Ulbjerg IF Cup 2016

ULBJERG CUP 2016 Ulbjerg IF inviterer til Ulbjerg CUP 2016 i weekenden 8. - 10. januar 2016. Hovedprogrammet afvikles i Skals Hallen, Kærvej 9. Skals. Der tilbydes kampe i de fleste rækker for både piger og drenge (kvinder og herrer). Niveauet i ungdomsrækkerne fra U10 og ældre er B & C. Præmie i herresenior  1. PRÆMIE 10.000 kr. Der kæmpes endvidere om grandprix point
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 drenge/piger Mixed 5 225 Lørdag 5 0
U8 drenge/piger Mixed 5 225 Lørdag 3 0
U14 drenge Mixed 7 350 Lørdag 0 0
U15 drenge Mixed 7 400 Lørdag 3 0
U17 drenge Mixed 7 400 Søndag 1 0
U12 piger Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U13 piger Mixed 7 350 Lørdag 2 0
U15 piger Mixed 7 400 Fredag 5 0
U13 drenge Mixed 7 350 Lørdag 2 0
U9 drenge Mixed 7 250 Lørdag 4 0
U10 drenge Mixed 7 250 Lørdag 6 0
U11 drenge Mixed 7 300 Lørdag 2 0
U12 drenge Mixed 7 300 Lørdag 6 0
U10 piger Mixed 7 250 Lørdag 2 0
U11 piger Mixed 7 300 Lørdag 1 0
U17 piger Mixed 7 400 Søndag 1 0
Herre senior Mixed 7 600 Søndag-Grand Prix stævne 1 0
Old Boys / Veteran Mixed 7 450 Fredag 0 0
Herre senior Mixed 7 450 Søndag 0 0
Dame senior Mixed 7 450 Søndag 9 1
U6 drenge/piger Mixed 5 225 Lørdag 5 0
U9 piger Mixed 7 250 Lørdag 1 0
U19 piger Mixed 7 400 Søndag 0 0
U19 drenge Mixed 7 400 Søndag 1 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U7 drenge/piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skals/Borup 1 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skals/Borup 2 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Bmk 90 BMK 90 Logo BMK 90
NUGF U7 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
TVS - Løvel B Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U8 drenge/piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 (1) Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 (2) Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 (3) Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Roslev IK 1 B Roslev IK Logo Roslev IK
Roslev IK 2 B Roslev IK Logo Roslev IK

U17 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sub 88 årg. 0 C SUB 88 Logo SUB 88

U12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nugf B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Skovbakken B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U13 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
substitutterne 1 C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
substitutterne C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening

U15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Rebild syd C Rebild syd
Søften`s tøser B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SUB88 1 B SUB 88 Logo SUB 88
SUB88 2 B SUB 88 Logo SUB 88
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup IF 1 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup IF 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vinderup IK B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Farsø 1, Farsø 2, Farsø 3 og Farsø 4 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U10 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Struer B1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Struer B2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
onsild B Onsild IF Logo Onsild IF

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LGIF1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LGIF2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SUB88 1 B SUB 88 Logo SUB 88
SUB88 2 B SUB 88 Logo SUB 88
Sdif 1 B Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sdif 2 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening

U10 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Herre senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag-Grand Prix stævne

Teamname LVL Logo Club
Neoperl Nordic A/S A

Old Boys / Veteran 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Herre senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Dame senior 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Økse kvinder C
The fighters B AarsIK
The fighters B AarsIK
Intersport Viborg
Rita's morgan tøser C
Wuup-ass Sub09
HBI Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
HBI Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening

U6 drenge/piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bmk 90 A BMK 90 Logo BMK 90
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Ravnsbjerg u6 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Sub 88 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB88 B Borup Idrætsforening

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - January 10 2016

Organisation
Ulbjerg Idrætsforening
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview