Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne

Handelsstandens Boldklub`s indestævne i Nørrebrohallen Lørdag /Søndag den 16 og 17 Januar 2016 Spiller Lørdag: U-7 U-8 U-11 U-12 Drenge årg.02/03 Spiller Søndag: Piger årg.04/05 U-9 U-10 Herre Senior Ungdom kr. 350,00 Senior kr. 475,00 Indbetales på 6509-3050480967, du er først med når der er indbetalt U-7 og U-8 spiller også på hele banen Piger årg.04/05 - Drenge årg.02/03 spiller i bld. årgange Der spilles til håndboldmål Programmet ligger på Handelsstandens Boldklub hjemmeside den 10 Jan. 16 Ret til ændringer forbeholdes (hvis vi får problemer med tiden) Evt. flere oplysninger: Finn Hansen 50101912 eller finntop@mail.dk Sidste frist for tilmelding er den 5 Jan. 2016

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-7 Mixed 7 350,0 20 0
U-8 Mixed 7 350,0 13 0
U-11 Mixed 6 350,0 18 0
U-12 Mixed 6 350,0 21 0
Drenge årg.02-03 Mixed 6 350,0 14 0
Piger årg. 04-05 Mixed 6 350,0 13 0
U -9 Mixed 6 350,0 28 0
U -10 Mixed 6 350,0 31 0
Herresenior Mixed 6 475,0 46 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Skjold-hold04 09 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B. 93 (2) B. 93
B. 93 (1) B B. 93
AB Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB-Messi B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TIF U7 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby Boldklub A1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
H.B.-2 Handelsstandens Boldklub
H.B.-1 Handelsstandens Boldklub
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 08 Hvid B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U-11 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LØVEHOLDET B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
NIF grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF hvid C Næstved IF Logo Næstved IF
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LBK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Brazil C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bording C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FC Spiro C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Martins hold C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Dynamo Spiro C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VIF værebro A VIF
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FC Nørd B
B 1903 - Hæstens A B1903 Logo B1903

U-12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hellas -1 Hellas
løveholdet B Nørrebro United Logo Nørrebro United
FA 2000 -2 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000-1 A FA 2000 Logo FA 2000
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
JH Polering A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hekla Orange C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
White Ops A
ØIF3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro-B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro_C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Street Lions
De sorte djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
Hellas -2 Hellas

Drenge årg.02-03 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe Stars A
Herstedøster A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Nybolig Erhverv København A
H.B. Handelsstandens Boldklub
Ålholm Boys
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Grå B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
RONALDOS DRENGE

Piger årg. 04-05 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby U11 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby U11 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
FC Damsø B FC Damsø
Skovshoved IF Skovlunde IF
Hvidovre IF Hvid Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hvidovre IF Rød Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Blå Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 - Charlie C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Bravo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Alpha A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FFK 2 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U -9 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 B B1903 Logo B1903
Bk Friheden Boldklubben Friheden
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Union-1 B Boldklubben Union
FIX 1 B Fix
Skovshoved 2 grøn Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
8'erne B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Husum-Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum Orange C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Skovshoved 2 gul Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skovshoved 2 blå B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 hvid B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hekla United C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Valby Boldklub Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Amager-drengene B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Union-2 C Boldklubben Union
Bk Friheden 2 Boldklubben Friheden

U -10 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nemos
Boyz FC A -
Kildebrønde Kildebrønde
Østerbro B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
AB Tårnby Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 Drengene A B1903 Logo B1903
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østerbro D B Østerbro Idrætsforening
B1903 Klubben A B1903 Logo B1903
Hjorts Drenge A
BK. Frem B Boldklubben FREM
Næstved if Næstved IF Logo Næstved IF
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Jægersborg BK. B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Måløv hold hvid C Måløv Boldklub
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
H.B.-2
H.B.-1
B1903 A B1903 Logo B1903
Sundby 3 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Måløv hold rød C Måløv Boldklub
KB Lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VIF Værebro A VIF
TIF U10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Sort C FA2000
Hvid B FA2000

Herresenior 43 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Organisation A/S
Stefanos Pizza
FC Stærkmand B -
AC Vietnam B
Skovserne
Topp-Høj Dækservice
Liria-1
Fc Snuske C
Liria-2
Bredballe B
Den Gamle Dame
H.B.-Carlsen
714
Næstved Away-3
Næstved Away-2
Næstved Away-1
Team Snusfornuft C Stenløse BK Logo Stenløse BK
H.B. Caspar-2
H.B. - 6
H.B. Caspar-1
Colouplus
BBs Venner
Team Benbrud C
Wasabi Dicks
Hvem
KRB-1
FK6K B FK6K
Den gode,den knap så gode og de dårlige
Spørg dig selv
Snave IF
Dansk Lyn Transport
Eglund Køreskole/2G Software
Team Ass Moustache
Das Auto
FC Sox
NBV
DTT B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Conehead & sons C
GP Nordic
Sportigan Vordingborg
Bispebjerg Boldklub
Bust Ejendomsservice
Det Lille Bryggeri

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Handelsstandens Boldklub
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
Nørrebro
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview