Holmris + Flexform Cup

 Tilmeldingsfristen forlænget til lørdag 17/1

Hedensted Idrætsforening inviterer lørdag den 6. og søndag den 7. februar til børnestævnet Holmris + Flexform Cup i indefodbold i Hedensted Centret.


Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold, dog med ændringer i U8 drenge, som spiller 5-mands med målmand.

 

Stævnegebyrer:
U6-U7 kr. 350,-
U8-U9 kr. 400,-
U10-U13 kr. 450,-
U10 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Ved få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række.

 

Præmier:
U6 – U7: der vil være pokaler til alle.
U8 – U9: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.
U10 – U13: der vil være store pokaler til finaleholdene

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest søndag den 10. januar 2016. Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med række+holdID nr fra tilmeldingen på staevner.dk


Evt. spørgsmål rettes til: hif@frydendall.net

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6mix Mixed 5 350 Lørdag 14 0
U7mix Mixed 5 350 Søndag 16 0
U8 Drenge A Mixed 7 400 Søndag 11 0
U8 Drenge B Mixed 7 400 Søndag 14 0
U8 Drenge C Mixed 7 400 Søndag 2 0
U9 Drenge A Mixed 6 400 Lørdag 7 0
U9 Drenge B Mixed 6 400 Lørdag 16 0
U9 Drenge C Mixed 6 400 Lørdag 11 0
U10 Drenge A Mixed 6 450 Lørdag 8 0
U10 Drenge B Mixed 6 450 Lørdag 12 0
U10 Drenge C Mixed 6 450 Lørdag 12 0
U11 Drenge A Mixed 6 450 Søndag 2 0
U11 Drenge B Mixed 6 450 Søndag 7 0
U11 Drenge C Mixed 6 450 Søndag 3 0
U12 Drenge A Mixed 6 450 Søndag 0 0
U12 Drenge B Mixed 6 450 Søndag 9 0
U13 Drenge Mixed 6 450 Søndag 2 0
U9 Piger Mixed 6 400 Søndag 0 0
U10 Piger Mixed 6 450 Søndag 2 0
U11 Piger Mixed 6 450 Lørdag 11 0
U12 Piger Mixed 6 450 Lørdag 6 0
U13 Piger Mixed 6 450 Lørdag 1 0

Signetud teams

U6mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sport24 Vejle A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
BIF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM 3 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U7mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Erritsø GIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens KFUM A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
VSF PIGER 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF PIGER 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U8 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De Seje Drenge A Billund IF Logo Billund IF
Hatting - Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Midtjylland United A Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
HA85 - hold 1 A
Lunderskov A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U8 Drenge B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg drengene B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FC Grejsdalen B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
HA85 - hold 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Bredballe IF2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 5 C FC Horsens Logo FC Horsens

U9 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skibet IF 3 A Skibet IF Logo Skibet IF
KHIF 1 A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Sole United A Sole IF Logo Sole IF
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup Skole A Vamdrup Skole
sdr-drengene A

U9 Drenge B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
KHIF 3 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ammitsbøl B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
2B Kirkebakkenskolen B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hammerum IF 1 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum IF 2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 Drenge C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Låsby Boldklub C Låsby Boldklub
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harte C Harte HGIF
KHIF 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Vognmand Bjarne Madsen, Give C Give Fremad Logo Give Fremad
HIF Piger B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens C C FC Horsens Logo FC Horsens
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TEAM LMT UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
De røde lyn A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad
allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BT/SVIF A Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
De Brede Baller A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 Drenge B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Fighterne B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Team Rescale
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad
Team PA B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team SmukBold B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCS 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
BGIF hold 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens Y FC Horsens Logo FC Horsens

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Sole IF U10 C Sole IF Logo Sole IF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Løsning Drengene C Løsning IF Logo Løsning IF
brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Jelling C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
BMI C BMI
Hatting Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
sportigan hedensted A

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 4 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted drengene B
Marienlyst piger B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Grejs-Dalen IK B Grejs IF Logo Grejs IF

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Automatic Syd El-tavler B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk IF 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk IF 2 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
TeamØ B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seje driblinger og hårde spark B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vinding SF1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF U10 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skødstrup 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vi gir den gas 1 B Engum UI Logo Engum UI
Vi gir den gas 2 B Engum UI Logo Engum UI
Peter Thomsen Transport B Løsning IF Logo Løsning IF
De glade piger
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens

U12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Pankas Sporty Girls A
EGB A Ejby IK Logo Ejby IK
Team Poulsen B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hansen Gardiner A
strib if A Strib IF Logo Strib IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - February 7 2016

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Holmris + Flexform Cup map

Tournament overview