Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016

 I samarbejde med Sparekassen Sjælland, SPORTSMASTER og Castus byder vi velkommen til Fra Ælling til Svane Nytårscup 2016 i weekenden 9/1-10/1

Lørdag spiller u6, u7 og u10 piger
Søndag spiller u8 drenge og u9 drenge

Der er mulighed for at at tilmelde sig efter niveau i u8 og u9.


Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 1/12-2015.
Spar Nord -reg. 9077 konto 4570278652

Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registere indbetalingen korrekt.

Spørgsmål vedrørende stævnet - kontakt
Børnechef Frederik Ullerup
fu@koge-boldklub.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Børn u6 Mixed 6 400 Lørdag 9/1 over middag 16 0
Børn u7 Mixed 6 400 Lørdag 9/1 formiddag 29 3
Børn u8 Mixed 8 450 Søndag d. 10/1 formiddag 9 0
Børn u8 Mixed 8 450 Søndag 10/1 formiddag 14 3
Drenge u9 Mixed 8 450 Søndag 10/1 eftermiddag 9 0
Drenge u9 Mixed 8 450 Søndag 10/1 eftermiddag 14 3
Piger u10 Mixed 8 450 Lørdag d. 9/1 eftermiddag 3 0

Signetud teams

Børn u6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1 over middag

Teamname LVL Logo Club
Greve C1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve C2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vikinger C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Greve hold D1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge BK HB Køge Logo HB Køge
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve hold D2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Børn u7 23 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB-Messi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Havdrup 1 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 3 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Kfum roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Herfølge drengene Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Greve B1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
B93 - Suarez' Snappere B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Real Madrid rollingerne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
United ungerne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge 5 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

Børn u8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KIF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Team one A Terslev IF Logo Terslev IF

Børn u8 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Køge 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KIF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Drenge u9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Bk Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Rishøj Boldklub 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Drenge u9 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Store Heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Shell smedegade 34 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Rishøj Boldklub 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

Piger u10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 10 2016

Organisation
Køge Boldklub
Place
Køgehallerne
Address
Ved Stadion 2
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 map

Tournament overview