Nordea Cup 2016, Give

Nordea Cup 2016, Give


Nordea og Give Fremad byder igen i år velkommen til vores indendørs fodboldstævne i Give den 2-3. Januar 2016.
Turneringen foregår som tidligere i Søndermarkshallen og Ikærhallen i Give samt Givskudhallen, og alle holdene vil blive belønnet med spurtpræmier skænket af lokale virksomheder.
I U6 til U8 er der guld-medaljer til vinderne, sølv-medaljer til 2. pladsen og alle øvrige deltagere modtager bronze-medaljer.
I U9 til U12 er der pokaler til alle deltagerne og vi opdeler i A- og B-række ved 10 hold per række.
I U13 til U16 opdeler vi i A- og B-række ved 10 hold og der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række.
Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte hold i de enkelte årgange.
Alle præmier er skænket af Nordea og lokale sponsorer, hvilket vi er meget taknemmelige for.
Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Peter Eriksen på mobil 50 74 89 12.
Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 7622 og konto nr. 1279003.
Der må anvendes 1 kvartalsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Kvartalsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.
Husk at angive holdnavn, ID og kontaktperson på jeres betaling.
Vi glæder os til at se jer alle igen.


Med venlig hilsen
Nordea og Give Fremad

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 3 400 Lørdag den 2/1-2016 3 0
U-9 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 1 0
U-9 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 7 0
U-10 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 0 0
U-10 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 10 0
U-11 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 4 0
U-11 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 1 0
U-12 Mixed 4 400 Søndag den 3/1-2016 11 0
U-13 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 8 0
U-13 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 18 0
U-14 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 26 0
U-15 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 3 0
U-15 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 24 0
U-7 Mixed 3 400 Lørdag den 2/1-2016 3 0
U-14 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 0 0
U7 Mixed 3 400 Lørdag den 2/1-2016 0 0
U16 Mixed 4 450 Søndag den 3/1-2016 2 0
U8 Mixed 3 400 Lørdag den 2/1-2016 0 0
U6 Mixed 3 400 Lørdag den 2/1-2016 0 0
U12 Mixed 4 400 Lørdag den 2/1-2016 5 0

Signetud teams

U-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF I Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BGIF B
Vamdrup IF II Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
CMA Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
HB 2 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
FREM Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Grindsted United B GGIF
Danseal A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Prima drengene A prima

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Løjt piger A Løjt IF Logo Løjt IF
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Hedensted drengene B

U-12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Ifs drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Gittes Drenge B Gauerslund I. F
dbo B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Brande IF 100 A Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Lido Fitnees A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Herning Fremad Z A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad X A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Team SMH Rideudstyr Vejle A

U-13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord A Kolding FC Logo Kolding FC
FC Horsens Tøserne FC Horsens Logo FC Horsens
Rødt Hold A Jerne IF Logo Jerne IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
FC Kolding Nord Q A Kolding FC Logo Kolding FC
CIF fighters B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U-13 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Rødderne A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Vest-Jyderne A
Grumstrup Auto B
bdo 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
bdo 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Brande if B Brande IF Logo Brande IF
FC P.S.G A AC Horsens Logo AC Horsens
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Hældager A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team Spirit A
Lemvig A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
lemvig A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Blåbjerg A Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Indersiden B
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Saphira A
damkjær sko A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U-14 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 A Brande IF Logo Brande IF
Lindved / Uldum 1 Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Kibæk IF B KIF1900
Dj Papst A
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Talenterne B
Team Egtved B Egtved IF Logo Egtved IF
Entreprenør Thorkild Jensen B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Balle A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Avista Oil Horsens B
Speakloud A
Bubbibjørnene B
Buchs herremagasin Vejle B Skibet IF Logo Skibet IF
To fame for a name A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Pappas Pizza Tørring A
Lindved/Uldum 1 B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
KIF'erne A Kolding IF Logo Kolding IF
Kibæk IF B Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
FREM Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FREM Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Harresø Byggeforretning A

U-15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Hg elite B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF

U-15 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Pap, emballage & display A
Spar' s drenge B Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Senius A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Minimum A Ikast FS Logo Ikast FS
Kig og lær' A Kig og lær'
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Søgaard's drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Nillers Drenge A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Paulsen Regnskab A
Kopogkande give A Privat
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
skjern bank A
FC Purnarnii A FC Fredericia Logo FC Fredericia
Hair Style Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
Sport 24 Vejle A
Rindum B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
FREM Thyregod A FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Sportigan/Frem Thyregod B Boldklubben FREM Egernsund Logo Boldklubben FREM Egernsund

U-7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Daugård IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
LokalBolig Vejle 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3/1-2016

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2/1-2016

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Viborg pigerne A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FREM Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - January 3 2016

Organisation
Give Fremad
Place
Ikærhallen, Sdr.markshallen og Givskudhallen
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Nordea Cup 2016, Give map

Tournament overview