Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup

Aalborg KFUM Fodbold inviterer den 30. april og 1. maj 2016 til den 4. udgave af “Nybolig Palle Ørtoft/Nykredit Aalborg ´s Forårs Cup”.

Forårscuppen er et af de største endagsstævner i Aalborg området og i 2015 deltog hele 175 hold, heraf mange pigehold.

De deltagende hold i 2015 kom fra det meste af Jylland, Århus, Randers, Viborg, Herning, Silkeborg, Thisted og helt fra Middelfart.

Alle hold spiller minimum 3-4 kampe og alle rækker er færdigafviklet samme dag.

Stævnet udbydes i U6 mix og i U7-U13 hos både drenge og piger. BEMÆRK at U13 drenge alene udbydes i 11 mands og U13 piger udbydes som 11 mands i A rækken, samt også i 8 mands i både A og B rækken.

I Aalborg KFUM ´s Forårs Cup gør vi i alle rækker ekstra ud af præmieoverrækkelsen og vi har til alle finalekampene i U10-U13 fælles finaleindløb og navneopråb af alle spillere.

Vi glæder os til at se jer på vores fodboldbaner, hvor vi i foråret 2016 tager vores nye baner i brug.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 250 Lørdag formiddag 21 0
U7 Drenge Mixed 5 250 Søndag formiddag 52 0
U7 Piger Mixed 5 250 Søndag formiddag 8 0
U8 Drenge A Mixed 8 350 Lørdag 9 0
U8 Drenge B Mixed 8 350 Lørdag 13 0
U8 Piger A Mixed 8 350 Lørdag 0 0
U8 Piger B Mixed 8 350 Lørdag 5 0
U10 Drenge A Mixed 8 400 Søndag 1 0
U10 Drenge B Mixed 8 400 Søndag 15 0
U10 Piger A Mixed 8 400 Søndag 4 0
U11 Drenge B Mixed 11 500 Søndag 6 0
U11 Piger A Mixed 11 500 Søndag 1 0
U10 Piger B Mixed 8 400 Søndag 13 0
U11 Drenge A Mixed 11 500 Søndag 7 0
U11 Piger B Mixed 11 500 Søndag 2 0
U12 Drenge A Mixed 11 500 Lørdag 1 0
U12 Drenge B Mixed 11 500 Lørdag 14 0
U12 Piger A Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U12 Piger B Mixed 11 500 Lørdag 7 0
U13 Drenge A 11 mand Mixed 14 850 Lørdag 6 0
U13 Drenge B 11 mand Mixed 14 850 Lørdag 5 0
U13 Piger A 11 mands Mixed 14 850 Lørdag 1 0
U9 Piger A Mixed 8 350 Lørdag 6 0
U8 Drenge C Mixed 8 350 Lørdag 7 0
U9 Drenge A Mixed 8 350 Søndag 9 0
U9 Drenge B Mixed 8 350 Søndag 21 0
U9 Drenge C Mixed 8 350 Søndag 12 0
U9 Piger B Mixed 8 350 Lørdag 12 0
U11 Drenge C Mixed 11 500 Søndag 5 0
U12 Drenge C Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U13 Drenge C 11 mand Mixed 14 850 Lørdag 6 0
U13 A Piger 8 mands Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U13 B Piger 8 mands Mixed 11 500 Lørdag 8 0
U13 Piger 11 mands Mixed 14 850 Lørdag 0 0
U10 Drenge C Mixed 8 400 Søndag 5 0

Signetud teams

U6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Brønderslev piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Løgstør Small Stars B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Mini stars B Løgstør IF Logo Løgstør IF
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg KFUM 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HI U6 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Bangsbo Freja 1 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

U7 Drenge 45 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
PVSport81 1 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
KfUM 1 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Kfum 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Kfum 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Kfum 4 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vejgaard 1 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
RKG 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg 1 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Ulsted B Ulsted Boldklub
Aalborg Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Jarl Arden 3 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hjallerup IF 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF 3 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
B52 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
RIF 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Jetsmark 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 2 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
LKB Gistrup 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Jetsmark 3 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Nørholm IF Bjørn Nørholm IF Bjørn
Gug BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 4 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
HI U7 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
KB 81 KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 Overlund GF Logo Overlund GF
Kfum 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U7 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jetsmark Piger C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Støvring Støvring IF
Vodskov Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U8 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kfum 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
RKG 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Nibe 1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
VB A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U8 Drenge B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kfum 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg chang Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
St. Restrup 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup 2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Skalborg U8 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Aalborg chang Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Dall-Ferslev B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Nibe 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
B52 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Nibe B Nibe
FIF C Fjerritslev IF
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HI 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjallerup 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Ulsted Ulsted Boldklub
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Vejgaard 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U10 Piger A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
chang u 10 piger A A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
VB tøserne A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
Hjørring IF Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AaiF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Søndermarkens IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skalborg C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Freja tøserne B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Jetsmark U10 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
U10 Piger SSB verdens sejste piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Thisted FC C Thisted FC Logo Thisted FC
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
chang u10 piger C C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
FIF C Fjerritslev IF

U11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
AGF A Århus GF Logo Århus GF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
KFUM U12 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Randers Freja blå B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja hvid B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Brønderslev B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Freja2004 B Freja
Farsø B
Eastside B EASTSIDE

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Holtet u12 B Holtet IF
Hals C Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U13 Drenge A 11 mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC Silkeborg A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ringkøbing IF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U13 Drenge B 11 mand 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Svenstrup-Godthåb IF B Svenstrup-Godthåb IF
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lyseng U12 A2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U13 Piger A 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB Gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
St. Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
fortuna 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Skibsby Højene A Skibsby Højene

U8 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kfum 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
U 8 drenge C C Brovst if / Øhik
VB C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
BIF/ØHIK C Brovst IF Logo Brovst IF
FIF C Fjerritslev IF
Nørholm IF Bjørn C Nørholm IF Bjørn

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Skagen IK A Skagen IK Logo Skagen IK
Aalborg freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U9 Drenge B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund Overlund GF Logo Overlund GF
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Ulsted B Ulsted Boldklub
Hjallerup IF 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Støvring 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vejgaard 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
FIF B Fjerritslev IF

U9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 5 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aabybro 1 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Hjallerup IF 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Aabybro 3 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Chang 3 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U9 Piger B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
NFB B Nørresundby Forenede Boldklub
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Fortuna 2 B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
FIF 1 C Fjerritslev IF
FIF 2 C Fjerritslev IF

U11 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KB81 KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
AaiF 2 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg KFUM 4 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge C 11 mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC Silkeborg 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
vadum if C Vadum IF Logo Vadum IF
U13 Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hørning IF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U13 A Piger 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 B Piger 8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BI-toppen C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jerslev Tøserne C Jerslev Sterup Idrætsforening Logo Jerslev Sterup Idrætsforening
U13 Piger B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
Dronninglund IF B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF

U13 Piger 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KFUM 4 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Vejgaard 2 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Brønderslev IF C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 30 - May 1 2016

Organisation
Aalborg KFUM Fodbold
Place
Aalborg KFUM Fodbold
Address
Under Lien
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview