Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold

                                                              Åbne Århus Mesterskab 2016                         
                                               HEI-fodbold har på ny fornøjelsen at indbyde 
                                                                               til
                                  De uofficielle ÅBNE ÅRHUSMESTERSKABER i indendørs fodbold
                                            U7 til U14 drenge og piger A og B rækker i alle årgange

 

Kampprogram sendes til alle tilmeldte og kan hentes på www.hei-fodbold.dk

Link til program:  https://www.meinturnierplan.de/mt.php?id=AARHUS1&setlang=en

 

 

Stævnet er blevet en kærkommen tradition for rigtig mange klubber, og i HEI er vi atter klar til at tage imod masser af dygtige fodboldspillere i januar måned.

 

                                 Stævnet afvikles følgende dage. 10., 16., 17., 23. og 24. januar 2016.

 

Præmier:
Der vil være præmier til alle deltagende hold i alle semifinaler og finaler. Til de vindende hold vil der naturligvis være mesterskabspokal samt den eftertragtede Århusmester T-shirt. Den populære ”extra konkurrence” har vi selvfølgelig også med i hver række.

 

Tilmelding:

Seneste tilmelding/betaling er d. 18. december 2016
Der kan tilmeldes 1 hold fra hver klub i hver række, og vi har ikke noget imod der stilles med årgangens bedste spillere.


Deltagergebyret er kr. 450,- pr hold. Da hal-tid er en begrænsende faktor, bliver de tilmeldte hold registreret efter ”først til mølle”. Vi håber at få plads til alle tilmeldte hold, men forbeholder os muligheden for at lukke en række, når det vurderes, der ikke er plads til flere. Hvis der kommer under 6 hold pr.række aflyses rækken.

 Tilmelding er først gyldig når betaling er modtaget. Betaling indsættes på konto i Djurslands Bank, reg. nr. 7264 konto nr. 1108153 Angiv klub og hold på følgende måde: Klubnavn efterfulgt af D (for drenge) eller P (for piger) efterfulgt af række (eksempelvis HEI DU8).

 

 


Der kan max. deltage 7 spillere pr. hold. En spiller skal være medlem af – og spilleberettiget i klubben iht. DBU Jyllands regler. Der spilles efter de officielle indefodbold  regler for små mål. Alle rækker spiller på håndboldbane – også U7. Forventet spilletid 8 min. Pr. kamp, U7 dog 7 min.
 

Alle hold er garanteret mindst 3 kampe. Kampene dømmes af kvalificerede dommere.

 


Spørgsmål kan sendes til e-mail: aam@gmail.com
 

 
 


 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 PIGER B Mixed 7 450 10.01.2016 8 0
U10 PIGER A Mixed 7 450 16.01.2016 8 0
U7 DRENGE Mixed 5 350 10.01.2016 27 0
U7 Mixed 5 350 10.01.2016 0 0
U7 PIGER A Mixed 7 450 10.01.2016 0 0
U7 PIGER B Mixed 7 450 10.01.2016 0 0
U8 DRENGE A Mixed 7 450 10.01.2016 8 0
U8 DRENGE B Mixed 7 450 10.01.2016 15 0
U8 PIGER A Mixed 7 450 10.01.2016 0 0
U8 PIGER B Mixed 7 450 10.01.2016 1 0
U9 DRENGE A Mixed 7 450 10.01.2016 12 0
U9 DRENGE B Mixed 7 450 10.01.2016 15 0
U9 PIGER A Mixed 7 450 10.01.2016 2 0
U10 PIGER B Mixed 7 450 16.01.2016 1 0
U10 DRENGE A Mixed 7 450 16.01.2016 9 0
U10 DRENGE B Mixed 7 450 16.01.2016 10 0
U11 DRENGE A Mixed 7 450 16.01.2016 17 0
U11 DRENGE B Mixed 7 450 16.01.2016 14 0
U12 PIGER A Mixed 7 450 17.01.2016 5 0
U12 PIGER B Mixed 7 450 17.01.2016 6 0
U13 DRENGE A Mixed 7 450 16.01.2016 9 0
U11 PIGER A Mixed 7 450 17.01.2016 6 0
U11 PIGER B Mixed 7 450 17.01.2016 1 0
U13 DRENGE B Mixed 7 450 16.01.2016 5 0
U14 PIGER A Mixed 7 450 24.01.2016 2 0
U14 PIGER B Mixed 7 450 24.01.2016 3 0
U13 PIGER A Mixed 7 450 23.01.2016 4 0
U13 PIGER B Mixed 7 450 23.01.2016 4 0
U12 DRENGE A Mixed 7 450 23.01.2016 5 0
U12 DRENGE B Mixed 7 450 23.01.2016 8 0
U14 DRENGE A Mixed 7 450 24.01.2016 2 0
U14 DRENGE B Mixed 7 450 24.01.2016 2 0

Signetud teams

U9 PIGER B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 PIGER A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 2007 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG Hinnerup A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
PSG FC (England) A PSG FC (England)
ASA A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
IF Lyseng 2006 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 DRENGE 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup U7 - A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup U7 - B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup U7 - B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stautrup I.F. B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Ifa 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup U7 - A 2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup IF 1 A Virup IF Logo Virup IF
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
If alliancen 2 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club

U7 PIGER A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club

U7 PIGER B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club

U8 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
U8 A Virup IF Logo Virup IF
VRI U8 Drenge A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornslet IF A B Hornslet IF Logo Hornslet IF
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U8 DRENGE B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
U8 B Virup IF Logo Virup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stautrup IF B Stautrup IF Logo Stautrup IF
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
AGF B Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup SF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornslet IF B C Hornslet IF Logo Hornslet IF
FC Her Kommer Vi B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Stautrup IF 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U8 PIGER A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club

U8 PIGER B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club

U9 DRENGE A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI 99 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
AGF U9A A Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup sf Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup IF u9 drenge A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
ASA U9A A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
F Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U9 DRENGE B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI 66 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
AGF U9B B Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup sf Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup IF U9 B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA U9B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
sabro if B tst/Sabro Logo tst/Sabro
HEI 11 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF

U9 PIGER A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.01.2016

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 PIGER B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club

U10 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad

U10 DRENGE B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad
Kristrup B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 DRENGE A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
VRI A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng IF A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hornslet if 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fighterne A BMI
Galten A Gfs

U11 DRENGE B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Lyseng U 11 Drenge B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng U 11 Drenge B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornslet if 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Brabrand 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hedensted Drengene B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tonserne B BMI
De urørlige B BMI
Målkongerne B Århus GF Logo Århus GF

U12 PIGER A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hansen Gardiner
Lystrup U12Piger A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
skovbakkens bedste piger A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12 PIGER B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Brabrand pigerne B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lystrup U12Piger B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U13 DRENGE A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åbyhøj 1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
The Sharks A
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U11 PIGER A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup if A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Fighterne Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lyseng piger 2005 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC keglerne A
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11 PIGER B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U13 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16.01.2016

Teamname LVL Logo Club
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åbyhøj drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U14 PIGER A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Lyseng I A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U14 PIGER B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Lyseng II B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brabrand IF B Brabrand IF Håndbold Logo Brabrand IF Håndbold
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U13 PIGER A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23.01.2016

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
LIF-de Røde Lyn A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skovbakkens seje piger A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U13 PIGER B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23.01.2016

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
LIF-B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Bakken Girls 2 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U12 DRENGE A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 DRENGE B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sparnord B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U14 DRENGE A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24.01.2016

Teamname LVL Logo Club
Kolt/Hasselager IF A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U14 DRENGE B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24.01.2016

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 24 2016

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Hallen
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview