Københavns PigeCup 2016

23.1 og 24.1: Vi er glade for vi igen kan byde på et stort pige-stævne i midten af København. Vi vægter masser af fodbold, og rammerne i Nørrebrohallen er ideelle til et godt indestævne. Vi glæder os til at se jer til Københavns største indestævne KUN for piger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-U6 Piger Mixed 7 375 Søndag formiddag 7 0
U7-U8 Piger Mixed 7 375 Søndag formiddag 13 0
U9 Mixed 8 425 Søndag 17 0
U10 Mixed 8 425 Søndag 5 0
U10 Mixed 8 425 Søndag 8 0
U11 Mixed 7 425 Lørdag 3 0
U11 Mixed 7 425 Lørdag 2 0
U12 Mixed 7 425 Lørdag 1 0
U12 Mixed 7 425 Lørdag 8 0
U13 Mixed 7 425 Lørdag 4 0
U13 Mixed 7 425 Lørdag 7 0
U14 Mixed 7 425 Lørdag 3 0
U14 Mixed 7 425 Lørdag 0 0
U15 Mixed 7 425 Søndag eftermiddag 0 0
U15 Mixed 7 425 Søndag eftermidddag 6 0

Signetud teams

U5-U6 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sengeløse piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF
viby if C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
JIK C Jægerspris IK Logo Jægerspris IK

U7-U8 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Kildebrønde Kildebrønde
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sundby Supergirlz C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1908 u8 piger 1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Super Seje Smørum Piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Orient C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Sundby Supertøzer C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Diva'erne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Måløv B B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv C C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Diva'erne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000 X A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Y B FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby U9-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
tif u9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1908 u9 piger 1 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF's seje piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1908 2 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
JIK B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Vanløsepigerne C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vallensbæk U9 Pigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vanløsepigerne 2 C Vanløse IF Logo Vanløse IF

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Diva'erne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
tif u10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B93 - U10, b1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93, U10, b2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000 X B FA 2000 Logo FA 2000
Sundby Lynpiger B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sengeløse piger C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Altan.dk A
BK Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
8erne B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fårevejle C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tigerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FC Damsø 1 B FC Damsø Logo FC Damsø

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FHI pigerne A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Hvidovre A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FC Damsø 3 A FC Damsø Logo FC Damsø

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FB 2 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hvidovre B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FC Damsø 2 B FC Damsø Logo FC Damsø
Hashøj IF B Hashøj IF Logo Hashøj IF

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermidddag

Teamname LVL Logo Club
CarRas Piger B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BondeDall Pigerne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Røde Stjerner B FC Bella Logo FC Bella
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - January 24 2016

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Københavns PigeCup 2016 map

Tournament overview