Andelskassens Februar Cup 2016

 INVITATION TIL FEBRUAR CUP


Det er med stor fornøjelse, at Kværndrup Boldklub for 38. gang kan invitere til Februar Cup.

Datoer for Februar Cup 2016
Lørdag-søndag 22. – 24. januar 2016
Lørdag -søndag 30. – 31. februar 2016
Lørdag -søndag 6. – 7. februar 2016

Holdene inddeles i puljer med 5-6 hold, hvor der spilles alle mod alle. Finalekampene afvikles i umiddelbar forlængelse af de indledende puljekampe.
Efter hver pulje er der en forfriskning til alle spillere.

Vi følger FBU’s regler MEN der må kun være flg. antal spillere på holdet:
U6 og U7
U8 og U9 3 spillere på banen + 1 udskiftning
5 spillere på banen + 1 udskiftning
Fra U10 og op 4 spillere på banen + 1 udskiftning
U6- og U7-rækkerne afvikles på podemål på små baner
Alle rækker er åbne for firmahold, sponsorerede hold og andre intersserede.
Tilmelding skal være os i hænde senest onsdag den 13. januar 2016.
Evt. henvendelse til Jørn Højager mob.: 2184 7818 – mail: kb1919@sport.dk

Online-tilmelding:

http://www.kvaerndrupboldklub.dk/febcup.php

eller

http://staevner.dk/staevne/11209/februar-cup-2016.aspx

Startgebyr bedes indbetalt senest onsdag den 13. januar 2016:
Reg.nr.: 5975 Kontonr.: 1000 601


Tilmeldingen er bindende!!!

Startgebyr
Ungdomshold 300,00 kr.
Kvinde- og herresenior, Old Boys og
Veteraner 350,00 kr.
 

Spilledage
De forventede spilledage er som følger:

Forventet dato Række Fødselsår

 

22. - 24.  januar 2016

U6-U12 Piger og drenge

 

30. - 31. januar 2016

U13-U19 Piger og drenge

 

6. - 7. februar 2016

Kvinde Senior
Herrer Senior
Veteraner

 

Da der plejer at være mange tilmeldinger, kan enkelte ændringer af spilledagene forekomme.
Programmet ventes klar ca. 10 dage før stævnet. Det sendes pr. mail og lægges på vores hjemmeside.
Gennem de senere år har der været tilmeldt over 250 hold til Februar Cup.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10-Drenge Mixed 5 325 5 0
U8-Drenge Mixed 6 325 0 0
U6-Mixede Mixed 4 300 2 0
U7-Mixede Mixed 4 300 4 0
U13-Drenge Mixed 5 325 4 0
U14-Drenge Mixed 5 325 2 0
U15-Drenge Mixed 5 325 1 0
U14-U15-Piger Mixed 5 325 6 0
U18-Piger Mixed 5 325 0 0
U17-Drenge Mixed 5 325 8 0
U19-Drenge Mixed 5 325 1 0
Kvinde Senior Mixed 5 350 5 0
Oldboys/Veteran Mixed 5 350 5 0
Herre Senior Mixed 5 350 3 0
U9-Drenge Mixed 6 325 5 0
U8-U9-Piger Mixed 6 325 0 0
U10-U11-Piger Mixed 5 325 0 0
U12-U13-Piger Mixed 5 325 5 0
U11-Drenge Mixed 5 325 2 0
U12-Drenge Mixed 5 325 2 0

Signetud teams

U10-Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hogg C FS HOGG Logo FS HOGG
Hogg2 C FS HOGG Logo FS HOGG
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U8-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6-Mixede 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Ryslinge BK C Ryslinge

U7-Mixede 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Gislev IF C Gislev IF Logo Gislev IF
Ryslinge BK C Ryslinge
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U13-Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
S.F.B 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Budtz's Drenge C Strib IF Logo Strib IF
Budtzinator FC B Strib IF Logo Strib IF

U14-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SB 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FC Midtfyn A Ryslinge

U15-Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U14-U15-Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fun Girls B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fodboldtøzerne B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF

U18-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17-Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
S.F.B`erne A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
FC. Plastic A
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
clinical.dk
Towakkerne A
Holluf reunion
De Giftige Gråspurve(DGG) B

U19-Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Det bedste hold A

Kvinde Senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
de anonyme B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kværndrup 1 Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kværndrup 2 Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
New York Girls C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Team SkovDue A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

Oldboys/Veteran 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Valo Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Kværndrup 1 Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kværndrup 2 Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Kværndrup 3 Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

Herre Senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB
De Gamle
Kværndrup Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

U9-Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ryslinge BK B Ryslinge
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U8-U9-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-U11-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12-U13-Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
søhusstige B søhus stige
Søndersø 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF

U11-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ryslinge BK C Ryslinge
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U12-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ryslinge BK C Ryslinge
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 22 - February 7 2016

Organisation
Kværndrup BK
Place
Kværndrup Hallen
Address
Vængevej 2A
Postalcode
5772
City
Kværndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Andelskassens Februar Cup 2016 map

Tournament overview