Hjem-IS Cup 3-bold

Status: 31/1

U6: Lukket for tilmelding.

U7: 1 plads tilbage.

U8: 4 pladser tilbage.

 

For tredje år i træk afvikler Løjt IF sammen med Hjem-IS et 3-bold stævne for U6, U7 og U8. 

Vi har plads til ialt 70 hold fordelt på 14 U6 hold, 28 U7 hold og 28 U8 hold. Stævnet var en stor succes sidste år hvor det var helt udsolgt.
 
Vores mål er at afvikle et 3-bold stævne med de bedste vilkår for de mindste årgange.

 

OBS: Gratis JYSKE BANK kaffe under hele stævnet.

 

- U6-U7 spiller på 12x18 meter baner.

- U8 spiller på 20x20 meter baner.

- I begge haller vil der være opstillet 3-bold bander som gør spillet helt optimalt for børnene.

- Kun dommere over 18 år som dømmer efter reglerne men som har fornemmelse for "spændingsniveauet".

- Vi starter først kl. 10 så ingen skal tidligt op.

- Alle kampe varer 8. min.

- Håndhævelse af Fairplay.

- Alle spillere får en medalje og en statuette i præmie.
 


Lyder dette interessant så skynd dig at tilmelde dig.

Prisen er 350,- som skal indbetales på konto 7910-1722712

Program kommer 1 uge før via mail.

Spørgsmål kan rettet til:

Stinus Jensen 26393371
 

 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-Mix Mixed 5 350 Søndag 28/2 kl.10-13 12 0
U7-Mix Mixed 5 350 Søndag 28/2 kl.10-13 23 0
U8-Mix Mixed 5 350 Søndag 28/2 kl.13-16 31 0

Signetud teams

U6-Mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28/2 kl.10-13

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
De små poder Rødding if
KB Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TIF KIDS Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Starup Starup UIF Logo Starup UIF
Team Hellevad Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening

U7-Mix 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28/2 kl.10-13

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lømlerne C Rødding if
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 3 B Starup UIF Logo Starup UIF
HFK3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bredebro A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Team Hellevad C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Tønder SF 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 C Tønder SF Logo Tønder SF
Aabk 3 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U8-Mix 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 28/2 kl.13-16

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 3 C Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Stjernerne B Rødding if
Felsted IF B Felsted IF
Broager 1 A Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 3 C Broager UI Logo Broager UI
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Vojens 1 A Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Team Hellevad C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Ensted IF 1 C Ensted IF Logo Ensted IF
Ensted IF 2 C Ensted IF Logo Ensted IF
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Lundtoft if 1 A Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Lundtoft if 2 C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
SUB 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
February 28 2016

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Hallerne
Address
Løjt skolegade 17
Postalcode
6200
City
Åbenrå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Hjem-IS Cup 3-bold map

Tournament overview