BSF PIGE CUP 2015

BSF PIGE CUP 19. - 20. december 2015 Skovlundehallen Ballerup-Skovlunde Fodbold afholder igen stort indendørsstævne for piger. Stævnet afvikles i Skovlundehallen, som har gode tilskuere faciliteter. Alle hold er garanteret mindst 3 kampe, og nr. 1 og 2 fra puljen går videre til slutspil. Mange scoringspræmier. Flg. rækker: Spillere Spilledag Præmier •U7 Piger 7 Søndag Medaljer og diplomer til alle deltagere •U8 Piger 7 Søndag Medaljer og diplomer til alle deltagere •U9 Piger 7 Lørdag Medaljer og diplomer til alle deltagere •U10 Piger 6 Lørdag Præmier til nr. 1 , 2 og 3 •U11 Piger 6 Lørdag Præmier til nr. 1 , 2 og 3 •U13 Piger 6 Søndag Præmier til nr. 1 , 2 og 3 •U14 Piger 6 Søndag Præmier til nr. 1, 2, og 3 Pris 400,- kr. pr. hold Info og tilmelding: Johnny Jensen 21 62 85 62 - jj@bsfodbold.dk John Froman 30 86 51 41 jf@bsfodbold.dk Tilmelding kan selvfølgelig også ske på staevner.dk Betaling: reg. nr. 2279 konto nr. 3210 137 709 - Husk at påføre BSF CUP, holdnavn og række. Tilmelding og betaling senest søndag 6. december 2015.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11-piger Mixed 6 400 lørdag eftermiddag 24 0
U14-piger Mixed 6 400 søndag eftermiddag 2 0
U8-piger Mixed 7 400 søndag formiddag/middag 6 0
U7-piger Mixed 7 400 søndag morgen/formiddag 9 0
U10-piger Mixed 6 400 søndag eftermiddag 12 0
U13-piger Mixed 6 400 søndag middag/eftermiddag 17 0
U9-piger Mixed 7 400 lørdag morgen/formiddag 21 0

Signetud teams

U11-piger 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
AB Taarnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FA 2000 X B FA 2000 Logo FA 2000
Tigerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Altan.dk A
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Brøndbyernes IF A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
VSB 1 B VSB
VSB 2 B VSB
BSF RØD A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF HVID B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF SORT B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Fremad valby U11 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad valby U11 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad valby U11 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Hornbæk Dreamgirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U14-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF Rød A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Sort A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8-piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød FK U8-piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Tøserne fra Damsø FC Damsø Logo FC Damsø

U7-piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AFK chicks C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Super Seje Smørum Piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sengeløse piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Fodbold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10-piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Diva'erne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
B93 - U10 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 X B FA 2000 Logo FA 2000
Brøndbyernes IF 1 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Ølstykke FC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U13-piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
AFK1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VG C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
AFK2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Svogerslev BK A Svogerslev
FC Damsø 1 B FC Damsø Logo FC Damsø
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
Hornbæk B
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
VGF C Viby IF Logo Viby IF
BSF youngs Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AFK U12 pigerne A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9-piger 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
B73 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Diva'erne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U9-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK U9-piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
FA 2000 X B FA 2000 Logo FA 2000
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
LFS's seje piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FB 2007 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 2007 Sort Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hornbæk Perlerne Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
JIK B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Vanløsepigern 1 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløsepigerne 2 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hvidovre IF - hold 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - December 20 2015

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Skovlundehallen
Address
Lundebjerggårdsvej 7
Postalcode
2740
City
Skovlunde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview