NBK Cup 2016 Indendørs

Velkommen til
NBK Cup 2016 Indendørs
  Fra fredag den 29-31. januar 2016
- Et ungdomsstævne for drenge i alderen U6 til U13


Nørager Boldklub afholder for første gang et indendørsstævne for ungdomshold i alderen 6-13 år. Vi ligger vægt på at arrangere et seriøst stævne, hvor fodbolden selvfølgelig er i centrum, men derudover skal dagene også være en god oplevelse for alle hold. Stævnet afholdes i Nørager multihal fra den 29-31. Januar 2016.

Nørager Multihal er 28x20 meter. Hallen er lidt kortere end normalt, hvilket gør der kommer mange afslutninger og mange mål.


NBK Cup 2016 Indendørs tilbyder:
-Min. 4 kampe pr. hold
-Gratis pose med frugt til alle hold
-Medaljer til alle spillere i U6 og U7
-Fine præmier i U8-U13

Der spilles på følgende banestørrelser:
U6: 3-mands
U7: 3-mands
U8: 4-mands med målmand
U9-U11: 4-mands uden målmand
U12-U13: 4-mands med mand over midten
 

Der er mulighed for at købe mad og drikke i Nørager BK Cafeteria under hele stævnet.
Blandt andet:
-Sandwich
-Pølsehorn
-Forskellig frugt
-m.m.

Vi kan kun anbefale, at I tilmelder jer hurtigst muligt. Der er begrænset antal pladser.
Tilmelding foregår via staevner.dk eller ved e-mail til: rj@l-tek.dk
Sidste tilmelding er søndag den 17. januar


Pris for tilmelding: 3-mands: 200 kr. / 4-mands: 250 kr.


For spørgsmål vedrørende stævnet, mail til:
rj@l-tek.dk eller ring på tlf. 31 32 41 8831 32 41 88

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U-6 Mixed 5 200 Lørdag formiddag 12 0
Drenge U-7 Mixed 5 200 Lørdag formiddag/middag 6 0
Drenge U-8 Mixed 7 250 Lørdag middag/eftermiddag 3 0
Drenge U-8 Mixed 7 250 Lørdag middag/eftermiddag 6 0
Drenge U-12 Mixed 7 250 Lørdag eftermiddag 2 0
Drenge U-12 Mixed 7 250 Lørdag eftermiddag 3 0
Drenge U-13 Mixed 7 250 Fredag aften 5 0
Drenge U-13 Mixed 7 250 Fredag aften 8 0
Drenge U-9 Mixed 7 250 Søndag formiddag 5 0
Drenge U-9 Mixed 7 250 Søndag formiddag 10 0
Drenge U-10 Mixed 7 250 Sønddag middag 3 0
Drenge U-10 Mixed 7 250 Sønddag middag 5 0
Drenge U-11 Mixed 7 250 Søndag eftermiddag 0 0
Drenge U-11 Mixed 7 250 Søndag eftermiddag 3 0

Signetud teams

Drenge U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRif 2 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vivild IF 2 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IFA - 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA - 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Sif Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sif Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

Drenge U-7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
pfu B Fårup
Sif Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
VIKingerne C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning IF 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

Drenge U-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF A B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Skødstrup IF_1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK

Drenge U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF B C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Skødstrup IF_2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
U8 1. Ruben. B IF Alliancen Logo IF Alliancen
U8 2. Ruben B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

Drenge U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Auning IF A Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

Drenge U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mørke if C Mørke IF Logo Mørke IF
AIF B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Auning IF 2 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

Drenge U-13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rougsø FF A Rougsø FF Logo Rougsø FF
Stouby GIF A Stouby GIF Logo Stouby GIF

Drenge U-13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF 2 B
nice boys B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Rosendal All Stars B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rougsø FF 2 B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Rougsø FF 3 B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem Skørping - 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

Drenge U-9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Grenaa if A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Vorup FB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TRIF A A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

Drenge U-9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF Hvid B
NBK/AIF Gul B
Rougsø ff B Rougsø FF Logo Rougsø FF
KPI C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Grenaa if B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa f 1 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

Drenge U-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sønddag middag

Teamname LVL Logo Club
HSF B B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK

Drenge U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sønddag middag

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøjdespringerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Auning if B Auning if
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK

Drenge U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro IF B
Nørager B B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager Boldklub B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
29. - January 31 2016

Organisation
Nørager Boldklub
Place
Nørager Hallen
Address
Rygårdevej 1A
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview