Bagelsringen Cup 2016

Bagelsringen Cup 2016

BSF inviterer til halvbanestævne

Søndag den 6. marts 2016 i Måløvhallen

 

 

Rækker:
U6/U5 drenge/piger, årgang 2010/2011 (mellem 8.45-12.30)
U7 drenge, årgang 2009, række 1/2 eller 3/4 (mellem 12.30-15.30)

Der vil være mulighed for at købe sandwich, pastasalat, vand, kaffe, kage m.m. til gode priser.

Pris:

Holdgebyr  pr. hold kr. 300,-

Da formålet med stævnet er at have det sjovt, vil der ikke være resultatformidling.

Alle hold får 4 kampe á 7 minutter. Hvert hold må bestå af maksimum 6 spillere, og der spilles 4 mod 4 på banen. Vi spiller efter og henviser til DBU Sjællands regler. BSF stiller dommere til alle kampe.

Der vil være medaljer til alle spillere.

Tilmelding skal ske senest d. 15. februar 2016. Husk, at der er begrænsede antal pladser. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 5902730674. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

OBS: Stævnet den 7. februar er udsolgt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6/5 dr.+pi. 7/2 Mixed 6 300 Søn. d. 7/2 (kl 9-13.30) 45 5
U7 dr. 7/2, rk. 1/2 Mixed 6 300 Søn. d. 7/2 (kl 12-13.30) 5 0
U7 dr. 7/2, rk. 3/4 Mixed 6 300 Søn. d. 7/2 (kl 13.30-15) 15 2
U8 dr. 7/2, rk. 1/2 Mixed 6 300 Søn. d. 7/2 (kl 13.30-15) 3 0
U8 dr. 7/2, rk. 3/4 Mixed 6 300 Søn. d. 7/2 (kl 13.30-15) 1 0
U6/5 dr.+pi. 6/3 Mixed 6 300 Søn. d. 6/3 (kl 9-12) 29 0
U7 dr. 6/3, rk. 1/2 Mixed 6 300 Søn. d. 6/3 (kl 12-13.30) 10 0
U7 dr. 6/3, rk. 3/4 Mixed 6 300 Søn. d. 6/3 (kl 12-13.30) 14 0
U8 dr. 6/3, rk. 1/2 Mixed 6 300 Søn. d. 6/3 (kl 13.30-15) 3 0
U8 dr. 6/3, rk. 3/4 Mixed 6 300 Søn. d. 6/3 (kl 13.30-15) 2 0

Signetud teams

U6/5 dr.+pi. 7/2 27 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 7/2 (kl 9-13.30)

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
U6 - Kr. Værløse C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Røde Hulk Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 Løver B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Tigre B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Espergærde IF 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Gadstrup IF B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Espergærde IF 3 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Kastrup U5 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Allerød 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U7 dr. 7/2, rk. 1/2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 7/2 (kl 12-13.30)

Teamname LVL Logo Club
Farum rød A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Glostrup Glostrup FK Logo Glostrup FK
HIF Rød Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AB Ronaldo B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U7 dr. 7/2, rk. 3/4 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 7/2 (kl 13.30-15)

Teamname LVL Logo Club
farum blå B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
HIF Blå Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
De grønne C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
SGIF U7 C Sengeløse SGIF

U8 dr. 7/2, rk. 1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 7/2 (kl 13.30-15)

Teamname LVL Logo Club

U8 dr. 7/2, rk. 3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 7/2 (kl 13.30-15)

Teamname LVL Logo Club

U6/5 dr.+pi. 6/3 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 6/3 (kl 9-12)

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
8´erne Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1903 Løver B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Tigre B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
U6 - Kr. Værløse C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
B1973, Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973, Herlev hold 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB A
Farum Boldklub 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Værløse BK, Grønne Hulk Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Brøndby if 2 hold u6-5 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Værløse BK, Røde Hulk Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Kastrup U5 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup U5 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Nørrebro United Pigerne C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kvif 2 C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Allan Simonsen Nørrebro United Logo Nørrebro United
Allan Simonsen Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 dr. 6/3, rk. 1/2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 6/3 (kl 12-13.30)

Teamname LVL Logo Club
KB-Messi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U7 drenge Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Vestia U7 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BFCL Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA2000(1) FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(2) FA 2000 Logo FA 2000

U7 dr. 6/3, rk. 3/4 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 6/3 (kl 12-13.30)

Teamname LVL Logo Club
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
De grønne C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hareskov2009-2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov2009-1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Dragør 3 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BFCL Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA2000(3) FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(4) FA 2000 Logo FA 2000
HGI Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF

U8 dr. 6/3, rk. 1/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 6/3 (kl 13.30-15)

Teamname LVL Logo Club
e-takeaway.dk
Benløse Benløse IF Logo Benløse IF

U8 dr. 6/3, rk. 3/4 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. d. 6/3 (kl 13.30-15)

Teamname LVL Logo Club
KBK Hillerød C KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 7 - March 6 2016

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Måløvhallen
Address
Måløv Hovedgade 50
Postalcode
2760
City
Måløv
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Bagelsringen Cup 2016 map

Tournament overview