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

u12 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

u13 4mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Allingåbro if B Allingåbro IF
SSF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

u13 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
allingåbro if A Allingåbro IF
PFU05 B PFU05
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

u15 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF B Allingåbro IF
AIF B Allingåbro IF
Hans Svans B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

u15 4mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Nykredit B -
The Lords B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
EMNE R B
nørager b B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Knejterne A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

u14 4mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejlby Vikings B
Vejlby Vikings B

u14 4mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
united B allingåbro/nørgaer
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U12 4mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF.

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro Hallen
Address
halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview