Nyråd Cup 2016

NYRÅD CUP 2016
Fodboldstævne for drenge og piger

Spillested: Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 9/1 2016 Drenge U8(årg.08) Drenge U10(årg.06) Drenge U13(årg.03)

Søndag d. 10/1 2016 Piger U12(årg.05) Piger U14(årg.02) Drenge U12(årg.04)

Fredag d. 15/1 2016 Drenge U19(årg.97/98)

Lørdag d. 16/1 2016 Drenge U9(årg.07) Drenge U14(årg.02) Drenge U17(årg.99/00)

Søndag d. 17/1 2016 Drenge U7(årg.09) Drenge U11(årg.05) Drenge U15(årg.01)
Bemærk: Max 6 spillere på hvert hold, dog 7 spillere i årgang U7+U8+U9.

Præmier U19, U17, U15 og U14:
1. præmie: 2400 kr. til holdet
2. præmie: 1200 kr. til holdet
3. præmie: 600 kr. til holdet
Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker/ ændre i præmier ved for få tilmeldte hold

Præmier U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7:
Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller)
Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne.
I U7 får alle spillere en medalje.
Alle hold får en slikpose.

I alle rækker kåres ”Årgangens spiller” af dommerbordet

Tilmelding: www.staevner.dk på http://staevner.dk/staevne/10947/nyraad-cup-2016.aspx,
(Alternativt til Sussie Andersen mail sussiea@nyraad.net eller tlf. 20759848)

Tilmeldingsgebyr:

U19, U17, U15 og U14:  500 kr.
Øvrige rækker:              400 kr.

Betaling: Beløbet overføres med holdnavn og årgang til:
Reg. 0040 konto 5907 253 793
Bekræftelse på tilmelding sendes, når betaling er modtaget.

Tilmeldingsfrist: Senest den 14. december 2015

Program Sendes på mail og kan ses på hjemmesiden www.nyraad-if.dk samt
facebook senest 31 december 2015
I kan følge os på facebook ”Nyråd Cup”

Vi ses


Sportslig hilsen
Nyråd IF/ Fodbold Ungdom
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 400 Søndag 10/1 10 0
U8 Mixed 7 400 Lørdag 9/1 13 0
U9 Mixed 7 400 Lørdag 16/1 10 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag 9/1 16 0
U11 Mixed 6 400 Søndag 17/1 17 0
U12 Piger Mixed 6 400 Søndag 10/1 1 0
U12 Mixed 6 400 Søndag 10/1 15 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag 9/1 11 0
U14 Mixed 6 500 Lørdag 16/1 16 1
U14 Piger Mixed 6 500 Søndag 10/1 5 0
U15 Mixed 6 500 Søndag 17/1 16 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag 16/1 11 0
Senior Mixed 6 650 Fredag 15/1 7 0

Signetud teams

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1

Teamname LVL Logo Club
kents drenge møn fk
Suså IF 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Team Næver B
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1

Teamname LVL Logo Club
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC 1 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 2 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ØGIF Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/1

Teamname LVL Logo Club
HGB Y Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB X Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Langebæk Alliancen Hvid C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Citykøreskolen Næstved A
Vordingborg U9 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC-1 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-2 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-3 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Hvid C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ssmv.dk
VIF1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HBG 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/1

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
FK 05 Bent B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Åse B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen Hvid C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
VIF Vordingborg B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Stribet Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Mfk "Toft" C Møns FK Logo Møns FK
Mfk "Friis" C Møns FK Logo Møns FK
HB05-1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
PSG

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1

Teamname LVL Logo Club

U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Hvid B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HB05 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns FK 1 B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 B Møns FK Logo Møns FK
Sydsjællands Låseservice C Næstved IF Logo Næstved IF
Rodi`s Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd 05 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk Alliancen Blå C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9/1

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Østmøn Young Guns C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
FC Claudio Ringsted IF Logo Ringsted IF
Langebæk Alliancen Hvid C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Sportmaster A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Green Team Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U14 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/1

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Falcons C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Bamse FC B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
peugeot drengene næstved B
LA 1 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 2 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 3 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 4 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U14 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10/1

Teamname LVL Logo Club
B,73 PIGERNE B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Fk 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Møn Tøserne 1 Møns FK Logo Møns FK
Møn Tøserne 2 Møns FK Logo Møns FK

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/1

Teamname LVL Logo Club
Møns Entreprenørforretning A
Badboys B
Østmøn Padawans C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Sport24 A Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd 1 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 3 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
München A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
The Legends B
NFC Young Stars A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Oldboys A Næstved IF Logo Næstved IF
GøjleBois B

U17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/1

Teamname LVL Logo Club
De Fantastiske 6 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nysted Brøndboring A
Søllerød Bandidos C
C.J. Ejendomme B Ørslev IF Logo Ørslev IF
Team Marius Mortensen B
De Sløve B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
De Skæve Gutter
3 kampe og i bad
Knudsens Drenge
SØS

Senior 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 15/1

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Vordingborg A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Eglund Køreskole/2G Software

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 17 2016

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview