Vestergaard Biler Cup

Vestergaard Biler Cup 2016

For 11 gang i træk har vi fornøjelsen af at inviterer Jeres pige og drenge spillere til Indefodboldstævne i Mariager.

Stævneafvikling:

I år bliver det en mindre udgave af stævnet. Et stævne primært for B og C hold.

Stævnet afvikles i Mariager Hallen.

Der er plads til 9 hold i hver række og hver klub må max stille med to hold i hver årgang.

Stævnet afvikles som breddestævne.

Vi forventer at afvikle stævnet med 8 hold i U6 og U7 rækken, samt 9 hold i hver række fra U9 til U13.

Der spilles igen A-B-C Slutspil ved mere end 8 tilmeldte hold i hver række.
Indledende runde og herefter nye puljer der afvikles med A-B-C slutspil.

I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater og uden slutspil.
Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

I U15 drenge rækken er der ingen niveauinddeling

Alle hold er garanteret 4 kampe.

Præmier:
Præmier til alle fra U6 til U9
Fra U11 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2 i hver slutspilsrække.
I U15 rækken er der pengepræmier til Nr. 1 og Nr. 2. Der spilles ikke A-B-C Slutspil i denne række

Pris for deltagelse:
U6-U7 250,-
U9-U13 400,-
U15 450,-

Tilmelding til stævnet:

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Frist for tilmelding til stævnet er 24 Januar 2015

 

 

Vi ses i Mariager

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 21 0
U9 Mixed 6 400 Søndag formiddag/middag 15 0
U11 Mixed 6 400 Søndag middag/eftermiddag 9 0
U12 Mixed 6 400 Lørdag middag 14 0
U6 - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 12 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 9 0
U15 Rækken Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag/aften 7 0
U13 Piger Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 8 2
U9 Piger Mixed 6 400 Søndag formiddag 9 0

Signetud teams

U7 - 3 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Vorup 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Real Madrid IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FC Barcalona IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bayern Munchen IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Tåfræserne C Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF
Tåfræserne 2 C Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
PFU 05 FÅRUP B PFU 05 FÅRUP

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
NVF-alliancen 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hadsund 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Houlkær IF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Mik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Høst If 1 B Høst IF Logo Høst IF
Høst IF 2 B Høst IF Logo Høst IF
Høst IF 3 B Høst IF Logo Høst IF
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U6 - 3 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Nørager IF Nørager/Rørbæk IF
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Jarl Arden U5/6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
MIK Tøzerne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal All Stars B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HOBRO IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
HOBRO IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
SSV 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 2 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Team Rema 1000 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
TVS 2 B Tjele Vest Sport

U15 Rækken 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs AC Norddjur
MIK 1 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U13 Piger 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
substitutterne C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U9 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK Tøzerne Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SIF 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
HB tøzer C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - February 7 2016

Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Hallen
Address
Gl Hobrovej 1
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview