Holmegaard Cup

Holmegaard Boldklub inviterer til medajle og pokal stævne (breddestævne) den 28. og 29. december 2015.

Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange:

Mixhold U6 - U7, 3 mands

Drenge U8 - U13, 5 mands

Piger U11 - U13, 5 mands

Der vil være kampe som spilles efter kl. 18 begge dage.

Der vil ikke være slutspil.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6/U-5 Mixed 5 200 Mandag formiddag 6 0
U-7 Mixed 5 200 Mandag formiddag 10 0
U-8 Mixed 7 200 Mandag middag 12 4
U-9 Mixed 7 300 Mandag eftermiddag 7 0
U-10 Mixed 7 300 Mandag/tirsdag 23 0
U-11 Mixed 7 300 Tirsdag formiddag 8 1
U-11 Mixed 7 300 Tirsdag middag 3 0
U-12 Mixed 7 300 Tirsdag eftermiddag 10 0
U-12 Mixed 7 300 Tirsdag eftermiddag 5 1
U-13 Mixed 7 300 Tirsdag aften 2 0
U-13 Mixed 7 300 Tirsdag aften 5 0

Signetud teams

U-6/U-5 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 Næstved IF Logo Næstved IF

U-7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Suså IF 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Køge BK Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-8 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Mandag middag

Teamname LVL Logo Club
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HFC's Smølfer 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Næver4ever B
Smash Juice B
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U-10 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag/tirsdag

Teamname LVL Logo Club
HIK 06-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kildebrønde Kildebrønde
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Nif Drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Boyz FC A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TFF drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Suså IF Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG BLå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Skælskør 1 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør 2 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Suså IF 2 Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
VIF1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NIF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-11 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB U11 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Toksværd olstrup fodbold Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Suså C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag middag

Teamname LVL Logo Club
HGB Piger - 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Piger - 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U-12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HGB1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Suså if. B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
De hvide djævle B
Rodi`s Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-12 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Køge Pige FC B Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
HGB Piger - 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag aften

Teamname LVL Logo Club

U-13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag aften

Teamname LVL Logo Club
HGB1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - December 29 2015

Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview