2016 Sparekassen Fyn Cup

 Langeskov Idrætsforening og Sparekassen Fyn, Kerteminde har hermed fornøjelsen at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 23. januar 2016. Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen. Drenge U 8 og U 9: 5 mod 5. Drenge U 10 og U 11. Piger U 10 og U 11.

Søndag den 24. januar 2016. Drenge U 12 til og med U 17. Piger U 12, U 15 og U 17.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed. Der må maksimalt deltage 7 spillere på hvert hold. U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold. U 8 og U 9: Maksimalt 8 spillere pr. hold. Præmier: Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Deltagerpris er 275 kr. pr. hold. Bankkonto reg. nr. 1551 kontor. 3217833531 - husk oplysninger. Tilmelding (bindende) senest 31. december 2015. Spørgsmål til Sparekassen Fyn Cup 2016: Knud Knudsen 65 38 18 99 og mail lif.sparekassenfyn@gmail.com.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 (2010) Mixed 6 275 Lørdag 23. januar 2016 6 0
U-7 (2009) Mixed 6 275 Lørdag 23. januar 2016 4 0
U-8 (2008) Mixed 8 275 Lørdag 23. januar 2016 6 0
U-9 (2007) Mixed 8 275 Lørdag 23. januar 2016 18 0
U-10 (2006) Mixed 7 275 Lørdag 23. januar 2016 11 0
U-11 (2005) Mixed 7 275 Lørdag 23. januar 2016 6 0
P U-10 (2006) Mixed 7 275 Lørdag 23. januar 2016 8 0
P U-11 (2005) Mixed 7 275 Lørdag 23. januar 2016 4 0
U-12 (2004) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 3 0
U-13 (2003) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 3 0
U-14 (2002) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 11 0
U-15 (2001) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 7 0
U-16 (2000) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 5 0
U-17 (1999) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 4 0
P U-12 (2004) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 9 0
P U-15 (2001) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 5 0
P U-17 (1999-2000) Mixed 7 275 Søndag 24. januar 2016 6 0

Signetud teams

U-6 (2010) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov testhold Langeskov IF Logo Langeskov IF
Stjern U6 C BK Sternen

U-7 (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
RIF B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Stjernen U7 B BK Sternen

U-8 (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BK Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-9 (2007) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
BK Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BK Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Aunslev IF B Aunslev IF Logo Aunslev IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U-10 (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF

U-11 (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
SUBBERNE B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U-10 (2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kirkeby IF U10 piger C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U-11 (2005) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Kirkeby IF U11 piger B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-12 (2004) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-13 (2003) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 A Langeskov IF Logo Langeskov IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U-14 (2002) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
FC Multiwood A
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kerteminde BK årgang 2002 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 2002 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
SB 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U-15 (2001) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Team Iskold B Engum UI Logo Engum UI
RIF B Rif
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U-16 (2000) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Kebab-Dyret Niller C
Diablos A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tommerup 2 Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup 1 Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U-17 (1999) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Koerne FC A
Justins Torjägers B

P U-12 (2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
Strib if B Strib IF Logo Strib IF
Fortuna Svendborg 2 C Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg
Fortuna Svendborg 1 C Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Faaborg pigerne 1 B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Faaborg pigerne 2 B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
LIF Langeskov

P U-15 (2001) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
FGIF babies 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
FGIF tøserne 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KR 70 2 Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
KR 70 1 Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U-17 (1999-2000) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24. januar 2016

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Det lige meget
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalums piger 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalums piger 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - January 24 2016

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Idrætscenter
Address
Børmosevej 5
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview