Sydbank Cup 2016

LBI inviterer hermed til breddestævnet Sydbank Cup i Frederiksberg hallen i Sorø.

Fredag, lørdag  og søndag d. 5. til 7. februar 2016

Der spilles i følgende rækker:

U10 – (06) - B/C række
U11 – (05) – B/C række
U12 – (04) – B/C række
U13 – (03) – B/C række
U14 - (02) - B/C række
U15 / U17 – (01/00/99) – B/C række

U15 + U17 spiller fredag
U10, U11 og U14 spiller lørdag.
U12, U13 spiller søndag.

6 spillere pr. hold

Der er medaljer, pokaler / personlige præmier til nr. 1 , 2 og 3 i række U12 - U17.

I U10 og U11 er der medaljer til alle.

U15/U17 rækken er der pokal og medaljer til de bedste to U15 hold samt bedste to U17 hold.

Alle hold modtager også en pose med lidt at drikke og spise.

Priser pr. hold: 350 kr. for U9 – U11
Priser pr. hold: 400 kr. for U12 – U16/U17

Der er mulighed for at købe mad og drikkevarer i hallens kiosk, der vil være åben under hele stævnet.

Evt. henvendelse på e-mail: stibbo@sport.dk

Stævnegebyret indbetales på konto: 2141 - 0759 500 466 eller via SWIPP på : 6120 5146
Indbetalingen skal være registret senest 3 dage efter tilmelding er foretaget.

HUSK: Angiv venligst holdnavn-ID og række ved indbetalingen.

Senest tilmelding og indbetaling d. 24. januar 2014.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 piger Mixed 6 400 Søndag formiddag 2 0
U-13 piger Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 6 0
U-13-drenge Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 3 0
U-14 drenge Mixed 6 400 Lørdag formiddag 0 0
U11-piger Mixed 6 350 lørdag eftermiddag 9 0
U15 + U-17 piger Mixed 6 400 Fredag efterm. og aften 5 0
U-10 drenge Mixed 6 350 Lørdag formiddag 2 0
U-11 drenge Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 2 0
U-12 drenge Mixed 6 400 Søndag formiddag 5 0

Signetud teams

U-12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tøserne C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
De grønne C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge-Broby IF 3 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Boeslunde Boldklub 1 B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Boeslunde Boldklub 2 B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub

U-13-drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LBI - blue B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI - red B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11-piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Benløse if C Benløse IF Logo Benløse IF
Ringstedpigerne B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Vemmelev GS&I B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
B73 1 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B82 Virum B B82 Virum Logo B82 Virum

U15 + U-17 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag efterm. og aften

Teamname LVL Logo Club
FC Budde B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC Netto B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Alpha Team B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Bravo Team B FC Storebælt Logo FC Storebælt

U-10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team AS u10 C SLAGLILLE BJERNEDE G&I

U-11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team go' kamp C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herf
LBI 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Team AS u12 C SLAGLILLE BJERNEDE G&I

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - February 7 2016

Organisation
Lynge-Broby IF
Place
Frederiksberg Hallen
Address
Smedeparken 1
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sydbank Cup 2016 map

Tournament overview