EnergiMidt - Skals Cup 2015

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i 2015 kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere: 

EnergiMidt - Skals Cup 2015

Programmet for stævnet er nu klar, og kan ses på vores hjemmeside www.skalscup.dk

 

DATO: 21. - 22. november samt  28. - 29. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

EnergiMidt - Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulige jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U8, hvor der spilles Jyske 3-bold efter JBU-reglerne.

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB”- og en ”BC”-række er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U8 (3-mands): Præmier til 4 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U9 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - der kan ikke tilkøbes ekstra præmier).

I U16 - U19 er der kontante præmier eller gavekort til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere, - gælder dog ikke U6 til U8, hvor det er førstnævnte hold, som stiller med baneleder.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk 5-7 dage før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING: Kontant på stævnekontoret inden første kamp !

(Der tages forbehold for ændring af nedenstående forventede spilletidspunkter, samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge-mix 2008 Mixed 3 250 Lør 21/11 middag/eftermid 10 0
U9 Drenge-mix 2007 Mixed 4 325 Søn 22/11 formid/middag 8 0
U11 Drenge 2005 "BC" Mixed 4 325 Søn 22/11 middag/eftermid 7 0
U11 Piger 2005-06 Mixed 4 325 Søn 22/11 formid/middag 3 0
U12 Drenge 2004 "BC" Mixed 4 325 Lør 28/11 eftermiddag 4 0
U13 Drenge 2003 "AB" Mixed 4 400 Lør 28/11 formiddag 2 0
U14 Drenge 2002 "AB" Mixed 4 400 Lør 28/11 middag/eftermid 2 0
U15 Drenge 2001 "AB" Mixed 4 400 Søn 29/11 formiddag 0 0
U15 Drenge 2001 "BC" Mixed 4 400 Søn 29/11 eftermid/aften 2 0
U15 Piger 2001-02 Mixed 4 400 Søn 29/11 middag/eftermid 2 0
U6 Drenge-mix 2010 Mixed 3 250 Lør 21/11 formiddag 1 0
U7 Drenge-mix 2009 Mixed 3 250 Lør 21/11 formid/middag 6 0
U10 Drenge 2006 "AB" Mixed 4 325 Lør 21/11 eftermiddag 1 0
U10 Drenge 2006 "BC" Mixed 4 325 Søn 22/11 middag/eftermid 5 0
U11 Drenge 2005 "AB" Mixed 4 325 Lør 21/11 eftermid/aften 0 0
U12 Drenge 2004 "AB" Mixed 4 325 Lør 28/11 formiddag 3 0
U13 Drenge 2003 "BC" Mixed 4 400 Søn 29/11 middag/eftermid 3 0
U13 Piger 2003-04 Mixed 4 400 Lør 28/11 eftermid/aften 6 0
U14 Drenge 2002 "BC" Mixed 4 400 Søn 29/11 eftermid/aften 3 0
U16 Drenge 2000 Mixed 4 500 Søn 22/11 eftermiddag 3 0
U17 Piger 1999-00 Mixed 4 500 Søn 22/11 eftermid/aften 2 0
U19 Drenge 1997 Mixed 4 500 Søn 22/11 aften 5 0

Signetud teams

U8 Drenge-mix 2008 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 21/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 3 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
grauballe A Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
grauballe2 C Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
SUB 88 (1) B Skals FF
SUB 88 (2) B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 (3) B Skals FF
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90

U9 Drenge-mix 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 formid/middag

Teamname LVL Logo Club
TVS B Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
SUB88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Houlkær B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK

U11 Drenge 2005 "BC" 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Mejrup U-12 piger B Mejrup GU Logo Mejrup GU
SUB 88 B Borup Idrætsforening
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U11 Piger 2005-06 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 formid/middag

Teamname LVL Logo Club
BMK90 BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Klejtrup Boldklub Klejtrup Boldklub

U12 Drenge 2004 "BC" 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 28/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
SUB88 2 C SUB 88 Logo SUB 88
Skive Resen 3 C Skive IK Logo Skive IK

U13 Drenge 2003 "AB" 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U14 Drenge 2002 "AB" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 28/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Løgstrup B Løgstrup G & IF

U15 Drenge 2001 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 29/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 2001 "BC" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 29/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U15 Piger 2001-02 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 29/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 B SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 2 B SUB 88 Logo SUB 88

U6 Drenge-mix 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 21/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge-mix 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 21/11 formid/middag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skals/Borup 1 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skals/Borup 2 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U10 Drenge 2006 "AB" 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 21/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF

U10 Drenge 2006 "BC" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
SIK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF (2) B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF (3) C Viborg FF Logo Viborg FF
Sydvestmors B Sydmors IF Logo Sydmors IF

U11 Drenge 2005 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 21/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2004 "AB" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive Resen 1 A Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 2 A Skive IK Logo Skive IK

U13 Drenge 2003 "BC" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 29/11 middag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U13 Piger 2003-04 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 28/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup Pigerne C Klejtrup
Klejtrup-Pigerne (2) C Klejtrup
Mejrup U-12 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Piloterne C SUB 88 Logo SUB 88
Stjernerne C SUB 88 Logo SUB 88

U14 Drenge 2002 "BC" 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 29/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Løgstrup C Løgstrup G & IF

U16 Drenge 2000 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
Nørager Ferielejligheder Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U17 Piger 1999-00 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U19 Drenge 1997 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 22/11 aften

Teamname LVL Logo Club
BCV C Børnecenter Vestervig
Hald Ege Army B
Capitanos B Bjert IF Logo Bjert IF
galácticos A
Partner Biler B SUB 88 Logo SUB 88

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - November 29 2015

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview