Salgsbutikken Cup 2016

KFUM’s Boldklub Roskilde afholder Danmarks bedste indendørsstævne med store flotte præmier. SALGSBUTIKKEN CUP 2016 er efterfølgeren for ABC CUP – samme stævne, nyt navn og spilles fortsat i Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena.

Indbetaling til stævnet konto 0525-0000394797, husk at angive ID-nummer, årgang og klub.

Se mere på www.salgsbutikkencup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - 2008 Mixed 7 450 Lørdag 31 1
U9 - 2007 Mixed 7 450 Lørdag 38 2
U10 - 2006 Mixed 6 450 Lørdag 44 2
U14 - 2002 Mixed 6 550 Lørdag 31 4
U17 - 00/99 Mixed 6 650 Lørdag 33 6
U11 - 2005 Mixed 6 450 Søndag 46 2
U12 - 2004 Mixed 6 450 Søndag 34 2
U13 - 2003 Mixed 6 550 Søndag 33 6
U15 - 2001 Mixed 6 550 Søndag 37 1

Signetud teams

U8 - 2008 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Roskilde KFUM Hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RB1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Real Madrid C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Drengene B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RIngsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI

U9 - 2007 28 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Citykøreskolen Næstved A
Green Strategy A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Super Kids B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Skovshoved 2 blå A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
vi 39 sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B 93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 3 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Torsted Tornados A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Store merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Gadstrup Blaa B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U10 - 2006 40 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Boyz FC A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 Hvid Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 Lilla Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
VIF værebro A V-i-f
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B.93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 B A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnby FF boyser B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BSV Puma A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Gadstrup Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1908 Sander B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Rune B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Slagelse B&I A
B.93 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tuse 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Hjorts drenge A
B1903 Klubben A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Team Uniqa A
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
nemos
Sundby 3 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
De Blå A Raklev GI Logo Raklev GI
HVB City B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U14 - 2002 24 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Milan2500 A
All Black A
Best of Horsens A
FC Andersen A
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Nybolig Erhverv København A/S A FA 2000 Logo FA 2000
Dark Horses A
KFUM 03 Roskilde 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
4040 A
VSTGN
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Svanerne A HB Køge Logo HB Køge
FA 2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 A FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 3 A FA 2000 Logo FA 2000
Smølferne 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Smølferne 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FC Mor´s Drenge A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Hroars Drenge B

U17 - 00/99 20 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KBH BAAL A
Bare et hold A
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
clinical.dk
Vipbois A Vipperød BK Logo Vipperød BK
My little ponyz B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Teenage mutant ninja turtles B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Nysted Brøndboring A
Danika grønt A
Team Roskilde Cykelcenter A
Benjamins drenge A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Guns A
2.Holdet ;) A
CF NYF A
Al shabab A
Raketterne
Dausburg FC A Skive IK Logo Skive IK
FC Dyssen A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Team Easy On A

U11 - 2005 36 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 A1 hold 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
VIF værebro A V-i-f
Nikos Niggas A
Raklev Raklev GI Logo Raklev GI
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HB05 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
2005 Alliancen A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Roskilde KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Gadstrup 2 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 1 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Superliga A
Visions Graphic B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI KN B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vinter holdet A
HB05-1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Team VSTGN A
boys2005 A
FA 2000 (1) A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 (2) A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 (3) B FA 2000 Logo FA 2000
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dans drenge B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Plastmo A

U12 - 2004 28 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Framework/Foss Blik A Næstved IF Logo Næstved IF
Gislinge BK A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Svogerslev Rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Himmelev Veddelev Grøn A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev Veddelev Blå A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AMG FC København Logo FC København
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bk Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Black team B
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Black Ops 4 A
White Ops A
HUI Blå A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AIK 65 Strøby 1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
IHB FC A
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
U12 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Kulladals FF B Kulladals FF
Team MMMMAD Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
C2 Reklame A Benløse IF Logo Benløse IF
Ejby IF 1 B Ejby IF Logo Ejby IF

U13 - 2003 24 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
McDonalds Roskilde A
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
KFUM 03 Roskilde 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM 03 Roskilde 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Team Iskold A FC Roskilde Logo FC Roskilde
VSTGN
Bk Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Solrød 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Lodbyg A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
JFC A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
FC2016 A
moffe.dk B
2003 Alliancen A
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
boys2003 A
Hundested hvid B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Hundested blå B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Green Team A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U15 - 2001 28 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møns Entreprenørfirma
Sportigan Brønshøj A
bomberne fra Fyn A
Entreprenør Jens Pedersen B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Team Taastrup A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Lodbyg FC
Andersen Biler A
Håndbolddrengene A
Ølstykke Legenderne A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Det blir ikke bedre A
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hedehusene Allstars B
Doktorens Zuwisos B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Mini og banden C
Oldboys A Næstved IF Logo Næstved IF
RO's Rollinger A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Mortens Drenge A Raklev GI Logo Raklev GI
Mortens Drenge Raklev GI Logo Raklev GI
NFC Young Stars A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Peters Drenge B Stenløse BK Logo Stenløse BK
FCR Dreamteam A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Toyota Køge A
The Deleuran´s B Randers FC Logo Randers FC
Unknown A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Legenderne A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - January 3 2016

Organisation
KFUMs Boldklub Roskilde
Place
Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
Address
Møllehusvej 15
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview