SportMaster Cup

Højby Fodboldafdeling er igen klar til at afholde den traditionsrige "SportMaster Cup". Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi vores stævne, så vi kan få spille nogle gode og spændende kampe. Vi glæder os til at byde jer velkommen til vores stævne, som lægger vægt på bredden og den gode stemning. Vi har sørget for gode præmier til store som små, og vi skal da lige ha' trænerne med på lidt sjov i pauserne. Glæder os til at se jer. Yderligere oplysninger kan fås ved henvendelse til: Per Andersen, tlf. 51 21 80 24 Morten Bo Randeris, tlf. 27 64 66 10
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 6 250 21.11.2015 3 0
U-7 Mixed 6 250 21.11.2015 10 0
U-8 Mixed 8 300 21.11.2015 6 0
U-9 Mixed 8 300 21.11.2015 17 0
U-10 Mixed 7 350 22.11.2015 6 0
U-11 Mixed 7 350 22.11.2015 8 0
U-12 Mixed 7 350 21.11.2015 6 0
U-13 Mixed 7 350 22.11.2015 0 0
U-14 Mixed 7 350 22.11.2015 3 0
U-14 Mixed 7 350 22.11.2015 7 0
U-15 Mixed 7 350 22.11.2015 6 0
U-15 Mixed 7 350 21.15.2015 7 0
U16 Mixed 7 350 21.11.2015 0 0

Signetud teams

U-6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Højby U5/6 B Højby S&G Logo Højby S&G
Ringe 1 Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub

U-7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 3 C Højby S&G Logo Højby S&G
I B Marienlyst Logo Marienlyst
II B Marienlyst Logo Marienlyst
Christiansfeld B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
IIII Marienlyst Logo Marienlyst
III B Marienlyst Logo Marienlyst

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G
NIK 1 C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
NIK 2 C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
U8 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-9 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Dalum IF C Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 3 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Vestfalens helte 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Heltene fra Vestfalen C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby - Blå B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - Orange B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
TTIF C Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening
Højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 Højby S&G Logo Højby S&G

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11.2015

Teamname LVL Logo Club
1 B Højby S&G Logo Højby S&G
2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
FC Kyllinger C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

U-12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
OB 1 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SFB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11.2015

Teamname LVL Logo Club

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Højby I B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby II C Højby S&G Logo Højby S&G

U-14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Højby S&G 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 Højby S&G Logo Højby S&G
Kirkeby 1 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby 2 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Fraugde Piger U14 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Nr. Lyndelse 1 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse 2 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U-15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11.2015

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Gunners NGIF
Kerteminde BK - hold 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U-15 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.15.2015

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Gunners B Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United B Marienlyst Logo Marienlyst
Gedeavler 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Gedeavler 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
SSV HØJFYN C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Stenstrup C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Fraugde Piger U15 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11.2015

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - November 22 2015

Organisation
Højby S&G
Place
Højby Hallerne
Address
Nørrelunden 20
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
SportMaster Cup map

Tournament overview