Hvalsø Cup 2016

HVALSØ IF. FODBOLD inviterer til 

HVALSØ-CUP 2016

Nytårsbreddestævne - med flotte præmier (8. - 10. Januar 2016)

Hvalsø-Cup er et B/C-stævne, som afvikles i Hvalsøhallerne

  • B og C-hold spiller sammen
  • Alle hold er garanteret mindst 3 kampe
  • SCORINGSPRÆMIER for gode mål og redninger
  • POKALER til de tre bedste hold i U10 - U17
  • MEDALJER til alle hold i rækkerne U8-U9

RÆKKEOVERSIGT

Fredag den 8. januar
Lørdag den 9. januar Søndag den 10. januar
U-17 Piger 00/99 U8-Drenge 08 U9-Piger 08/07
U-15 Drenge 01 U9-Drenge 07 U11-Piger 06/05
U-17 Drenge 00/99 U10-Drenge 06 U12-Piger 04
  U11-Drenge 05 U14-Piger 03/02
  U12-Drenge 04 U15-Piger 01
  U13-Drenge 03 U14-Drenge 02
  • Tilmelding kan ske på staevner.dk frem til den 18. december 2015(puljer kan lukkes tidligere).
  • Tilmeldingsgebyret på kr. 350,00 pr. hold skal indbetales senest 18. december 2015, til konto nr. 0521 - 0000114343. Tilmelding er først gældende efter indbetaling.
  • Programmet forventes lagt på vores hjemmeside hvalsoeif.dk samt staevner.dk den 3. januar 2015.
  • Adresse: Hvalsøhallerne, Skolevej 5, 4330 Hvalsø

Evt. spørgsmål vedrørende Hvalsø Cup kan rettes til E-mail: hvalsoecup@gmail.com eller til Morten Knudsen på mobil 61624052 mellem 19-20.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11-piger Mixed 6 350 8 0
U14-piger Mixed 6 350 8 0
U8 Mixed 7 350 10 1
U9 Mixed 7 350 16 0
U11 Mixed 6 350 14 0
U10 Mixed 6 350 12 0
U15 Mixed 6 350 21 1
U14 Mixed 6 350 25 0
U12 Mixed 6 350 13 0
U13 Mixed 6 350 18 0
U17 Mixed 6 350 21 0
U9-piger Mixed 7 350 6 0
U17-piger Mixed 6 350 15 0
U12-piger Mixed 6 350 15 0
U15-piger Mixed 6 350 1 0

Signetud teams

U11-piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Altan.dk B
Cocopigerne C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Ringsted pigerne C Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Rishøj U11 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U14-piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø U14.1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø U14.2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Roskilde Pigefodbold 1 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Kattinge Caravan B Svogerslev

U8 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø IF C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
drengene fra TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
De grønne drenge B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ninjagos C Tuse IF Logo Tuse IF
Smølferne C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsøs gæve gutter C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsøs friske drenge C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
køge fc B Køge FC Logo Køge FC
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Neuer B Tuse IF Logo Tuse IF
Casillas C Tuse IF Logo Tuse IF
Vor Frue u9 B Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
GF C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tuse Næs Boldklub C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk Frem 1 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
RB 1906 hold 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 Hold 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Team Kulek
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK 06-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Tårnby FF drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hvalsø IF 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
JFC1 B Jyllinge FC
JFC2 B Jyllinge FC
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
JFC3 B Jyllinge FC

U15 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderbois C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Badboys B
Nielsen/Munkholm B Nielsen/Munkholm
Hvid B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
blå B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Doktorens Zuwicos Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Brøndby3-hold 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby3-hold 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
3 Mål Og i Bad B
to sekunder jeg skal lige på tønden C
JB-x C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB-y C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Peters Drenge B Stenløse BK Logo Stenløse BK
De Grønne Slagtere B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Vipperød C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Superboys B

U14 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF - 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 4 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 5 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Bamse FC B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dream Team B
peugeot drengene næstved B
Næver boyz B
Alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team five B
Smeden VVs C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Tysons drenge B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
AIK 65 Rød B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Blå B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hroars Drenge B
Roskilde DK B

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Suså X B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså Y B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Hvalsø Ægir B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Ødis B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Aase C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Delta C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
faxe drengene Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HFC blå Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Team Kulek

U13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trekroner-Himmelev B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Fårevejle B Fårevejle
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
moffe.dk B
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Undløse B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Himmelev B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
GVA B GVA
B.93 Mikkel C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U17 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
C.J. Ejendomme B Ørslev IF Logo Ørslev IF
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Vipbois B Vipperød BK Logo Vipperød BK
My little ponyz B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Teenage mutant ninja turtles C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HG REUNION B
J & P B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hvid B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
blå B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Akinfenwas slaver

U9-piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby U9-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvalsø IF C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Cocopigerne C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U17-piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HBK U17 Piger C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Bella1973 B FC Bella Logo FC Bella
Det røde parkhus Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Holmegaard Pigerne C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HIF Reunion B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
det røde pakhus Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12-piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø u12 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø U12.2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø U12.3 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
G77 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
FHI pugerne B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Rishøj U12 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj U13 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
TBK tøser 2 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TBK tøser 1 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U15-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø U15 piger Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - January 10 2016

Organisation
Hvalsø IF
Place
Hvalsøhallerne
Address
Skolevej 5
Postalcode
4330
City
Hvalsø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview