Vildmose CUP 2015

 Kongerslev IF's ungdomsafdeling afholder i år den 28. udgave af Vildmose CUP, et indendørs fodbold-stævne for ungdom.

Stævnet  holdes i Kongerslev Idrætscenter lørdag og søndag den 28. og 29. November og 5. , 6., og 12. December 2015

 

28/11: U10 drenge, U10 piger, U 13 drenge og U 13 piger

29/11: U9 drenge, U 9 piger, U11 drenge og U 11 piger

5/12: U12 drenge, U 12 piger og U 15 piger

6/12: U6, U7 og U8 mix

12/12: U14 drenge, U15 drenge og U16 drenge 

 

pris pr. hold :

200 kr. for U6 til og med U8. 

300 kr. for U9 til og med u12

350 kr. for U13 til og med U 16.

der spilles efter DBU turneringsreglement.

Præmier: i U6 til og med U9 er def personlig præmie til alle spillere. Øvrige rækker er personlig præmie til nr. 1 og nr. 2. Yderligere er der præmie til alle puljevindere samt pokal til det vindende hold i alle rækker.

Sidste  frist for tilmelding er 8.  Nov. til   kif@kongerslevnet.dk 

Yderligere information til Morten Andersen 3089 6476

 Ved betaling via netbank oplys venligst klubnavn og række

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 3mands Mixed 5 200 Søndag 6/12 formiddag 6 0
U9 Mixed 7 300 Søndag 29/11 formiddag 7 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag 28/11 middag 1 0
U11 Mixed 7 300 Søndag 29/11 eftermiddag 0 0
U12 Mixed 7 300 Lørdag 5/12 formiddag 0 0
U13 Mixed 7 300 Lørdag 28/11 eftermiddag 1 0
U6 3mands Mixed 5 200 Søndag 6/12 formiddag 6 0
U12 Mixed 7 300 Lørdag 5/12 formiddag 2 0
U7 3mands Mixed 5 200 Søndag 6/12 formiddag 8 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag 28/11 formiddag 0 0
U11 Mixed 7 300 Søndag 29/11 eftermiddag 3 0
U14 Mixed 7 350 Lørdag 12/12 formiddag 1 0
U15 Mixed 7 350 Lørdag 12/12 middag 2 0
U9 Mixed 7 300 Søndag 29/11 middag 6 0
U15 Mixed 7 350 Lørdag 5/12 eftermiddag 2 0
U16 Mixed 7 350 Lørdag 12/12 eftermiddag 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U13 Mixed 300 Lørdag 28/11 eftermiddag 1 0

Signetud teams

U8 3mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
GUDUMHOLM Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
The Dragons C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
The Fantastico C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
NFK/VFB 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Gandrup Sk C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Dronninglund A Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Farsø1, Farsø2 og Farsø3 B Fuik
Super Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark u10 piger C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VFB pigerne B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U6 3mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Farsø 1 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
De røde Lyn C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tornado B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U7 3mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 6/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Gudumholm B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
De fantasttiske 7 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
De 7 seje C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB B ASV Logo ASV

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/12 middag

Teamname LVL Logo Club
Skørping drengene C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Biersted/Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 29/11 middag

Teamname LVL Logo Club
VH08 u9 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IF Frem Skørping B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
MIK Super Tøzerne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
MIK Tøzerne 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 5/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nibe B 1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe B 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 28/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mou If C Mou Idrætsforening Logo Mou Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 28 - December 12 2015

Organisation
Kongerslev IF
Place
Kongerslev idrætscenter
Address
Idrætsvej 3
Postalcode
9293
City
Kongerslev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview