KB Cup 2016

 KB Cup:
Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen, at byde velkommen til niveau opdelt indendørsstævne for klubhold. KB Cup afvikles under mottoet ” Fodbold er en leg” og vores ønske er at man møder hold på eget niveau. Så vores opfordring gælder til alle om at tilmelde sig på fair måde.
Præmier:
Der er fine præmier til nr. 1 - 2 & 3 i alle puljer.
Til og med U-11 er der medaljer til alle spillere.
Forventede spilledage (foreløbig)

Lørdag:

Drenge: U7,U8,U9,U11,U14
Piger: U8,U9,U10, U11, U13

Søndag:

Drenge: U10,U12,U13,U15
Piger: U12, U14, U15, U17

Spilleregler:
Der spilles efter FBUs indendørsregler, dog max 6 spillere pr. hold i alle rækker. U8 og U9 og 7 spillere, da der spilles med 5 på banen.
Pris:
Pr. hold kr. 300,- som overføres til konto: 6864 0001070385 - venligst her oplys tilmeldings ID nr. fra stævner.dk

Ved mailtilmelding: husk at oplyse klub, hold, kontaktperson og tlf. nr.
Tilmelding senest d.17. januar 2016, vi sender en mail på din tilmelding, og endelig bekræftelse når stævnegebyret er betalt.
Man er først tilmeldt når stævnegebyret er betalt, husk det er først til mølle ……
Tilmelding er bindende og stævnegebyret refunderes ikke i tilfælde af afbud.
Program:
Udsendes pr. mail ca. 8 dage før stævnet, hvor i kan få oversigt over kampe, tidspunkter og puljeinddelinger.
 


 

 


 


 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 7 drenge Mixed 7 300 4 0
. Mixed 7 300 0 0
U 8 Drenge BC Mixed 7 300 5 0
. Mixed 7 300 0 0
U 9 Drenge BC Mixed 7 300 14 0
. Mixed 6 300 0 0
U10 Drenge BC Mixed 6 300 5 0
U 11 Drenge A Mixed 6 300 2 0
U11 Drenge BC Mixed 6 300 17 0
U12 Drenge A Mixed 6 300 2 0
U13 Drenge A Mixed 6 300 5 0
U13 Drenge BC Mixed 6 300 13 0
. Mixed 6 300 1 0
U14 Drenge BC Mixed 6 300 6 0
U15 Drenge A Mixed 6 300 4 0
U15 Drenge BC Mixed 6 300 3 0
. Mixed 7 300 0 0
. Mixed 7 300 0 0
. Mixed 7 300 0 0
. Mixed 7 300 0 0
. Mixed 6 300 0 0
U10 Piger BC Mixed 6 300 1 0
. Mixed 6 300 0 0
U 11 Piger BC Mixed 6 300 6 0
. Mixed 6 300 0 0
U12 Piger BC Mixed 6 300 0 0
U 13 Piger A Mixed 6 300 1 0
U 13 Piger BC Mixed 6 300 6 0
. Mixed 6 300 0 0
. Mixed 6 300 0 0
. Mixed 6 300 0 0
U 15 Piger BC Mixed 6 300 7 0
. Mixed 6 300 0 0
U 17 Piger BC Mixed 6 300 1 0
U12 Drenge BC Mixed 6 300 10 0

Signetud teams

U 7 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Skamby BK Skamby BK Logo Skamby BK
Fraugde's Helte C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge BC 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB dreamteam C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Hertugerne af KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Skamby BK Skamby BK Logo Skamby BK
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup 9 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De Røde Samurajer C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Holmens Sønner C Dalby IF Logo Dalby IF

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Holmens Sønner C Dalby IF Logo Dalby IF
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Gutterne B Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U 11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U11 Drenge BC 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Rudkøbing C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
B Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U12 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U13 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Nyborg 1 A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U13 Drenge BC 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup 3 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum - BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Nyborg 2 B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Fjordager 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK årgang 2002 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde BK årgang 2002 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U15 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kerteminde BK - hold 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK - hold 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U15 Drenge BC 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
kerteminde BK - hold 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 Piger BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kirkeby IF U11 piger B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Sub ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Kirkeby IF U11 piger - 2 C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Otterup 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 Piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 13 Piger BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 1 B Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 C Marienlyst Logo Marienlyst
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Stenstrup B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Kerteminde 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Piger BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brenderup/Ejby/Gelsted B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Brenderup/Ejby/Gelsted 2 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Fun Girls B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fodboldtøzerne B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KR70 B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Nymarken B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 17 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalby B B Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby C C Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
30. - January 31 2016

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde hallerne
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
KB Cup 2016 map

Tournament overview