Horsens FS cup 2016

HORSENS CUP 2016 Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13 i Vesthallen og Forum Horsens den 8., 9. og 10. januar 2016 POKALER TIL ALLE SPILLERE Max. 16 hold i hver årgang U8-U13, 8 AB-hold og 8 BC-hold i hver årgang. Max. 24 hold i hver årgang U6-U7, A, B og C rækker. Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter U6 og U7 spiller 3 bold - spiller lørdag formiddag U8 spiller 5 mands bold - spiller søndag formiddag U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag middag U10 spiller 4 mands bold - spiller søndag eftermiddag U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag eftermiddag U12 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften U13 spiller 4 mands bold - spiller lørdag eftermiddag Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 350,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold) U8 pris pr. hold kr. 450,- (præmier til max. 7 spillere pr. hold) U9 - U13 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062 Spørgsmål kan rettes til: birgithfs@gmail.com Program udsendes ca. 1 uge før stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U9 Mixed 4 500 23 0
Drenge U11 Mixed 4 500 19 0
Drenge U12 Mixed 4 500 18 0
Drenge U6 Mixed 3 350 13 0
Drenge U7 Mixed 3 350 25 0
Drenge U8 Mixed 5 450 25 0
Drenge U10 Mixed 4 500 38 0
Drenge U13 Mixed 4 500 20 0

Signetud teams

Drenge U9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanserum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
TMG A TMG
TMG 2 B TMG
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team Plus El A
Sanderum Boldklub 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Voel B Voel
grænselandet A

Drenge U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Inventar butik A Skibet IF Logo Skibet IF
Høgsberg Helte B Brande IF Logo Brande IF
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 3 B Ikast FS Logo Ikast FS
sportigan hedensted A
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TP-Montage1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Østbasen Østbasen
Prima drengene B prima
De små blå A
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Henriettes Livretter A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Drenge U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Sportigan Holstebro A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Harte G&IF A Harte G&IF Logo Harte G&IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Eastside U12 B B Eastside
Lido fitness B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

Drenge U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting/Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Barrit C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
BIF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
BIF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TRIF2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

Drenge U7 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
LokalBolig Vejle 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Daugård IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Bny Elektronik A Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hover If A Hover if Logo Hover if
Bagges Boys And Girl A
Grindsteds Drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

Drenge U8 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballes Brasilien B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Barrit C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Stjær B C Stjaer Boldklub
Stjær 2 C Stjær Boldklub
Hfs 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
De Seje Drenge A Billund IF Logo Billund IF
Viborg Søndermarken IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
FFF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Hfs 3 B Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
FFF 2 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Hou IF B Hou og omegns IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

Drenge U10 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFS C Horsens FS Logo Horsens FS
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Ravn Arkitektur A
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hatting/Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Garant Piger B
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg/Gedved A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg/Gedved C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI ! A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Team Hübsch A
Barrit C Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bolig Beton B Løsning IF Logo Løsning IF
Egebjerg/Gedved B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
De røde lyn A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bagges Boys B
ATI Drengene B Tjørring IF Logo Tjørring IF

Drenge U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gule A AC Horsens Logo AC Horsens
EV Metal B
Skjern GF A Skjern GF Logo Skjern GF
FC P.S.G A AC Horsens Logo AC Horsens
Zebra Boys A AC Horsens Logo AC Horsens
Nikf A
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Hatting Torsted Fodbold Hold 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted Fodbold Hold 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted Fodbold Hold 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Østbasen A Østbasen
Sportigan Hedensted A Engum UI Logo Engum UI
Team Spirit A
RK03 A RK03

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - January 10 2016

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview