Næstved IF Store Bededags Cup 2016

Næstved IF Store Bededags Cup 2016

Fredag d. 22. april  •  Lørdag d. 23. april  •  Søndag d. 24. april


Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2016 den traditionsrige Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 11-mands fodbold og nogle 5-mands samt 8- og 11-mands rækkerne er inddelt i forskellige niveauer.

Der er i år Pigerække i U12 ligesom pigerne selvfølgelig er meget velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.


Se invitationen her:
Invitation til Næstved IF Store Bededags Cup 2016


Fra U7 til U13 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands
U9 - 5-mands
U10 - 5-mands & 8-mands
U11 - 8-mands
U12 - 8-mands
U13 - 11-mands
U12 Piger - 8-mands

Præmier

I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

Pris for deltagelse
Kr. 350,- for 3-mands rækker
Kr. 450,- for 5-mands rækker
Kr. 550,- for 8-mands rækker
Kr. 700,- for 11-mands rækker


Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget
Bank: Sydbank
Reg.nr.: 6060
Kontornr.: 5556772
Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.




Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (10) 3-mands Mixed 5 350 Lørdag d. 23. april 19 0
U7 (09) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 23. april 21 0
X Mixed 0 0
X Mixed 0 0
U9 (07) A 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 23. april 11 0
U9 (07) B/C 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 23. april 22 0
U10 (06) A 8-mands Mixed 11 550 Søndag d. 24. april 28 0
U10 (06) B 5-mands Mixed 8 450 Søndag d. 24. april 20 0
U10 (06) C 5-mands Mixed 8 450 Søndag d. 24. april 10 0
U11 (05) A 8-mands Mixed 11 550 Fredag d. 22. april 15 0
U11 (05) B/C 8-mands Mixed 11 550 Fredag d. 22. april 15 0
U12P (04) A 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 4 0
U12P (04) B 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 6 0
U12 (04) A 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 8 1
U12 (04) B 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 8 0
U12 (04) C 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 6 0
U13 (03) A 11-mands Mixed 14 700 Søndag d. 24. april 8 0
U13 (03) B/C 11-mand Mixed 14 700 Søndag d. 24. april 9 1
X Mixed 0 0
U8 (08) A 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 22. april 14 1
U8 (08) B 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 22. april 15 0
U8 (08) C 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 22. april 17 2

Signetud teams

U6 (10) 3-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
NiF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vemmelev A B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev B B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kalundborg GB B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk sydsjælland rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vemmelev C B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U7 (09) 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Team Navidoc
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev-Veddelev A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG5 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vemmelev SG&I C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
fk sydsjælland rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
BIF 1 A Benløse IF Logo Benløse IF

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 (07) A 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Fun4Kids I A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Slagelse 3 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (07) B/C 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fun4Kids II C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev C1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
FC Nakskov 1 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
KIF 1 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U10 (06) A 8-mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
FHF Stribet A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bk Olympic Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
HG Herlufsholm A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
S.F.B. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Frederikssund FB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Gladsaxe-Hero 1 A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 (06) B 5-mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
NFC2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B1908-Sander B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908-Rune B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Skensved IF B Skensved IF Logo Skensved IF
S.F.B. 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B. 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Frederikssund FB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Næstved gutterne B Næstved IF Logo Næstved IF
Rødby B Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
DIFs Titaner B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10 (06) C 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved C Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 (05) A 8-mands 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
NIF Næstved IF Logo Næstved IF
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Skælskør B&I A Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Roskilde KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 (05) B/C 8-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FA 05 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Haslev fc 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
NFC-2 B NykøbingFC
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HFC-1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U12P (04) A 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
B93 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby BK A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U12P (04) B 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
B93 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Greve Fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fk 05 blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Lyserød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ringsted B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U12 (04) A 8-mands 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
B 73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Næstved IF Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U12 (04) B 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
B 73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV Bonushold B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U12 (04) C 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
TBK 3 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U13 (03) A 11-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KFUM03 Roskilde A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
U13 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U13 (03) B/C 11-mand 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 03 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
RB 1906 Hvid B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 Sort C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Tingsted BK Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 (08) A 5-mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
SBI 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB U8A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RB 1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U8 (08) B 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
SBI 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Fk grøn B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HFC B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC C B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holbæk B&I 2A B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U8 (08) C 5-mands 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Fk rød C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
RB 1906 - 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HFC D C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
SBI 3 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Køge 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - April 24 2016

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 map

Tournament overview