Spar Nord Cup 2015

Team Hørning Fodbold og Spar Nord vil hermed byde spillere, trænere, ledere, forældre og publikum velkommen til vores 31 års julestævne i Hørning mellem jul og nytår 2015. Julestævnet i Hørning er et af Midtjyllands største en-dags stævner hvor kampe og finaler spilles samme dag. Vi garanterer nogle spændende kampe, hvor motivation, spænding og konkurrence er en selvfølge. Vi tilbyder nogle gode omgivelser, I levere kvaliteten og underholdningen. Vi håber igen i år, at rigtig mange klubber vil udnytte denne mulighed og tage godt imod invitationen. Spændende: Der spilles på store 7 mands mål fra U-10 og opefter til seniorer. Pengepræmier i : Herresenior/ Damesenior Se mere om stævnet på : Kommer meget snart Med venlig hilsen Hørning Fodbold Cup Udvalget
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16 Drenge Mixed 4 400 Mandag 28.12 3 0
U6 Mix max 5 spiller Mixed 3 250 Onsdag 30,12 5 0
U7 mix max 5 spiller Mixed 3 250 Onsdag 30,12 7 0
U8 A Drenge Mixed 4 400 Onsdag 30,12 0 0
U8 B Drenge Mixed 4 400 Onsdag 30,12 3 0
U9 A - Drenge Mixed 4 400 Onsdag 30,12 4 0
U9 B - Drenge Mixed 4 400 Onsdag 30,12 2 0
U10 - Drenge Mixed 4 400 Søndag 27.12 7 0
U10 - Piger Mixed 4 400 Søndag 27.12 4 0
U13 Drenge Mixed 4 400 Tirsdag 29.12 11 0
U12 - Drenge Mixed 4 400 Tirsdag 29.12 7 0
U15 - Drenge Mixed 4 400 Mandag 28.12 5 0
U14 Piger Mixed 4 400 Tirsdag 29.12 1 0
Dame Senior Mixed 4 500 Søndag 27.12 5 0
U14 - Drenge Mixed 4 400 Mandag 28.12 15 2
U11 - Drenge Mixed 4 400 Søndag 27.12 6 0
Herresenior Mixed 4 500 Tirsdag 29.12 6 0
U17 Drenge Mixed 4 400 Mandag 28.12 4 0
U9 Piger Mixed 4 400 Onsdag 30,12 4 0
U12 Piger Mixed 4 400 Tirsdag 29.12 4 0
U15 Piger Mixed 4 400 mandag 28.12 5 0
U11 Piger Mixed 4 400 Søndag 27.12 1 0

Signetud teams

U16 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 28.12

Teamname LVL Logo Club
FC AArhus 1 A FC AArhus
FC AArhus 2 A FC AArhus
FC AArhus 3 A FC AArhus

U6 Mix max 5 spiller 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ronaldos fætre B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U7 mix max 5 spiller 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 4 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 5 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U8 A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club

U8 B Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club
HIF1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U9 A - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 1B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 1C C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U9 B - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Kolt Lightning B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolt Thunderstorm B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U10 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning If Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning u10 piger B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Solbjerg B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
IF Lyseng U9 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U13 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 29.12

Teamname LVL Logo Club
Zebra Boys A AC Horsens Logo AC Horsens
Grumstrup Auto B
bdo 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
bdo 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team Nordvestjysk Elservice A
SSV 1 A Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 2 A Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 3 C Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 4 C Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 5 C Stillinge IF Logo Stillinge IF

U12 - Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 29.12

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng A2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning C C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lido fitnees A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U15 - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 28.12

Teamname LVL Logo Club
Team hængeløg B
U15 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
u15 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
All the single ladies A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 29.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning If 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

Dame Senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27.12

Teamname LVL Logo Club
Intersport Viborg A
CIF Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
Team ICE B
Wichmann's Piger B
Byens Guldsmed A

U14 - Drenge 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Mandag 28.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF Fodbold A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Balle A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Skanderborg 3 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Team Mølkat B
Bobby Peru All Stars A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
If Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skanderborg 1 Skanderborg
Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hog Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Herresenior 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 29.12

Teamname LVL Logo Club
Neoperl Nordic A/S A
Da Bawses
HLIF B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Team marsalle A FC Horsens Logo FC Horsens

U17 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 28.12

Teamname LVL Logo Club
Hald Ege Army B

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 30,12

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning u9 piger 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 29.12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U15 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: mandag 28.12

Teamname LVL Logo Club
Botjek Center Trekanten A
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Hørning 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27.12

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2015

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Hallen
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Spar Nord Cup 2015 map

Tournament overview