Fynske Bank Cup

Kom og vær med i sidste års succes ” Fynske Bank Cup”, som afvikles lørdag den 5. marts 2016 i
Arena Assens.

Stævnet afvikles i Arena Assens, Rådhus Alle 25, 5610 Assens. Saftstationen i
Arena Assens holder åbent under stævnet.


Der kan tilmeldes hold i følgende årgange
• Drenge: U6-U7- U8 - U9 - U10 - U11 - U12.
• Piger: U9- U10- U11
For de små årgange (til og med U9) vil der være medajler til ALLE spillere, fra U10 - 12 vil der være flotte præmier til nr. 1 + nr. 2 + nr. 3 i A finalen samt til nr. 1 + nr. 2 i B finalen.


Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.
 

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling i årgange U6-U7-U8-U9.
Der vil være niveauopdeling i årgange U10-U11-U12 som deles i A og B niveau.
Vi forbeholder os ret til at annullere puljen hvis der er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.
Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
12 hold pr. årgang (U6- U7-U8 og U9), dette er lig med 2 puljer med 6 hold i hver.
12 hold i A niveau og 12 hold i B niveau pr. årgang (U10-U11-U12)
Derefter mødes 1erne og 2erne fra hver pulje i en A finale og 1erne fra hver B pulje i en B Finale
Der spilles efter FBU indefodbolds regler.
Der spilles 3:3 i U6 og U7 – der er ikke kønsopdeling i denne årgang.

Pris: KUN 150,- pr. hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 150 Lørdag 2 0
U10 Mixed 6 150 Lørdag 2 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 0 0
U10 Mixed 6 150 Lørdag 1 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 0 0
U6 Mixed 6 150 Lørdag 19 0
U7 Mixed 6 150 Lørdag 22 0
U8 Mixed 7 150 Lørdag 0 0
U8 Mixed 7 150 Lørdag 14 1
U9 Mixed 7 150 Lørdag 29 1
U10 Mixed 6 150 Lørdag 7 0
U10 Mixed 6 150 Lørdag 17 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 5 0
U11 Mixed 6 150 Lørdag 19 0
U12 Mixed 6 150 Lørdag 2 1
U12 Mixed 6 150 Lørdag 6 0

Signetud teams

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
u 6 mixede Ebberup IF Logo Ebberup IF
De små rå C Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
Haarby U6 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brylle boldklub C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Assens FC 1 Assens FC Logo Assens FC
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Haarby U7 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
u7 mixede Ebberup IF Logo Ebberup IF
Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
u7 mixede Ebberup IF Logo Ebberup IF
De små gule C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
De små gule C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Middelfart 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Langeskov C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC Assens FC Logo Assens FC
Ringe B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Gelsted G&IF C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Nr. Lyndelse / Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Haarby U8 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U9 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Aunslev IF Aunslev IF Logo Aunslev IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
GIF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Pomfritterne B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Pølsehornene B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BK Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Basserne B Assens FC Logo Assens FC
The champs C Assens FC Logo Assens FC
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Otterup 9 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Ejby rød B Ejby IK Logo Ejby IK
Ejby hvid C Ejby IK Logo Ejby IK
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Team Hottentot C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
FB C Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
U10 A Assens FC Logo Assens FC

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GIF1 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
GIF2 Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Middelspeed Classic B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kanonkuglerne B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalum legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Allstars B Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
brenderup B Brenderup
De stribede B Assens FC Logo Assens FC
BBB-3 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
Årslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Assens FC B Assens FC Logo Assens FC
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Haarby U11 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
SB1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
De stribede 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
De stribede 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Flyverne B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hejnsvig IF C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
B-Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Årslev 3 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U12 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Lif B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Haarby U12 C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
assens fc B Assens FC Logo Assens FC
assens fc 2 Assens FC Logo Assens FC
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 5 2016

Organisation
Assens FC
Place
Arena Assens
Address
Rådhus Alle 25
Postalcode
5610
City
Assens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview