Sportigan Pokalcup 2015

Søndermarken IK er værter ved Sportigan Pokalcup 2015 og byder på masser af gejst og humør, når de yngste årgange mødes til dette julestævne. 3-mands rækker (spiller på tværs af banen) U-6 drenge, årgang 10, U-7 drenge, årgang 09, U-7 piger, årgang 09 5-mands række (spiller på langs af banen) U-8 drenge, årgang 08 og U-8 piger, årgang 08 4-mands rækker (spiller på langs af banen) U-9 drenge, årgang 07, U-9 piger, årgang 07, U-10 drenge, årgang 06, U-10 piger, årgang 06 og U-11 piger, årgang 05. Der niveauinddeles i U-8 - U-9 - U-10 og U-11 Kampe/dommere Der tilstræbes 4 kampe til alle, afviklet så hurtigst som det er muligt under rimelige forhold. Spilletiden tilpasses antal tilmeldte hold, men mindst 7 min. pr. kamp. I U-6 og U-7 dømmes kampene af ledere fra de deltagende hold. I U-8 - U-11 stiller værtsklubben med dommere til alle kampe. Præmier Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 - U-9 mens der spilles frem til finaler i U-10 og U-11. Tilmelding her på siden. Tilmeldingsfrist er fredag d. 4. december 2015. Holdene medtages i tilmeldt rækkefølge indtil rækkerne er fyldt op. Pris og betaling : 250,- kr. pr. hold i U-6 og U-7. 300,- kr. pr. hold i U-8 - U-11. Beløbet betales på stævnedagen inden holdets 1. kamp. Stævneprogrammet offentliggøres senest fredag d. 18. december 2015. Sted : Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg Stævneansvarlig, Michael Staun : fodbold@sik-viborg.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 piger Mixed 5 250 søndag 27/12 fra morgen 1 0
U-8 piger Mixed 7 300 søndag 27/12 formiddag 0 0
U-9 piger Mixed 6 300 søndag 27/12 middag 1 0
U-10 piger Mixed 6 300 søndag 27/12 eftermiddag 1 0
U-11 piger Mixed 6 300 Søndag 27/12 eftermiddag 4 0
U-6 drenge Mixed 5 250 mandag 28/12 fra morgen 3 0
U-7 drenge Mixed 5 250 mandag 28/12 formiddag 11 0
U-8 drenge C Mixed 7 300 mandag 28/12 formiddag 11 0
U-9 drenge B Mixed 6 300 tirsdag 29/12 formiddag 6 0
U-9 drenge A Mixed 6 300 tirsdag 29/12 middag 5 0
U-10 drenge B Mixed 6 300 tirsdag 29/12 eftermiddag 8 0
U-10 drenge A Mixed 6 300 tirsdag 29/12 eftermiddag 4 0
U-8 drenge B Mixed 7 300 mandag 28/12 middag 6 0
U-8 drenge A Mixed 7 300 Mandag 28/12 eftermiddag 6 0
U-9 drenge C Mixed 6 300 tirsdag 29/12 fra morgene 2 0
U-10 drenge C Mixed 6 300 tirsdag 29/12 eftermiddag 0 0

Signetud teams

U-7 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 27/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg Team Viborg Logo Team Viborg

U-8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 27/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 27/12 middag

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 27/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg C Team Viborg Logo Team Viborg
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
OGF B Overlund GF Logo Overlund GF
Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-6 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: mandag 28/12 fra morgen

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-7 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: mandag 28/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF U7 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
HB B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 B Overlund GF Logo Overlund GF
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Egeris nisserne Skive IK Logo Skive IK

U-8 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: mandag 28/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Ravnsbjerg Løver C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg Pantere C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF

U-9 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 29/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
BIF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hammel GF 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U-9 drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 29/12 middag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BIF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hammel GF 1 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U-10 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 29/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK4 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær Bears B Houlkær IF Logo Houlkær IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ørnene B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U-10 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 29/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær Antilopes A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Ravn Arkitektur A
Team Salskov A Brande IF Logo Brande IF

U-8 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: mandag 28/12 middag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
ØBG Buskelund B ØBG
Arsenal B Skive IK Logo Skive IK
Ronaldos drenge
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-8 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 28/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Viborg ff A Viborg FF Logo Viborg FF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U-9 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 29/12 fra morgene

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag 29/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2015

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborghallen
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview