Hornbæk cup 2016

HORNBÆK CUP:

Hornbæk IF fodboldafdeling er igen klar med Hornbæk cup henover 2 weekender. Sidste år deltog 105 hold – men flere endte alligevel på ventelisten, da flere årgange endte som udsolgt
Stævnet afholdes d. 22.-24. januar og 29.-31. Januar.

Stævnet er for både piger og drenge i årgang 99-08, og det er et stævne med høj kvalitet, indbygget drible/jongleringskonkurrence og præmie til stævnets spiller i hver årgang.

Stævnet henvender sig til følgende hold:
Drenge: (medaljer til alle i årgang ’07 og ’08)
Årgang ’99/00 – max 5 hold – fredag d. 29/1
Årgang ’01/02 – max 5 hold - fredag d. 22/1
Årgang ’03 – lørdag d. 23/1
Årgang ’04 – søndag d. 31/1
Årgang ’05 – lørdag d. 23/1
Årgang ’06 – lørdag d. 30/1
Årgang ’07 – søndag d. 31/1
Årgang ’08 – søndag d. 24/1

Piger: (medaljer til alle i årgang ’07/’08)
Årgang ’99/00 – max 5 hold – fredag d. 29/1
Årgang ’01/02 – max 5 hold – fredag d. 22/1
Årgang ’03 – søndag d. 24/1
Årgang ’04 – lørdag d. 23/1
Årgang ’05 - lørdag 30/1
Årgang ’06 – søndag 24/1
Årgang ’07/08 – lørdag d. 30/1
I hver årgang kåres stævnets bedste spiller.

Driblekonkurrence:
I drenge årgang 04 – pige årgang 03 og yngre afholdes sjov driblekonkurrence, hvor hele holdet skal forsøge at drible sig til sejren

Jongleringskonkurrence:
I drenge årgang 99/00, 01/02 og 03, samt 99/00 og 01/02 piger, vælges en fra hvert hold til jongleringskonkurrence.

Præmier:
Der er pokal til vinderholdet og medaljer til nr. 2 og 3. Medaljer til alle i årgang 07 og 08 drenge, samt 07/08 piger. Derudover statuette til det hold der vinder drible/jongleringskonkurrencen, og til stævnets spiller i hver årgang.

Turneringsform:
Der spilles efter SBU’s indendørs regler for håndboldmål. Sidstnævnte hold tager veste på ved trøjelighed.
Alle hold garanteres 4 kampe, og spilletiden er minimum 7 min

Holdstørrelse:
4 spillere og max 3 udskiftningsspillere. I drenge 07 og 08, samt piger 07/08, dog 5 spillere og 3 udskiftningsspillere.

Deltagergebyr:
Kr. 500,00 pr. hold - Beløbet bedes overført til reg. 1551 kontonr. 8020353.
Tilmelding er naturligvis bindende - og man er først tilmeldt når gebyret er betalt

Tilmeldingsfrist:
Frist for tilmelding og betaling er senest d. 11/1-2016.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
01/02 piger (U14-15) Mixed 4 500 Fredag d. 22/1 8 0
01/02drenge (U14-15) Mixed 4 500 Fredag d. 22/1 10 0
03 piger (U13) Mixed 4 500 Søndag d. 24/1 8 0
03 drenge (U13) Mixed 4 500 Lørdag d. 23/1 14 0
04 piger (U12) Mixed 4 500 Lørdag d. 23/1 9 0
05 drenge (U11) Mixed 4 500 Lørdag d. 23/1 14 0
06 piger (U10) Mixed 4 500 Søndag d. 24/1 11 0
08 drenge (U8) Mixed 5 500 Søndag d. 24/1 12 0
99/00 piger (U16-17) Mixed 4 500 Fredag d. 29/1 9 0
99/00drenge (U16-17) Mixed 4 500 Fredag d. 29/1 2 0
07/08 piger (U8-U9) Mixed 5 500 Lørdag d. 30/1 6 0
06 drenge (U10) Mixed 4 500 Lørdag d. 30/1 6 0
05 piger (U11 piger) Mixed 4 500 Lørdag d. 30/1 12 0
07 drenge (U9) Mixed 5 500 Søndag d. 31/1 12 0
04 drenge (U12) Mixed 4 500 Søndag d. 31/1 10 0

Signetud teams

01/02 piger (U14-15) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Pretty Ladies B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Beautiful women B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
SIF1 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
SIF2 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

01/02drenge (U14-15) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22/1

Teamname LVL Logo Club
Herstedøster A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Herstedøster B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Jersie Drengene B Jersie Drengene
Hornbæk U14 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
AC-FALOGA B AC-FALOGA HILLERØD

03 piger (U13) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Snekkersten IF 1 A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Snekkersten IF 2 A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
De unge Damer C Brede IF Logo Brede IF
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
KBK Hillerød B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød

03 drenge (U13) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk United B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk FC B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk City C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Green Team Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Team Iskold B
St. Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
St. Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hundested blå Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Hundested hvid Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Snekkersten Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Hundested Orange Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub

04 piger (U12) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23/1

Teamname LVL Logo Club
Snekkersten IF 1 B Snekkersten IF
Snekkersten IF 2 B Snekkersten IF
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Melby C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

05 drenge (U11) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23/1

Teamname LVL Logo Club
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Værløse Nord B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Syd C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hornbæsterne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbarylerne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
HIK B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B 1903 - Hæstens BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
IS Skævinge C IS Skævinge Logo IS Skævinge
FIF Hillerød C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Vinter Holdet
LBK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Snekkersten B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

06 piger (U10) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk U10 ALL STARS B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
B73 "The Creepers" B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Espergærde 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Supertøzerne C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
FBI Tøserne A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Melby C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF

08 drenge (U8) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24/1

Teamname LVL Logo Club
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Nivå Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Ålholm drengene 1 C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm drengene 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
Dragør BK 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
EIF sejeste drenge C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Melby 2 C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF

99/00 piger (U16-17) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Espergærde 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde 1 B
Snekkersten IF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

99/00drenge (U16-17) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 29/1

Teamname LVL Logo Club

07/08 piger (U8-U9) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/1

Teamname LVL Logo Club
HUI piger C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hornbæk Perlerne Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Diva'erne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

06 drenge (U10) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Frem Hellebæk 1 B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
TIF U10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

05 piger (U11 piger) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 30/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BK Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
"The players" C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Ølstykke fc B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Jerntøzerne C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Hareskov IF Hareskov IF Logo Hareskov IF
HGI B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Allerød fk A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Bella B FC Bella Logo FC Bella

07 drenge (U9) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31/1

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Frem Hellebæk 1 B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 2 C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Melby-Liseleje Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
ASGI U9 C Alsønderup Idrætsforening Logo Alsønderup Idrætsforening
Humlebæk Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
KB piraterne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

04 drenge (U12) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 31/1

Teamname LVL Logo Club
White Ops A
Hørsholm B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hornbæk IF 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk IF 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FBI 1 B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FBI 2 C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FBI 3 C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
KBK B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
TIF U12 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - January 31 2016

Organisation
Hornbæk IF
Place
Hornbæk Hallen
Address
Carl Bødker Nielsens Vej 3
Postalcode
3100
City
Hornbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview