Sportigan Skjern Cup

 Bork FK, Sportigan Skjern og DGI Vestjylland indbyder til Sportigan Skjern Cup fodbold inde stævne den 6/2-2016 for U 5 ti U 12. Man kan deltage i Mix, drenge og piger. Piger må gerne spille med på drenge hold.

 I u 8 rækken drenge, er der udsolgt af pladser 8 hold tilmeldt

I u 10 rækken drenge, er der udsolgt af pladser 16 hold tilmeldt

 

Sportigan Skjern ønsker at give en medaljer til alle spillere som deltager.. Der vil ligeledes give ekstra gaver til 1. og 2. i U9 - U12 samt pokaler.


U 5 til U 8 spiller på tværs af stor bane.Og her er der medaljer til alle spiller( Max 5 medaljer pr. hold)

Vi forbeholder os retten til , at slå rækker sammen, ved få tilmeldte hold-


Et stævne hvor fair Play og kammeratskab vil blive vægtet højt og præmieret undervejs/løbende imens stævnet køre.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 5 Mix Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 2 0
U 6 Mix Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 0 0
U 7 Drenge Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 9 0
U 7 Piger Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 0 0
U 8 Drenge Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 8 0
U 8 Piger Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 0 0
U 9 Drenge Mixed 4 250 Lørdag Middag 4 0
U 9 Piger Mixed 4 250 Lørdag Middag 3 0
U 10 Drenge Mixed 4 250 Lørdag Eftermiddag 18 0
U 10 Piger Mixed 4 250 Lørdag Eftermiddag 0 0
U 11 Drenge Mixed 4 250 Søndag Formiddag 5 0
U 11 Piger Mixed 4 250 Lørdag Eftermiddag 3 0
U 12 Drenge Mixed 4 250 Søndag Formiddag/Middag 6 0
U 12 Piger Mixed 4 250 Lørdag Eftermiddag 5 0
U 7 Mix Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 1 0
U 8 Mix Mixed 3 200 Lørdag Formiddag 1 0
U 9 Mix Mixed 4 250 Lørdag Formiddag 1 0

Signetud teams

U 5 Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
SHN Ulfborg U5 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U 6 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 7 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
MAGIC MEJDAL A Mejdal-Halgård
Bork FK Bork Forenede Klubber Logo Bork Forenede Klubber
Aadum I U Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Rindum SU 1 Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Ringkøbing IF Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U 7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Bork FK Bork Forenede Klubber Logo Bork Forenede Klubber
Aadum I U Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Nr. Nebel IF B Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Tim gif TIM GIF Logo TIM GIF
Tarm IF Tarm IF Logo Tarm IF
Tim 2 C TIM GIF Logo TIM GIF

U 8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg if A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Ringkøbing IF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Bork FK Bork Forenede Klubber Logo Bork Forenede Klubber
DANSTEN B Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening

U 9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
skjern B Skjern GF Logo Skjern GF

U 10 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjern 1 C Skjern GF Logo Skjern GF
Skjern 2 C Skjern GF Logo Skjern GF
Ulfborg Boys C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Tarn IF 1 Tarm IF Logo Tarm IF
Tarm IF 2 Tarm IF Logo Tarm IF
Jensen Solfilm B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Snejbjerg B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Ringkøbing IF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
HTS1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS2 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Aadum I U Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Varde IF Varde IF Logo Varde IF
Ringkøbing IF C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Mejdal C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Videbæk C Videbæk Idrætsforening Logo Videbæk Idrætsforening

U 10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bork FK Bork Forenede Klubber Logo Bork Forenede Klubber
Aadum I U Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Vorgod-Barde B Vorgod-Barde motion og fritid
Mejdal B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
UBG SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U 11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
Oksbøl B Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten

U 12 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Bork FK Bork Forenede Klubber Logo Bork Forenede Klubber
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
bBåbjerg Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold

U 12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Bork FK Bork Forenede Klubber Logo Bork Forenede Klubber
Oksbøl C Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
RIF 1 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U 7 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 8 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U 9 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
February 6 2016

Organisation
Bork Forenede Klubber
Place
BorkFk
Address
Midtbyvej 32
Postalcode
6893
City
Nr.Bork
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sportigan Skjern Cup map

Tournament overview