Nilfisk-Cup 2016

Hadsund Boldklub har igen fornøjelsen, at kunne invitere til det store indendørs fodboldstævne Nilfisk/Alto-Cup i Hadsund Hallerne. Der er plads til cirka 170 hold, og der spilles i rækker med piger og drenge fra U6 til U17. Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at slå A og B rækken sammen, hvis tilmeldingen i den enkelte række er for lav. Antal af deltagende hold kan udvides i de enkelte rækker, hvis det viser sig muligt. Der vil være min. 3 kampe til alle hold. U6 & U7 spiller med 3 spillere på banen med max. 5 på holdet. Kampene afvikles på halvbane. U8 spiller med 5 spillere på banen med max. 8 på holdet. U9-U17spiller med 4 spillere på banen med max. 7 på holdet. Der spilles efter DBU indendørs regelsæt. Evt. tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen. Der spilles i to haller, og hver aldersgruppe færdigspilles samme dag. Der er medaljer til alle spillere for U6-U10 Der spilles om 1., 2. og 3. præmier i rækkerne U11-U19. Tilmelding: Klik her N.B. Tilmeldingen er først endelig, når betaling er modtaget. Kampprogram udsendes via mail den 10. Januar 2016.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 Mixede Mixed 5 250,0 Søndag morgen 6 1
U 7 Mixede Mixed 5 250,0 Søndag morgen 13 2
U 8 Mixede Mixed 8 350,0 Lørdag formiddag 11 1
U 9 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag formiddag 5 0
U 9 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 15 2
U 10 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 9 1
U 10 Drenge aflyst Mixed 7 350,0 Lørdag 1 0
U 10 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 9 4
U 11 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 6 0
U 11 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 7 2
U 11 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 12 1
U 12 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 11 0
U 12 Drenge aflyst Mixed 7 350,0 Lørdag 1 0
U 12 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 7 1
U 13 Piger Mixed 7 350,0 Lørdag 5 0
U 13 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 2 0
U 13 Drenge Mixed 7 350,0 Søndag 6 0
U 14 Piger aflyst Mixed 7 350,0 Lørdag 1 0
U 14 Drenge Mixed 7 350,0 Lørdag 6 0
U 14 Drenge aflyst Mixed 7 350,0 Søndag 2 0
U 15 Piger Mixed 7 450,0 Fredag Futsal 0 0
U 15 Drenge Mixed 7 450,0 Lørdag 8 0
U 15 Drenge Mixed 7 450,0 Søndag 9 1
U 18 Piger Mixed 450,0 Lørdag 10 0
U 17 Drenge Mixed 7 450,0 Lørdag 7 0
U 15 Piger Mixed 7 450,0 Lørdag 9 0
U 12 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag 16:45-18:15 7 0
U 11 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag 16:45-18:15 7 0
U 13 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag 18:20-19:50 5 1
U 15 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag 18:20-19:50 9 1
U 15 Pi futs.aflyst Mixed 8 450,0 Fredag 20:00-21:30 1 0
U 15 Drenge futsal Mixed 8 450,0 Fredag 20:00-21:30 11 0
U 9 Piger Mixed 7 350,0 Søndag 6 1

Signetud teams

U 6 Mixede 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
HB1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
FUIK's fodboldpiger C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
U6 Spentrup IF Logo Spentrup IF

U 7 Mixede 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
HB1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
ASV ASV Logo ASV
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
PFU 05 B Fårup
Gug BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
MIF B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U 8 Mixede 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HB1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
LKB B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Aars 1 B Aars IK Logo Aars IK
Aars 2 Aars IK Logo Aars IK
if jarl arden 1 A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
if jarl arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
U8 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Terndrups banditer B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U 9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 A ASV Logo ASV
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U 9 Drenge 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub U9 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub U9-2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV 2 C ASV Logo ASV
Træ og Ståldesign B
Mariager IK 1 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
NVF-alliancen 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U 10 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Ik Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Arden tøzerne 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Vejggard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U 10 Drenge aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge 5 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hornbæk SF B B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Mif - Silkeborg B MIF
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U 11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Spice girls B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U 11 Drenge 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB 2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
MIK 1 A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Kammeraterne Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U 11 Drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HB/ASV 3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB/ASV 4 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SIF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping IF Frem 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U 12 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ASV1 B ASV Logo ASV
ASV2 B ASV Logo ASV
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 B Harlev IK Logo Harlev IK
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Dronningborg Boldklub 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U 12 Drenge aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
U12 - Bk02 C BK02
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Klejtrups drenge C Klejtrup boldklub
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U 13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Strandby
Mariager Idræts klub C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U 13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 13 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Rosendal All Stars B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Mariager Ik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 14 Piger aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 14 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund U 13 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Langes Stjerner A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U 14 Drenge aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Futsal

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hb B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hadsund / Asv Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund / ASV 2 B
Mariager Idræts Klub B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U 18 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
vh08 Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
ASV die weisse B ASV Logo ASV
ASV die blaue B ASV Logo ASV
Team aalborg A
Nibe 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U 17 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV A ASV Logo ASV
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Hussis drenge Hussis drenge
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U 15 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HB/ASV 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB/ASV 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Ålborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Nibe B 1 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe B 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U 12 Drenge futsal 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 16:45-18:15

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/Hadsund Boldklub 2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U 11 Drenge futsal 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 16:45-18:15

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
ASV/HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Støvring A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Kammeraterne A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Ålborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 13 Drenge futsal 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 18:20-19:50

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge futsal 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag 18:20-19:50

Teamname LVL Logo Club
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
FC LUX A
SGIF A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skill Team A
SIF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Kruse`s drenge A

U 15 Pi futs.aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 20:00-21:30

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge futsal 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 20:00-21:30

Teamname LVL Logo Club
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 B Hadsund 1
Aalborg Futsal Klub B
Anfield Road B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Hadsund / Asv Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U 9 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HB'S Tøzer C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Arden tøzerne 1 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
MIK Tøzerne C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - January 17 2016

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Hallerne
Address
Stadionvej 10
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview