Julefodboldstævne i Tingstedhallen

TINGSTED BOLDKLUB'S
FORÆLDRE OG VENNEFORENING

INVITERER TIL

Julefodboldstævne i Tingstedhallen

I dagene den 27. - 29. december 2015.

Der kan tilmeldes hold i følgende rækker:

Søndag den 27. december 2015 fra kl. 9.00
Række og årgang

U5 – 2011
U6 – 2010
U7 – 2009
U8 – 2008
U9 – 2007
U10 – 2006

Mandag den 28. december 2015 fra kl. 9.00
Række og årgang 

U11 – 2005 drenge
U11 – 2005 piger
U12 – 2004 drenge
U13 – 2003 piger
U13 – 2003 drenge
U14 – 2002 drenge

Tirsdag den 29. december 2015 fra kl. 9.00
Række og evt. årgang

U15/16 – Piger 2001/2000
U15/16 – Drenge 2001/2000
U17/18 – Drenge 1999/1998
Senior herre, Senior herre (hygge) og Mix-række (min. 2 damer på banen hele tiden)

U5/U6/U7/U8 spiller 3:3 på 1/2-bane med bander til små mål og med max. 6 spillere pr. hold.
Øvrige hold i børne- og ungdomsrækkerne spiller 4:4 på hel bane med bander til håndboldmål og med max. 6 spillere pr. hold.
Alle seniorhold spiller ligeledes 4:4 på hel bane med bander til håndboldmål med max. 6 spillere pr. hold.

Holdgebyr:
U5 – U12 kr. 300,- pr. hold.
U13 – U16 kr. 400,- pr. hold.
U17/18 og Senior kr. 600,- pr. hold.

Holdgebyr indbetales på Reg. 2650 Kto. 6755 641 802 eller MobilePay: 29 43 23 50 samtidig med tilmeldingen. Husk at påføre holdnavn og række sammen med indbetalingen.

Tilmelding er ikke gyldig før indbetaling er registreret.

Tilmelding af hold senest tirsdag den 8. december 2015 til:

Martin Hemmingsen, Tlf. 25 18 23 34 eller E-mail: mfh@tingsted-boldklub.dk

Der spilles efter Dansk Foldbolddommer-Union spilleregler for indefodbold med bander.

Arrangørerne forbeholder sig ret til at flytte enkelte rækker til anden spilledag afhængig af tilmeldingerne til stævnet samt ret til at justere i puljerne på afviklingsdagene, så stævnet ikke bliver berørt af afbud eller lign.

 

På gensyn
Tingsted Boldklubs Forældre- og Venneforening
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - årgang 2011 Mixed 6 300 Søndag 0 0
U6 - årgang 2010 Mixed 6 300 Søndag 4 0
U7 - årgang 2009 Mixed 6 300 Søndag 6 0
U8 - årgang 2008 Mixed 6 300 Søndag 7 0
U9 - årgang 2007 Mixed 6 300 Søndag 10 0
U10 - årgang 2006 Mixed 6 300 Søndag 2 0
U11d - årgang 2005 Mixed 6 300 Søndag 18 0
U11p - årgang 2005 Mixed 6 300 Søndag 0 0
U12d - årgang 2004 Mixed 6 300 Søndag 17 0
U12p - årgang 2004 Mixed 6 300 Søndag 0 0
U13d - årgang 2003 Mixed 6 400 Mandag 15 0
U13p - årgang 2003 Mixed 6 400 Mandag 2 0
U14 - årgang 2002 Mixed 6 400 Mandag 18 0
U15/16d-årgang 01-00 Mixed 6 400 Tirsdag 20 0
U17/18-årgang 99-98 Mixed 6 600 Tirsdag 6 0
U15/16p-årgang 01-00 Mixed 6 400 Tirsdag 6 0
Herre/dame Mix Mixed 6 600 Tirsdag 11 0
Herre hygge Mixed 6 600 Søndag 17 0
Herre senior Mixed 6 600 Tirsdag 14 0

Signetud teams

U5 - årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U6 - årgang 2010 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC-1 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-2 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-3 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-4 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901

U7 - årgang 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B.Frem 1 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.Frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC-1 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-2 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-3 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-4 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901

U8 - årgang 2008 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted 1 A Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
B1938s piger C B1938 Logo B1938
Nisser 1 fra b.frem A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Nisser 2 fra b.frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vordingborg IF piger B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9 - årgang 2007 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå Piger Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC Rød Piger Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
B1938 B B1938 Logo B1938
VB's Drenge B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
SB Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
NFC-1 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-2 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-3 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC-4 Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Væggerløse Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U10 - årgang 2006 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11d - årgang 2005 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
PSG A
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC - Football Friends B
Mfk 1 C Møns FK Logo Møns FK
Mfk 2 C Møns FK Logo Møns FK
B.1938 B1938 Logo B1938
NFC Liverpool
Nisserne
TGB 1 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
TGB 2 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
VB's Drenge B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
DMI piger Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
NIF grøn Næstved IF Logo Næstved IF
NIF hvid Næstved IF Logo Næstved IF

U11p - årgang 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12d - årgang 2004 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Black team B
B Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
TGB Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Væggerløse Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Møns FK 1 Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 Møns FK Logo Møns FK
B.1938 1 B1938 Logo B1938
B.1938 2 B1938 Logo B1938
NFC Blå Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC Rød Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
SB Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TGB Piger Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
B93 3 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12p - årgang 2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13d - årgang 2003 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 3 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
TGB Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Team NAJK + F. B
GF Forsikring
B.1938 1 B1938 Logo B1938
B.1938 2 B1938 Logo B1938
De 5 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
SB Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
valencia
MFK MØNchen B Møns FK Logo Møns FK
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Green Team Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
woottons wanderers C

U13p - årgang 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U14 - årgang 2002 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Grå B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NFC Rød Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
NFC Blå Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Vi har aldrig tabt FC A
Næver boyz B
LA 1 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 2 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 3 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Væggerløse Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
B.1938 1 B1938 Logo B1938
B.1938 2 B1938 Logo B1938
MFK MØNchen Glad Bak Møns FK Logo Møns FK

U15/16d-årgang 01-00 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Nysted Brøndboring A
Chens Tropper B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
München A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Nyråd 2 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Levende Legender B
Oldboys A Næstved IF Logo Næstved IF
Væggerløse 1 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Væggerløse 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Væggerløse 3 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
B1938 1 B1938 Logo B1938
B1938 2 B1938 Logo B1938
NFC Young Stars A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Nielsen/munkholm B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Toyota Køge A

U17/18-årgang 99-98 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Væggerløse 1 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Væggerløse 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Haslev Ultras C
Team Marius Mortensen B
B.Frem 1 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.Frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U15/16p-årgang 01-00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd/Ørslev Ørslev IF Logo Ørslev IF
HFC 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
DMI Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

Herre/dame Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Sonny VVS B
Rollatorbanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
TingNisserne Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Nymans Mixed 1
Nymans Mixed 2
DMI 1 Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
DMI 2 Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Ukendt kunstner Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Herre hygge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sonny VVS - De Gamle C
Mikkelsens drenge Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
KOK SOCCER
Det tunge guld
RollatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Duddies Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
B.1938 B1938 Logo B1938
Hold da op AK
The Pokerstars
Tingsted All Stars
Bindzus Picasso
Sb40 Systofte
Ølzen Banden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Team TB Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Team DePed Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Herre senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Sonny VVS B
Sportigan Vordingborg
Eglund køreskole/2G Software
FCN A
B1990 b1990
Sb40 Systofte
Ølzen Banden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Rollator Banden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2015

Organisation
Tingsted Boldklub
Place
Tingsted Hallen
Address
Stationsvej 63
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview